Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: wyczesany vs hohvar

wyczesany pisze:
Nie będę się produkował, zachciało się wygrywać, niech pisze. :teathy:
OK, skoro taka formy nagrody przysługuje, to co nieco odsłonię kulisy spotkania :wink: .
Przed rozgrzewką sprawdziliśmy piłki, twardość, odbicie, i wyszło, że sa podobne, tylko wyczesane babolaty nieco bardziej wyłysiałe, a moje heady zachowały resztki meszku, więc zaproponowałem moje. Jak się okazało, zrobiło to wielką różnicę: miałem timing (a nie jak ostatnio: srajming), a same piłki nie leciały jak radzieckie pociski rakietowe, tylko dostojnie, jak na ten szlachetny sport przystało :wink: .
Wyczes tym razem miał serwisowy regres. Jak wstępnie obliczył, w pierwszych 3 setach zrobił średnio 2 duble na gem (moim zdaniem nieco przesadził z tymi szacunkami :wink: ). Grało się fajnie i soczyście, nawet jakieś wymiany sensowne wychodziły, winnery z obu stron (obojgu graczom). Jednak na tyle dobrze trzymałem grę, a kolega trzepał jak zawsze, że wynik jednoznacznie na moją korzyść.
Po 3 setach padła propozycja (zagadka: czyja? :wink: ), żeby zmienić piłki. Sam byłem ciekaw jak się będzie grało pociskami. No i się przekonałem: gry było mało, tajming raczej srajming, akcja standardowa: serw, punkt. Dobrze, że 3 gemy ugrałem...
Niespodziewanie w 5 secie wyczes stwierdził, że jest mało gry i że może zmienimy piłki na heady. Początkowo ciągnął grę, wyszedł na 4:0. W tym momencie sobie przypomniałem, że w pierwszych 3 setach jadłem słodką bułkę, a w czwartym nie jadłem niczego. No więc otworzyłem wafelka i zacząłem przegryzać. O dziwo, wynik zaczął się odwracać i wygrałem kolejne 6 gemów O_O . Tak oto narodził się mój tenisowy przesąd: przegryzać coś w przerwach; żadne tam dłubanie, poprawianie, buteleczki sreczki: mój fetysz to słodkie żarełko rotfl .
Ostatniego seta nie dokończyliśmy, ale tu była najdłuższa wymiana: forhendy i bekhendy aż do znudzenia, wcale nie baloniaste, kąśliwe i mocne raczej :::gd::: . W ogóle grało mi się dobrze, widzę przede wszystkim, że poprzednie wrażenia były spowodowane bardziej piłką-łysinką niż szybkim hardem.

EDIT: Nie podoba mi się ta formuła ukrycia historycznego wyniku w spojlerze... :twisted: Ktoś tu ma jakiś problem? :wink:
Ostatnio zmieniony 28 mar 2014, 16:08 przez hohvar, łącznie zmieniany 1 raz.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: wyczesany vs hohvar

hohvar pisze:W ogóle grało mi się dobrze, widzę przede wszystkim, że poprzednie wrażenia były spowodowane bardziej piłką-łysinką niż szybkim hardem.
Mi się wydaje, że prawda leży po środku- jesteśmy przyzwyczajeni do naszych piłek. Twoich nie mogłem wyczuć i wyrzucałem seriami, wydawały mi się "spompowane", przez co znacznie trudniej było mi skończyć wymianę. Pod Twój styl gry i wybieganie pasują, bo możesz mnie rozstawić po kątach. Z kolei moje są wyraźnie szybsze, mam nad nimi zdecydowanie większą kontrolę, ale Tobie nie pasują. Na następny mecz proponuję neutralne piłki. :D
hohvar pisze:Nie podoba mi się ta formuła ukrycia historycznego wyniku w spojlerze... :twisted: Ktoś tu ma jakiś problem? :wink:
A Ty byś nie miał? :hanky:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: wyczesany vs hohvar

wyczesany pisze: Na następny mecz proponuję neutralne piłki. :D
OK, na szczęście jest nas tylko dwóch, pewnie się dogadamy (patrz TF). rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: wyczesany vs hohvar

hohvar pisze:
wyczesany pisze: Na następny mecz proponuję neutralne piłki. :D
OK, na szczęście jest nas tylko dwóch, pewnie się dogadamy (patrz TF). rotfl
Dobra wezmę gąbki.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: wyczesany vs hohvar

:) Mam trochę starych, sflaczałych....
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: wyczesany vs hohvar

Może to pomoże? :::hmm:::

:D

Bravo hohvar! :!:brv:!: Specjalnie dla Ciebie wyciągnąłem ze spoilera:

wyczesany vs hohvar
1:4 (2:6 3:6 1:6 6:3 4:6
2:3) :!Fight!:
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: wyczesany vs hohvar

Poczułem się jakiś taki... nielubiany. I jeszcze to podkreślenie. :hanky:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: wyczesany vs hohvar

wyczesany pisze:Poczułem się jakiś taki... nielubiany. I jeszcze to podkreślenie. :hanky:
Spoko koteczku... Zajmę się Tobą :twisted:
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: wyczesany vs hohvar

wyczesany pisze:Poczułem się jakiś taki... nielubiany. I jeszcze to podkreślenie. :hanky:
Jak można nie lubić Naczelnego Zgrywusa Forum? ::der.der::

Po prostu grasz tak dobrze, że wygrana z Tobą to rzecz godna podkreślenia. (:]
:D
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: wyczesany vs hohvar

Ale o tych piłkach to taka zajawka pod dyskusję TF2014? :D
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: wyczesany vs hohvar

hokej pisze:Ale o tych piłkach to taka zajawka pod dyskusję TF2014? :D
Jak graliśmy to też się z tego śmieliśmy. Naprawdę obaj graliśmy znacznie lepiej własnymi piłkami.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: wyczesany vs hohvar

wyczesany pisze:
hokej pisze:Ale o tych piłkach to taka zajawka pod dyskusję TF2014? :D
Jak graliśmy to też się z tego śmieliśmy. Naprawdę obaj graliśmy znacznie lepiej własnymi piłkami.
Więc mecz powinien trwać dwa sety, każdy gra jednego swoimi piłkami. Wygrywa ten, który ugra więcej gemów ogółem :D .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: wyczesany vs hohvar

RoTTeN pisze:
Bravo hohvar! :!:brv:!: Specjalnie dla Ciebie wyciągnąłem ze spoilera:

wyczesany vs hohvar
1:4 (2:6 3:6 1:6 6:3 4:6
2:3) :!Fight!:
Dzięki, na Braci Zakonnych zawsze można liczyć. :::gd::: :!Fight!:
Specjalnie nie wywalam z cytowania wyniku, niech się utrwali i wryje w świadomość :wink: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: wyczesany vs hohvar

SPOTKANIE #14

wyczesany - hohvar 1:6 7:6 3:6

Informacje dodatkowe:
Miejsce: Olsztyn
Nawierzchnia: ziemna
Piłki: Dunlop Fort All Court
Rakiety:
hohvar - Babolat APD
wyczesany - Yonex VCore Tour G

To że spotkanie numer 13* będzie pechowe było oczywiste, pytanie tylko dla kogo, okazało się dla mnie. Gra hohvara mi nie leży, nie wiem dlaczego, ale dość łatwo potrafi doprowadzić do mojego błędu podczas gdy z innymi przeciwnikami bez problemu jestem w stanie zagrać wymianę samymi mocnymi uderzeniami. Z nim tego nie potrafię, bo albo aut, albo siatka. Robiłem sporo niewymuszonych błędów, hoh nie szalał z serwisem, raczej punktował i czekał na błąd, jeśli kończył to zagraniem przy siatce.

Był to pierwszy przegrany mecz Yonkiem. ;( Cóż mogę powiedzieć, kort był zły, piłki były złe i podwozie... podwozie też było złe. :D Jutro coś dopiszę.

*We wcześniejszej wersji spojrzałem na zły post i pomieszałem numerację.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: wyczesany vs hohvar

Filmik genialny, a nie od dziś wiadomo, że jak szyny złe, to meczu nie wygrasz choćby nie wiem co. :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: wyczesany vs hohvar

"Dziękujemy ci Wyczes za tę relację, zatem przyczyny, przyczyny techniczne były przyczyną..." rotfl rotfl

Prawdę mówiąc to dziwię się, dlaczego wielokrotnie zamiast zagrać spokojniej w pusty praktycznie kort Wyczes stara się grać mocno i wyrzuca w aut albo trafia w siatkę. Ja rozprowadzony, wyrzucony gdzieś z boku tylko patrzę, a tu.. aut O_O . Wielokrotnie mu to zresztą mówiłem. No ale co zrobić, skoro kolega nie chce wygrać, ktoś musi, tu remisów nie ma :wink: .
Jak zwykle u nas wymiany raczej były krótkie, średnia to pewnie 3 uderzenia. Wyczes należy do tych, z którymi nie udaje się wypracowywać jakichś rozbudowanych sekwencji, epickich akcji czy innych kortowych narracji. Tu jest raczej szybko i konkretnie. Ale oczywiście sporo też interesujących akcji zagraliśmy :::gd::: .
A jak wypadło nagranie? (bo eksperymentowaliśmy pierwszy raz w Kortowie)
SPOILER:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: wyczesany vs hohvar

wyczesany pisze: Gra hohvara mi nie leży, nie wiem dlaczego, ale dość łatwo potrafi doprowadzić do mojego błędu podczas gdy z innymi przeciwnikami bez problemu jestem w stanie zagrać wymianę samymi mocnymi uderzeniami. Z nim tego nie potrafię, bo albo aut, albo siatka.
Podejrzewam, że gra Djoko albo Nadala też by ci nie leżała. :]
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: wyczesany vs hohvar

hohvar pisze:A jak wypadło nagranie? (bo eksperymentowaliśmy pierwszy raz w Kortowie)
Zaraz sprawdzę, dopiero wyjąłem kartę z portfela.
TomPL pisze:
wyczesany pisze: Gra hohvara mi nie leży, nie wiem dlaczego, ale dość łatwo potrafi doprowadzić do mojego błędu podczas gdy z innymi przeciwnikami bez problemu jestem w stanie zagrać wymianę samymi mocnymi uderzeniami. Z nim tego nie potrafię, bo albo aut, albo siatka.
Podejrzewam, że gra Djoko albo Nadala też by ci nie leżała. :]
Ja podejrzewam, że całe top 1 000 000 by mi wybitnie nie leżało. :]

Fylm z piątku:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Ae_JqZc7RoA[/youtube]
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: wyczesany vs hohvar

Za dynamikę tego ataku do siatki z akcji 1:25 należy się szacuneczek. :D
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: wyczesany vs hohvar

Akcja pokazowa około 3 minuty ze smeczem/wolejem w siatce :D . Ile razy ja to widziałem, sam mam tak praktycznie w każdym meczu przynajmniej raz :] . Im łatwiej, tym trudniej - to moje motto rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”