Awatar użytkownika
lu106
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 7 sie 2013, 23:59
Lokalizacja: Radom

Re: Ścianka własnej roboty

Witam wszystkich.
Każdy chwali ścianki do nauki. Zastanawiam się nad zrobienie takiej ściany przy kostce brukowej. Czy ktoś może podpowiedzieć ile miejsca jest potrzebne do spokojnego treningu. Trochę poobijałem od okna i myślę ze 11m na długość i około 6m na szerokość spokojnie wystarczy. A sama ścianka około 4m na szerokość i 3m w górę.
Ściankę na początku chciałem zrobić z bloczków fundamentowych. Materiał mocny i dość tani bo cała ściana wyjdzie około 800zł tylko nie wiem czy można coś takiego postawić przy granicy. Zobaczyłem coś takiego na Allegro (http://Allegro.pl/scianka-treningowa-do ... 06646.html). Tylko nie wiem czy ładnie od tego piłka się odbija. Może być bardzo tłumiona.
Macie jakieś doświadczenia, które mogły mi trochę pomóc.
NTRP 1.0
Dunlop Biomimetic 500
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Ścianka własnej roboty

lu106 pisze:Witam wszystkich
Każdy chwali ścianki do nauki. Zastanawiam się nad zrobienie takiej ściany przy kostce brukowej. Czy ktoś może podpowiedzieć ile miejsca jest potrzebne do spokojnego treningu. Trochę poobijałem od okna i myślę ze 11m na długość i około 6m na szerokość spokojnie wystarczy. A sama ścianka około 4m na szerokość i 3m w górę.
Ściankę na początku chciałem zrobić z bloczków fundamentowych. Materiał mocny i dość tani bo cała ściana wyjdzie około 800zł tylko nie wiem czy można coś takiego postawić przy granicy. Zobaczyłem coś takiego na Allegro (http://Allegro.pl/scianka-treningowa-do ... 06646.html). Tylko nie wiem czy ładnie od tego piłka się odbija. Może być bardzo tłumiona.
Macie jakieś doświadczenia które mogły mi trochę pomóc.
Zależy przy której, ale i tak sądzę, że służba celna/graniczna siądzie ci na kark.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
lu106
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 7 sie 2013, 23:59
Lokalizacja: Radom

Re: Ścianka własnej roboty

pst pisze:Zależy przy której, ale i tak sądzę, że służba celna/graniczna siądzie ci na kark.
Trochę :D inne granice mam na myśli.
NTRP 1.0
Dunlop Biomimetic 500
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Ścianka własnej roboty

Co do długości ścianki - od ściany zaczynając - długość kortu + ok. 4-5 metrów. Z szerokością będzie wygodnie dla jednej osoby jak będzie pole do singla + 1,5 metra wybiegu w każdą stronę.

Co do ścianki z linku - nie wiem, jaką siłą trzeba by grać, żeby piłka od tego odchodziła na jakąkolwiek sensowną długość. O szybkości już nie wspominam... W dodatku gdyby serwować w to coś, to ta siatka byłaby zniszczona w kwadrans.
Awatar użytkownika
maksu
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 4 maja 2014, 19:20

Re: Ścianka własnej roboty

Odświeżę trochę temat ponieważ zacząłem szukać informacji nt. budowy ścianki tenisowej.

Rozważam wstępnie dwie opcje:
1. Postawienie typowej ściany (pustaki lub coś podobnego) możliwie najtańszym kosztem. / edit: jesli dobrze liczę ściana o szer. 6m i wys 3m wyjdzie w granicach 3500-4000zł /
2. Przeglądając forum zauważyłem ciekawą rzecz; paraboliczna ścianka tenisowa: http://vimeo.com/102806970
Czy ktoś połasił się na takie rozwiązanie albo może choć raz grał na czymś takim? Jakieś opinie? Jakie są jej koszta nie wliczając podłoża? / edit: z tego co widzę, cena za 1 element metr szeroki i 3m wysoki to około 7500zł :tired: /

Co do samego podłoża mam zwykły działkowy trawnik więc trzeba by coś tu wykombinować. Czy nadal najtańszym rozwiązaniem jest asfalt? Ostatnio orientowałem się w spr brukowanego podjazdu i z robocizną wyszło 50zł za metr kw.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Ścianka własnej roboty

Raz mi do głowy przyszło, że ścianka powinna być paraboliczna. Domyślałem się, że nie jestem pierwszym, który na to wpadł, ale nie widziałem nigdy tego pomysłu w realizacji. Dzięki za video. Ja bym budował z drewna - słupy, belki i płyta wiórowa. A nawierzchnię bym zrobił z mączki, bo najtaniej. Bez żadnej specjalnej podbudowy, ew. tylko trochę piasku. Im tańsze rozwiązanie, tym lepsze. Nie ma co pchać milionów w ściankę tenisową, co nie? Płytę wiórową można samemu wygiąć. - wystarczy trochę wody na tylną ściankę i już się składa jak trzeba. Poza tym można tego uniknąc. Wystaczy, że ścianka będzie miała dwa punkty zgięcia tak, aby dolna częśc odbijała piłkę w górę, a górna część odbijała ją w dół.
Piotr Szyba.

Wróć do „Jak to wykonać?”