Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

El Diablo pisze:Podsumujmy... mamy już stringera, Panią psycholog, Panią fizjoterapeutkę... jeszcze dietetyk, trener przygotowania fizycznego i można tworzyć własnego Federera. rotfl
Widzisz ED, i tu wyszła nasza słabość. Brakuje jeszcze w tym zestawie trolla, na którym będziemy to testować :)
A że przegoniliśmy wszystkie trolle jakie były chwilowo dostępne na forum to mamy problem ...
Ogłoszenie w Gratce? ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

El Diablo pisze:
Vivid pisze:Co Ty na to Smyk? :)
Ty się pytasz? W Chińskiej Republice TenisNET ochotników się wybiera odgórnie :::jezor::: rotfl

Podsumujmy... mamy już stringera, Panią psycholog, Panią fizjoterapeutkę... jeszcze dietetyk, trener przygotowania fizycznego i można tworzyć własnego Federera. rotfl
Zapomniałeś o Pani tłumacz, jak go już wyślemy w świat? Też mamy. :wink:

Co na to Smyk?
Myślał że sobie w tenisa pogra a tu lipa. rotfl rotfl rotfl Nie będziemy Cię poganiać, dodamy Ci dwa Ogry (Wyczes i Traw3k), zrobisz szablon, podzielisz robotę i na kort. Najważniejsza jest organizacja.

Ale taki poradnik to by się przydał, ED i Ja planujemy (ja to już hohohohoho) zakup maszyny. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

PitS pisze:...dodamy Ci dwa Ogry (Wyczes i Traw3k) ...
A w środku Gary jako .... Toudi! rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

Vivid pisze:... opracowanie krótkiego podręcznika wciągania ...
Też już o tym myślałem :::hmm::: Ale jak znam Smyka, to na krótki podręcznik zima zejdzie ...
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

PitS pisze:Ale taki poradnik to by się przydał, ED i Ja planujemy (ja to już hohohohoho) zakup maszyny. :D
Jak sójki za morze PitS :P
Smyk pisze:Ale jak znam Smyka, to na krótki podręcznik zima zejdzie ...
Rozdwojenie jaźni, znaczy forum działa! My też tak mamy. rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

Smyk pisze:
Vivid pisze:... opracowanie krótkiego podręcznika wciągania ...
Też już o tym myślałem :::hmm::: Ale jak znam Smyka, to na krótki podręcznik zima zejdzie ...
W razie czego mogę coś tam pomóc. Maszynę już mam parę lat (3 lub 4) i kilkaset rakiet już się na niej przewinęło pewnie ;)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

gural_91 pisze: W razie czego mogę coś tam pomóc. Maszynę już mam parę lat (3 lub 4) i kilkaset rakiet już się na niej przewinęło pewnie ;)
Kierownikiem projektu Vivid mianował Smyka, ale na pomoc pewnie chętnie mrugnie okiem.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
blinket
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 9 lis 2010, 14:08

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

Pozwólcie Panowie, że się wtrącę z pytaniem z trochę innej beczki. Czytając temat, zdziwiłem się że jest taka różnica w długości strun, które idą na piony i na poziomy. Zawsze sprawa wygląda w ten sposób? Czy mając 2 standardowe sety naciągów A i B (ok. 12 m) da się wciągnąć 2 rakiety w ten sposób, że naciąg A trafia na piony do obu, a naciąg B na poziomy? Dodam, że chodzi o rakiety: Wilson K Pro Tour (16x20) i Wilson BLX 6.1 Team (18x20).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

Nie da się. Popatrz na rakietę, piony są zwyczajnie dłuższe, widać nie? :)
A to że poziomów jest więcej nie kompensuje tego.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
blinket
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 9 lis 2010, 14:08

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

Widać, nie widać - nie mierzyłem :) O taką odpowiedź mi chodziło, dzięki.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

Widać nie widać ja miałem z jednego seta 2x piony robione. Toalson daje 13,5m sety więc tutaj jest z czego.

Pod tym względem bardzo szanuję tego producenta. Sety powyżej >13m, a część >13,5m.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

Vivid pisze:Nie da się
Ja bym tak kategorycznie nie zaprzeczał. Połowa setu naciągu to 6m. Na 95 calowy łeb z 16 pionami może starczyć. A jak zabraknie kawałka od krawędzi ramy do napinacza zawsze można użyć klemy startowej i przedłużyć. Inna sprawa to fakt, że niektóre żyłki (zwłaszcza multi) rozciągają się dość mocno, a co za tym idzie zwiększa nam się (nawet do 30 cm) długość żyłki do dyspozycji. Czy starczy, czy nie, zależy zatem od wielkości główki i rodzaju żyłki. Przy główce większej niż 98 cali i naciągu mono, możemy raczej na pewno zapomnieć o tym, że 6m starczy :(
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
jaans
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 9 cze 2011, 20:42

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

Przeczytałem, że naciąg się wydłuża nawet o 30 cm więc pytanie:
Czy naciągając strunę poczekać chwilę i naciągnąć ją jeszcze raz?
Bo skoro coś się wyciąga to zmniejsza się siła naciągu.
Taką ręczną maszyną można naciągnąć tak samo precyzyjnie jak elektryczną?
I ostatnie lepiej mechanizm zębatkowy czy sprężyna.
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

Smyk pisze: Przy główce większej niż 98 cali i naciągu mono, możemy raczej na pewno zapomnieć o tym, że 6m starczy :(
Czy ja wiem, już wielokrotnie naciągałem swojego Fischera 98 cali z mniej niż 6 m mono na piony :wink:
Do Dunlopa z głową 95 i przeplotem 16x19 starcza spokojnie 5,5m :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

jaans pisze: Taką ręczną maszyną można naciągnąć tak samo precyzyjnie jak elektryczną?
i ostatnie lepiej mechanizm zębatkowy czy sprężyna.
We wprawnych rękach człowieka znającego zasadę działania nawet precyzyjniej.
Pierwszy typ to maszyna dźwigniowa (nazwałeś ją zębatkową) tu ustawienie siły jest bezpośrednie. Warunkiem dokładności jest poziomy zawis ramienia z odważnikiem, pomiędzy działaniem ramienia a pomiarem nic nie ma oprócz momentu obrotowego. :] Prawie bezobsługowa jeśli chodzi o trzymanie wielkości mierzonych.

Maszyna sprężynowa ma pomiędzy pomiarem siły a oddziaływaniem na struny założenie że sprężyna działa w zakresie odkształceń liniowych a więc stosowalności prawa Hook'a - też nieźle. Wymaga kalibrowania "modułu Younga sprężyny" :]

Maszyna elektryczna działa inaczej. Pomiędzy wskaźnikiem siły jaką ustawiamy jest jej elektryczny pomiar tensometryczny który mierzy zmianę oporu drucików tensometrycznych spowodowana przez ich rozciągniecie a co za tym idzie zwężenie przekroju czyli wzrost oporu elektrycznego. To wymaga budowania systemów pomiaru mostkowego częstej kalibracji itd. bo jak widać to nie jest pomiar bezpośredni a pośredni przeliczany pomiar innej wartości fizycznej jaką jest opór elektryczny. A ten może zależeć nawet od temperatury w pomieszczeniu lub od napięcia zasilania elementu pomiarowego.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

Smyk pisze:
Vivid pisze:Nie da się
Ja bym tak kategorycznie nie zaprzeczał. Połowa setu naciągu to 6m. Na 95 calowy łeb z 16 pionami może starczyć. A jak zabraknie kawałka od krawędzi ramy do napinacza zawsze można użyć klemy startowej i przedłużyć.
.......
Czy starczy, czy nie, zależy zatem od wielkości główki i rodzaju żyłki.
Za dużo tych "ale". Potem ktoś czyta i nie zauważa, "bo napisali że starczy" ... :)
Także lepiej odpowiedzieć generalnie :)
Poza tym idziesz do pana "od wciągania" i on się nie będzie cackał, powie Ci, że za krótkie struny dostał i już ...
Takie zabawy to samemu można uskuteczniać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

Kwestia stringera. Ja od razu zaznaczam że set będzie miał posłużyć 2x na piony.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

jaans pisze:Przeczytałem, że naciąg się wydłuża nawet o 30 cm więc pytanie:
Czy naciągając strunę poczekać chwilę i naciągnąć ją jeszcze raz?
Bo skoro coś się wyciąga to zmniejsza się siła naciągu.
Jak coś rozciągasz, to się wydłuża :) Gumki w gaciach też masz mniej niż Twój obwód w pasie ;)
Inna sprawa to spadek napięcia przez stałe rozciągnięcie żyłki. Rzeczywiście stosuje się coś podobnego jak opisałeś. Nazywa się to prestreching
jaans pisze:Taką ręczną maszyną można naciągnąć tak samo precyzyjnie jak elektryczną?
Ręczne maszyny dźwigniowe należą do najdokładniejszych, pod warunkiem, że są skalibrowane a ramię z dźwignią podczas napinania struny jest dokładnie w poziomie
jaans pisze:I ostatnie lepiej mechanizm zębatkowy czy sprężyna.
Co to jest mechanizm zębatkowy?
Vivid pisze:Za dużo tych "ale". Potem ktoś czyta i nie zauważa, "bo napisali że starczy" ... :)
Także lepiej odpowiedzieć generalnie :)
Generalnie to jest tak: długość środkowej struny pionowej, dodać 1cm na odłeglość miedzy przelotkami, razy ilość pionów, dodać odleglość od krawędzi ramy do napinacza (15-20cm). Jak Ci wyjdzie więcej niż 6m, to mówisz że się nie da ;) Jak wyjdzie poniżej 6m, to robisz minę pomysłowego Dobromira, wyciągasz we wiadomym geście otwartą dłoń i mówisz, że jak pokombinować do dałoby radę, ale wie pan ...
Ostatnio zmieniony 15 cze 2011, 14:55 przez Smyk, łącznie zmieniany 2 razy.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

Vivid pisze:Nie da się. Popatrz na rakietę, piony są zwyczajnie dłuższe, widać nie? :)
A to że poziomów jest więcej nie kompensuje tego.
Na rakiecie z główką 98' i przeplotem 16x20 na pionowe struny potrzeba tylko 40-50 cm mniej.
Z takimi rakietami jakie podał może śmiało dać tak do naciągnięcia. Jeżeli będzie stał nad stringerem i patrzył mu na ręce czy za dużo nie odcina to powinno starczyć na styk :)
Problem byłby dopiero z dwoma rakietami 18x20.

Mechanizm zębatkowy to to co jest (a właściwie było) w mojej maszynie: http://www.prestige-sport.pl/product.php?id_product=327
Ostatnio zmieniony 15 cze 2011, 14:46 przez gural_91, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąganie Babolat Aeropro Drive

Wyedytowałem swój post wyżej i tam są odniesienia do dokładności.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Jak to wykonać?”