green1212
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:56

Re: Zmiana gripu Babolata APD na większy

Dzięki ED. A kończąc temat - czy użycie kołnierza i wynikająca z tego faktu zmiana wagi i wyważenia rakiety będzie w ogóle w normalnej grze odczuwalna? Może to banalne pytanie, ale gram APD-ami od 3 lat, ale zawsze to były rakiety bez modyfikacji, ten sam naciąg, tłumik, itd. Po prostu nie wiem czy taką różnicę się czuje w grze?
Wielkie dzięki!
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Zmiana gripu Babolata APD na większy

Wątpię, ja nie poznałbym na pewno, z drugiej strony ED by na pewno poznał. Masę rozmieszczasz w rączce więc dla gry przy siatce będzie niedostrzegalna a do głębokich szybkich zamachów znikomo zauważalna.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zmiana gripu Babolata APD na większy

green1212 pisze:A kończąc temat - czy użycie kołnierza i wynikająca z tego faktu zmiana wagi i wyważenia rakiety będzie w ogóle w normalnej grze odczuwalna?

Montując kołnierz dodajesz masę...
Szlifując ujmujesz masy...

Tak czy owak zmiany będą. Z tym że w pierwszym przypadku rakieta będzie miała balans bardziej na rączkę, a w drugim bardziej na łeb.

Czy zmiany będą odczuwalne. To jest pochodna wielu czynników z których gro jest niewymierzalne. Uważam że dodatkowa waga będzie mniej odczuwalna niż zmiana balansu na bardziej na łeb przy jej odjęciu.
green1212
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:56

Re: Zmiana gripu Babolata APD na większy

Dzięki wszystkim za wyczerpujące informacje, pozdrawiam!
Buzz
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 8 maja 2012, 21:16

Re: Zmiana gripu Babolata APD na większy

Ja kilkakrotnie dokonywałem takich powiększeń sobie i znajomym, ale nie za pomocą kołnierza termokurczliwego, tylko stosując taśmę do łączenia płyt regipsowych. Nawijałem ją tak jak się zakłada owijki, tyle że bez zakładek. Sześć warstw ciasno nałożonych powiększa rączkę o około jeden rozmiar.
Ma to tą przewagę nad kołnierzem, że waga zwiększa się o około 5-6 gram, a więc o połowę, czy ponad połowę niż w przypadku kołnierza. A i balans nie jest drastycznie naruszony.
Raz zdarzyło mi się przerabiać rączkę 1 na 2 (okazyjnie kupiłem poszukiwany model), ale musiałem sprzedać, bo rakieta była mniej-więcej nominalnie ważona, tak więc ta była o około 5 g cięższa od pozostałych i niestety jak dla mnie to był już trochę topór.
Ale niedawno kupiłem na niemieckim ebay'u APD Cortex i facet się walnał wystawiając rakietę z rączką 2, a w rzeczywistości miała 1. Zaproponował obniżkę ceny o połowę, a ponieważ rakieta była lekko niedoważona, więc się zgodziłem. W tym przypadku wyszło tylko około 2 g "nadwagi" i jest to w tym przypadku niewyczuwalne, zwłaszcza że po modyfikacji balans ustawił się idealnie. Wniosek więc, że wcześniej musiał być z lekką odchyłką.

Wróć do „Jak to wykonać?”