s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Przemalowanie ramy...

Witam!
Chciałbym zmienić kolor ramy na inny.
Gram Dunlopem Aerogel 4D 300 (3Hundred), i bardzo dobrze mi się gra tylko trochę rama za ciężka na moje obecne umiejętności. Znalazłem bardzo podobną ramę o zmniejszonej masie Dunlop Aerogel 4D 300 (3Hundred) Lite ale w polskich sklepach ciężko dostać ten model z rączką G4.

Czekałem na nowy model Dunlop Biomimetic 300 Lite.

Model ten może za kilka tygodni pojawi się w naszych sklepach, ale z takimi kolorami na kort nie wyjdę, musiałbym go zmienić.

Mam takie pytanie, jak zmienić kolor na inny na przykład na czarny. Czy muszę zdzierać kolor oryginalny, jaką farbą najlepiej malować. Czy ktoś z Was przerabiał ten temat i może mi coś podpowiedzieć jak się do tego zabrać?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Przemalowanie ramy...

Trzeba usunąć całą farbę - papier ścierny o różnej ziarnistości. W grę wchodzi wiele warstw lakieru, podkład, potencjalnie potrzeba kupna nowych przelotek (jeśli rama była już naciągana), potencjalna zmiana wagi i balansu rakiety.

Ze względów praktycznych raczej w grę wchodzi jeden kolor dla całej ramy. Aplikowanie szczegółów wymaga wprawy i zaplecza.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Przemalowanie ramy...

Ja nie używam do takich rzeczy papieru ściernego, używam zmywacza do lakierów DC. Trzeba tylko w niewidocznym miejscu wykonać próbę czy nie wchodzi w reakcje z podłożem (kompozytem grafitowym - czy nie rozpuszcza osnowy).

Ale dla mnie to żart primaaprilisowy bo żeby mi jakiś kolor przeszkadzał to musiałbym wyciąć z jednej z rakiet naciąg Futura który jest w kolorach tęczy. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Re: Przemalowanie ramy...

Nie, nie żart po prostu nie ogarnę tego koloru. Wiem, że od razu będzie mnie męczył dlaczego właśnie taki jest!

Sprawa nie jest taka prosta, chyba można więcej szkód narobić!
Rama raczej posiada oryginalny naciąg.
Może na YouTube coś jest ale znaleźć nie mogę?
A podkład jaki trzeba zastosować?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Przemalowanie ramy...

s1600 pisze:Może na YouTube coś jest ale znaleźć nie mogę?
Wątpię, to jest robota wieloetapowa i czasochłonna.

Tu masz dwa najlepsze wątki o takich robótkach:
Klik #1
Klik #2
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Re: Przemalowanie ramy...

Widzę że trochę pracy z tym jest, dzięki za linki prześledzę temat, i jak już dostanę w ręce nowy model do przemalowania to myślę że pomożecie mi jak się zabrać etap po etapie do tego i powinno być ok :)
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Przemalowanie ramy...

Nie zapomnij o dokładnym odtłuszczeniu, przed położeniem podkładu. Bez tego, mogą wyjść niespodziewane trudności.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przemalowanie ramy...

s1600 pisze:Widzę że trochę pracy z tym jest, dzięki za linki prześledzę temat, i jak już dostanę w ręce nowy model do przemalowania to myślę że pomożecie mi jak się zabrać etap po etapie do tego i powinno być ok :)
Nie lepiej kupić na początek na Allegro coś do testów malowania.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Przemalowanie ramy...

Sprawdziłbym też, jak się prezentuje w pełnym słońcu i półcieniu, może w jakichś warunkach jest OK i można nią grać zamiast koloryzować :D
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
buka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 21 lut 2011, 10:25

Re: Przemalowanie ramy...

Ja się nieśmiało wtrącę... mój znajomy kiedyś podesłał mi taki pomysł...
Myślicie, że w przypadku rakiet rozsądna jest taka "personalizacja"?
Czy to znacznie wpływa na zmianę parametrów technicznych?

http://oferia.pl/usluga/item246781-kask ... aerografem
obecne NTRP 2.7264 --> planowane NTRP 3.1415
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Przemalowanie ramy...

Jak jest równo pomalowana to nic się nie będzie działo. Nawet zmiana masy w granicy błędu statystycznego.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przemalowanie ramy...

buka pisze:Ja się nieśmiało wtrącę... mój znajomy kiedyś podesłał mi taki pomysł...
Myślicie, że w przypadku rakiet rozsądna jest taka "personalizacja"?
Czy to znacznie wpływa na zmianę parametrów technicznych?

http://oferia.pl/usluga/item246781-kask ... aerografem
Nie wiem czy się orientowałaś, ale cena takiej usługi dla kasku, to coś w okolicach 500zł (a może i więcej).
Co prawda jest w tym projekt i wykonanie rysunku, ale kask się zdecydowanie łatwiej obrabia.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Przemalowanie ramy...

ppeter pisze: Nie wiem czy się orientowałaś, ale cena takiej usługi dla kasku, to coś w okolicach 500zł (a może i więcej).
Co prawda jest w tym projekt i wykonanie rysunku, ale kask się zdecydowanie łatwiej obrabia.
Czego się nie robi żeby nie mieć tych wstrętnych oryginalnych kolorków na ramie. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
buka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 21 lut 2011, 10:25

Re: Przemalowanie ramy...

ppeter pisze:
buka pisze:Ja się nieśmiało wtrącę... mój znajomy kiedyś podesłał mi taki pomysł...
Myślicie, że w przypadku rakiet rozsądna jest taka "personalizacja"?
Czy to znacznie wpływa na zmianę parametrów technicznych?

http://oferia.pl/usluga/item246781-kask ... aerografem
Nie wiem czy się orientowałaś, ale cena takiej usługi dla kasku, to coś w okolicach 500zł (a może i więcej).
Co prawda jest w tym projekt i wykonanie rysunku, ale kask się zdecydowanie łatwiej obrabia.
No tak, ceny rzeczywiście do najniższych nie należą... jednak podałam tę możliwość jako swoistą ciekawostkę na zasadzie "a może kogoś to zainteresuje " :)
PitS pisze:Czego się nie robi żeby nie mieć tych wstrętnych oryginalnych kolorków na ramie
Dokładnie ;-)

UWAGA OF TOP!: Mnie marzyłby się zakup zarówno nowych nart jak i rakiety w jednolitym kolorze, bez nadruków, napisów, szlaczków najlepiej czerni lub w bieli (bliskie ideału są Kneissl'e).
obecne NTRP 2.7264 --> planowane NTRP 3.1415
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przemalowanie ramy...

buka pisze: UWAGA OF TOP!: Mnie marzyłby się zakup zarówno nowych nart jak i rakiety w jednolitym kolorze, bez nadruków, napisów, szlaczków najlepiej czerni lub w bieli (bliskie ideału są Kneissl'e).
Z rakietami jest o tyle problem, że nieumiejętne malowanie może zmienić balans rakiety, a ascetyczną rakietę możesz sobie zaprojektować i kupić tutaj : http://www.vantagetennis.com/
Co do nart, czy chociażby kasków, to faktycznie chętnie bym kupił czarne, matowe albo sympatycznie by było jeżeli można by było zamówić takie rzeczy jedynie pomalowane podkładem.
Ale pewnie cena była by wyższa.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
buka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 21 lut 2011, 10:25

Re: Przemalowanie ramy...

ppeter pisze:
buka pisze: UWAGA OF TOP!: Mnie marzyłby się zakup zarówno nowych nart jak i rakiety w jednolitym kolorze, bez nadruków, napisów, szlaczków najlepiej czerni lub w bieli (bliskie ideału są Kneissl'e).
Z rakietami jest o tyle problem, że nieumiejętne malowanie może zmienić balans rakiety, a ascetyczną rakietę możesz sobie zaprojektować i kupić tutaj : http://www.vantagetennis.com/
Ale zabawa :) To mam teraz pół dnia z głowy ;-) ( a pracować trzeba ).
ppeter pisze:Co do nart, czy chociażby kasków, to faktycznie chętnie bym kupił czarne, matowe albo sympatycznie by było jeżeli można by było zamówić takie rzeczy jedynie pomalowane podkładem.
Ale pewnie cena była by wyższa.
Dystrybutor Kneissla na PL oferuje właśnie możliwość stworzenia własnego designu nart :)
obecne NTRP 2.7264 --> planowane NTRP 3.1415
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Przemalowanie ramy...

Widzę (po awatarze) że swoją rakietę już pomalowałaś w sposób minimalistyczny. Garemu wstanie sierść na plecach. Podoba mi się ten styl.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Przemalowanie ramy...

Niestety Vantage przeniósł składanie ram z UK do USA i sam transport 1-3 rakiet to koszt ~92USD. Cena niezmienna przy tej ilości.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
buka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 21 lut 2011, 10:25

Re: Przemalowanie ramy...

PitS pisze:Widzę (po awatarze) że swoją rakietę już pomalowałaś w sposób minimalistyczny.
Ba, zakładam bezczelnie, że przy tym modelu ( Tefal Turbo AeroDynamix 2011 ) ominie mnie problem pękania naciągu ;-)
obecne NTRP 2.7264 --> planowane NTRP 3.1415
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przemalowanie ramy...

El Diablo pisze:Trzeba usunąć całą farbę - papier ścierny o różnej ziarnistości. W grę wchodzi wiele warstw lakieru, podkład, potencjalnie potrzeba kupna nowych przelotek (jeśli rama była już naciągana), potencjalna zmiana wagi i balansu rakiety.

Ze względów praktycznych raczej w grę wchodzi jeden kolor dla całej ramy. Aplikowanie szczegółów wymaga wprawy i zaplecza.
"Potencjalna wymiana na nowe" czyli, jest szansa na założenie starych przelotek, czy każdorazowo jak się je oddzieli od ramy to należy wymienić na nowe? Pytam, bo zastanawiam się nad takim zabiegiem przemalowania ramy, zaplecze lakiernicze mam, natomiast wiedza na temat demontażu przelotek niewielka.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG

Wróć do „Jak to wykonać?”