Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Palety - dostępność, wymiana etc.

Podaję link do filmiku, który krok po kroku pokazuje jak można wymienić palety na Head'ach. Wrzucam to na forum, a nie na główną gdyż tutaj mam możliwość dodania komentarza.

http://www.youtube.com/watch?v=eJfhKEt_ ... annel_page

Pierwsza sprawa, najważniejsza chyba, to fakt że nóż nie jest najlepszym narzędziem do tej zabawy... łatwo o wypadek. Jeśli chcecie już używać noża niech to będzie cieńszy nóż do masła, bez jakichkolwiek ząbkowań.

Druga sprawa... do usuwania zszywek etc. etc. lepiej używać śrubokrętów zegarmistrzowskich. Dużym śrubokrętem można nieźle "zryć" kapsel... a po co sobie dodatkowy zakup niepotrzebnie sprawiać?

I na marginesie... jeśli już się za tego typu zabiegi zabieracie to spokojnie i powoli. Przy pierwszych podejściach kiedy nie czujemy się pewni możemy sobie narobić niepotrzebnych kłopotów.

No i na dzień dzisiejszy palety Voelka oraz Heada możemy zakupić w TWE:
http://www.tenniswarehouse-europe.com/d ... ALLET.html
http://www.tenniswarehouse-europe.com/d ... ALLET.html
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Dodam (zgodnie z autorem filmiku z yt), że palety w rakietach Head można wymienić tylko w modelach z serii Prestige, Radical i starszych klasycznych ramach.
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

at-clan pisze:Dodam (zgodnie z autorem filmiku z yt), że palety w rakietach Head można wymienić tylko w modelach z serii Prestige, Radical i starszych klasycznych ramach.
W Speedach też można ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Jeżeli ktoś szuka palet Head'a wraz z kapslem to polecam byłego polskiego dystrybutora Head, firmę Sport-Elite z Warszawy. Ostatnio odwiedziłem ich serwis przy ul. Bema 57A w celu zmiany okładzin. Wymiana palet na interesujący nas rozmiar (dostępne były wszystkie) to koszt 36zł (26zł palety + 10zł kapsel). Możemy się sami pobawić w domu z wymianą lub Pan z serwisu może to zrobić gratis. Jeśli ktoś ma daleko do W-wy to oczywiście istnieje możliwość wysyłki :)
Ja o wymianę poprosiłem serwisanta i zdziwiłem się bardzo jak On to robił. Nie bawił się suszarką jak z filmiku na youtube, po prostu po zdjęciu kapsla użył czegoś podobnego do dłuta i palety szybko, bezproblemowo odkleiły się od rączki. Dalej wszystko przebiegało jak na filmiku. Wszystko trwało raptem 5 min. :)
Ostatnio zmieniony 17 sty 2010, 22:09 przez at-clan, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
mack
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 23 lip 2009, 10:27

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Witam!

Proszę o poradę w tym temacie.
Będę chciał wymienić palety w Head Radical Team, dzięki Waszym informacjom nabyłem takowe w Sport-Elite i właśnie dojechały.
Obejrzałem filmik ale mam wątpliwość: moja rakieta ma rączkę 3, a będę chciał ją zmieniać na 4 (takie palety kupiłem) czy też muszę zrywać stare czy założyć nowe na to co jest.
Wątpliwość bierze się stąd, że kiedyś wymieniałem owijkę bazową i nie widziałem tam takich okładzin szarych jak na filmie tylko jakąś masę żółtego koloru.
Chciałbym to rozstrzygnąć zanim "rozbebeszę" rakietę bo czeka mnie granie w weekend.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Ta żółta masa to pianka, którą formuje się rączki NA STAŁE. Ergo Twoja rakieta nie ma palet więc nie masz co wymieniać.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
mack
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 23 lip 2009, 10:27

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

To ja już nic nie rozumiem...
Wszyscy twierdzą, że w Radicalach palety są wymienne, serwisant w Elite-Sport też potwierdził, że wersja Team ma wymienne palety.
Masakra jakaś!
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Skoro tutaj jest temat o Head'ach, to nie będę zakładał nowego tematu (chyba, że Ktoś z góry stwierdzi, że lepiej jako osobny temat założyć).
Powyżej jest napisane, że wymienne palety są jedynie w serii Radical i.Prestige...
Jesteście pewni, że tylko w tych seriach?? Ma ktoś informację czy w MG Extreme też jest możliwość wymienienia palety?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

mack pisze:To ja już nic nie rozumiem...
Wszyscy twierdzą, że w Radicalach palety są wymienne, serwisant w Elite-Sport też potwierdził, że wersja Team ma wymienne palety.
Masakra jakaś!
Ja czegoś nie rozumiem. Co to jest? Badanie korespondencyjne?
Masz szpadel. Odwijając owijkę bazową nie musisz jej niszczyć, wystarczy odwinąć kawałek i zobaczyć czy to paleta. Jak nie to pech. Co my na to poradzimy?
basic pisze:Skoro tutaj jest temat o Head'ach, to nie będę zakładał nowego tematu (chyba, że Ktoś z góry stwierdzi, że lepiej jako osobny temat założyć).
Powyżej jest napisane, że wymienne palety są jedynie w serii Radical i.Prestige...
Jesteście pewni, że tylko w tych seriach?? Ma ktoś informację czy w MG Extreme też jest możliwość wymienienia palety?
Masz, odwiń, sprawdź. :]

Kochani forumowicze. Odwinięcie owijki bazowej to nie jest operacja na otwartym sercu. Jest to bezbolesny proces jeśli robimy to umiejętnie. Także naprawdę trochę więcej wstrzemięźliwości w zadawaniu pytań tego typu. :D
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

El Diablo pisze: Masz, odwiń, sprawdź. :]
Mam, odwinę, sprawdzę... i do tego jeszcze napiszę na forum wynik operacji :] :wink:
El Diablo pisze:Kochani forumowicze. Odwinięcie owijki bazowej to nie jest operacja na otwartym sercu. Jest to bezbolesny proces jeśli robimy to umiejętnie. Także naprawdę trochę więcej wstrzemięźliwości w zadawaniu pytań tego typu. :D
No wiesz, może nie każdy potrafi robić to umiejętnie :) A tak przynajmniej się nie nudzisz Diablo :wink:
Obrazek Speed Graphene MP
Kamil
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 12 gru 2010, 11:33

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Jeżeli ktoś boi się zamawiać palet z daleka, to proszę bardzo są tutaj. http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... GRIP-.html
Jeżeli nie ma takiego rozmiaru to najlepiej do nich zadzwonić. :) Mam nadzieję, że trochę pomogłem. :)
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Czy paleta z Head Prestige będzie identyczna do rakiety Head Youtek?
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

benno pisze:Czy paleta z Head Prestige będzie identyczna do rakiety Head Youtek?
Ale to chyba zależy z jakiego Prestige'a do jakiego YouTeka? Podobno seria YouTek Speed ma nieco inny kształt niż inne wersje Heada...
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

basic pisze:
benno pisze:Czy paleta z Head Prestige będzie identyczna do rakiety Head Youtek?
Ale to chyba zależy z jakiego Prestige'a do jakiego YouTeka? Podobno seria YouTek Speed ma nieco inny kształt niż inne wersje Heada...
Brawo B.! :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Head Prestige MP & Head Youtek MP.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

benno pisze:Head Prestige MP & Head Youtek MP.
Zakładam że chodzi o Prestige Classica no bo skoro nie ma linii podanej...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Benno, Prestige to model a YouTek to seria, Prestige występuje i w serii YouTek i MicroGel itd. Do tego są różne modele samego Prestige-a.
Także doprecyzuj o co Ci chodzi.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

No właśnie chodziło mi o model MicroGela i YouTeka. Sorry za zamieszanie. Podejrzewam, że palety są takie same ale chciałbym się upewnić przed zakupem.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Seria YouTek ma inne palety w stosunku do MicroGel, podobno kształt YouTek'a jest bardziej zbliżony do rączki Wilsona. Ale czy będą/nie będą pasować to nie wiem kompletnie, osobiście nie sprawdzałem tego.

Na stronie TW Europe jest to uwzględnione - Head Accessories.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2011, 23:39 przez at-clan, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

at-clan pisze:Seria YouTek ma inne palety w stosunku do MicroGel...
Bynajmniej...

Inną paletę mają tylko modele Speed (paleta TK82S).
To 'S' odnosi się do Speed. Standardowa paleta Heada to TK82.
Stara "standardowa" paleta Heada nosiła jednak oznaczenie TK76.

Tu macie fotkę porównującą palety...
Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Jak to wykonać?”