benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Dzięki ED, niech moc będzie z Tobą.

ED, mniej więcej o taką rakietę mi chodziło rotfl :
Obrazek
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Hmmm... chyba masz źle dobrany rozmiar rączki... ;-P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Taką to i ślepy trafi :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

To ja jestem już po małej operacji. Zmieniłem palety w Head Prestige MP czyli pomniejszyłem rączkę z L4 na L3. Parę zdjęć:


Obrazek
Obrazek
Obrazek


Nie miałem specjalnych przygód po drodze, oprócz tego, że stare palety były pokryte folią którą trzeba było zedrzeć ale to dodatkowe 10 min. roboty. Oczywiście jak się dmucha tą suszarką trzeba uważać by powietrze nie było za gorące, inaczej stare palety się powyginają i nie będą już zdolne do ponownego użytku. Jeśli chodzi o kapsel to zamówiłem sobie 2 nowe, ale okazało się, że są one takie same pomimo różnicy oznaczenia na nim(grip 3 lub 4). Aha , jeszcze małą niespodzianką było to, że musiałem przyciąć nowe palety, bo były dłuższe niż te w rakiecie:


Obrazek

No i efekt końcowy po złożeniu wszystkiego spowrotem i założeniu overgripu:


Obrazek


Teraz muszę poczekać i zobaczyć, jak zmiana mi wyjdzie na dobre to będę zmniejszał również rączkę w pokrewnym modelu Head YouTek.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Hubi
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2011, 22:07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Mam może i nie najmądrzejsze pytanie, ale wolę zapytać niż kupić źle.

Co oznaczają na TWE cyfry w nawiasie za nazwą palety?

http://www.tenniswarehouse-europe.com/d ... ALLET.html
NTRP 4.0
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Rozmiar rączki, L2, L3 , L4.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Hubi
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2011, 22:07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Też skłaniałem się w tą stronę, ale wielkie dzięki za odpowiedź ;)
NTRP 4.0
mack
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 23 lip 2009, 10:27

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Ponieważ jestem właśnie po wymianie palet w Radicalu MG (wymieniałem z L3 na L4), zwracam uwagę, że zamawiając je w Sport-Elite macie dużą szansę dostać palety TK76 (ja takie dostałem mimo, ze pisałem o TK82).
Jak pisał Diablo jest to stara standardowa paleta Heada i w porównaniu do TK82 jest bardziej prostokątna i z moich pomiarów wynika, że ma mniejszy obwód ok. 3 mm.Jeżeli chodzi o odczuwalną grubość uchwytu to L4 w TK76 jest pomiędzy L3 i L4 w TK82.
Może ta informacja przyda się komuś kto szuka niestandardowej grubości gripu.
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Czy w YouTek Radicalu Pro są palety?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Powinny...
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

A w Völkl/BB ktoś zmieniał? Tak samo czy inaczej niż w Head?
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

logigamer pisze:A w Völkl/BB ktoś zmieniał? Tak samo czy inaczej niż w Head?
Zmieniałem w swoich Voelklach, tak samo to wygląda jak na tych obrazkach.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Dj Buhh pisze:Czy w YouTek Radicalu Pro są palety?
Są bo właśnie zmieniam :D.

EDIT____
O kurka blada - właśnie zauważyłem jaką datę ma post Dj Buhha; wtedy chyba nie było jeszcze wersji IG i chyba chodzi mu samo YouTek.
Ja zmieniłem palety w wersji YT IG Radical PRO - z G2 na G3

Po zdjęciu owijek zacząłem od ściągnięcia kapsla. Zszywki, których było 4szt., najlepiej podważać delikatnie śrubokrętami zegarmistrzowskimi - maja cienką krawędź na końcu i są stosunkowo wąskie, więc dobrze wchodzą pod zszywkę. Robić to delikatnie, żeby sobie ich nie uszkodzić bo trzeba je znów użyć - chyba że ktoś ma pistolet tapicerski :).
Niestety nie zrobiłem zdjęć :/ ale zszywki widać na którymś ze zdjęć - są całe :)

Po ściągnięciu kapsla zabrałem się za palety. Jeśli ktoś nie planuje ich używać powtórnie to nie co się pieścić tylko je rozłupać :rolleyes: . Palety oryginalnie złapane są do rączki za pomocą klejącej taśmy dwustronnej.
Ja chciałem zachować palety, na wszelki wypadek, więc bawiłem się nożem i suszarką. Gorące powietrze ułatwia wsuwanie noża, bo rozmiękcza trochę klej. Po wsunięciu całego noża delikatnie odrywamy jedną część palety.
Obrazek

Tu widać watkę i fabrycznie wsadzone kawałki ołowiu. Powiem, że nie było to najlepiej zabezpieczone przed ruszaniem się... Flash trochę wypalił zdjęcie więc może nie być widać szczegółów - foto z komórki :]
Obrazek

Następnie ściągamy druga część palety tym samym sposobem. Nagrzewamy suszarką i stopniowo wsuwamy nóż. Tu UWAGA: wziąłem nóż bez szpica i stosunkowo tępy ale jak najbardziej płaski.
Obrazek

Jak widać na zdjęciu powyżej - technologia a la McGyver, czyli taśma klejąca na rakiecie dla zawodowców ;-)

Tutaj już założone nowe palety i sklejone... tak! taśmą biurową rotfl . Chciałem dokładac jeszcze trochę dwustronnej pod paletę, ale odpuściłem sobie bo fabrycznej zostało na tyle że nowa paleta się trzymała. Owinąłem w paru miejscach, aby dobrze przylegała do rączki
(tu widać 4 szt zszywek ;-) )
Obrazek

Teraz przycinanie, bo palety wyraźnie są za długie. Nowa paleta ma ~213mm a powinna mieć ~194mm.
Obrazek

No to przycinamy. Użyłem nożyka do tapet z nowym ostrzem. Powoli i precyzyjnie docinałem najpierw jedną cześć palety....Obrazek

...a potem drugą
Obrazek

Równo przycięte to i kapsel ładnie pasował. Tu znów zapomniałem o zdjęciach :/.
Zrobiłem sobie ślady zszywką na kapslu, aby wiedzieć jaki ma być rozstaw dziurek. Odradzam wbijanie 'na chama'. Ja wziąłem wkręt do płyt gips-karton i delikatnie nawierciłem sobie wstępnie kapsel, ale nie na wylot!! tylko tak, aby były otwory prowadzące zszywkę.
Następnie młotek i delikatne uderzenie - zszywka wchodzi głębiej, a kolejne zdecydowane, aby wbiła się w paletę.

Ja jeszcze powiększam minimalnie rączki G3 naklejając wzdłuż ścianek palety trochę szarej taśmy naprawczej - to delikatnie zwiększa obwód, ale zachowuję kanty.
Następnie nawinąłem Head Synthethic Leather i tu końcowy efekt - trochę nieostro... ale 4 i 3/8 widać ;-)
Obrazek

Tutaj faktyczny obwód, czyli coś pomiędzy G3 (4 i 3/8) a G4 (4 i 4/8)
Obrazek

_________Parametry zmierzone______________
Waga z bazówką, overem, strunami, vibrastopem i dodatkową warstwą taśmy na palecie to:
- w warzywniaku 350g
- w mięsnym 345g
rotfl

Balans - 315mm (~8,8pkt HL).
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Palety - dostępność, wymiana etc.

A widzisz. Mówiłem, że żadna filozofia. :wink:
Dobra robota! :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Palety - dostępność, wymiana etc.

Co do wersji to w YT też można wymienić, ta sama paleta. Robiłem to chyba z 5 razy i nadal nie wiem czy mi bardziej pasuje rączką 4 czy 5. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

Ile czasu zajął Ci zabieg?
pst pisze:_________Parametry zmierzone______________
Waga z bazówką, overem, strunami, vibrastopem i dodatkową warstwą taśmy na palecie to:
- w warzywniaku 350g
- w mięsnym 345g
rotfl
W mięsnym podali "bez kości". ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

wyczesany pisze:Ile czasu zajął Ci zabieg?
pst pisze:_________Parametry zmierzone______________
Waga z bazówką, overem, strunami, vibrastopem i dodatkową warstwą taśmy na palecie to:
- w warzywniaku 350g
- w mięsnym 345g
rotfl
W mięsnym podali "bez kości". ;)
:]
Ekspedientki mnie znają bo wędlinkę nabywam tam drogą kupna. Przyszedłem ze szpadlem i czekam aż klienta skończy obsługiwać, już mam ładnie prosić, ale Pani mnie uprzedziła pytanie: co panu naważyć?
Odpowiedziałem: TO, podając jej packę. Jej mina - bezcenna. Potem stwierdziła, że waży jak taka fajna polędwiczka. rotfl

Ale żeby nie było OT to okazało się że klubie gdzie gram mają to:
Obrazek
Jeśli się nie mylę, można na tym zmierzyć wagę, balans i sztywność. Czy SW też?
El Diablo pisze:A widzisz. Mówiłem, że żadna filozofia. :wink:
Dobra robota! :::gd:::
Dzięki za konsultacje. :!crazysnc!:
Praktyczne wskazówki zawsze w cenie! :::gd:::
htb pisze:Co do wersji to w YT też można wymienić, ta sama paleta. Robiłem to chyba z 5 razy i nadal nie wiem czy mi bardziej pasuje rączką 4 czy 5. :)
A nie myślałeś żeby grać na fortepianie? Z takimi długimi palcami? ;-)
Mi z pomiaru na tzw. 'palec' albo linijką jak pokazują na TW spokojnie wychodzi ponad G4. Gram lekko powiększanym G3 plus bazówka i over. Jest git.
Byłoby jeszcze lepiej gdyby nie problemy z nadgarstkiem który właśnie pogłębiam klepiąc cały dzień w klawiaturę. :/
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Palety - wymiana, dostępność etc.

pst pisze:
Ale żeby nie było OT to okazało się że klubie gdzie gram mają to:
Obrazek
Jeśli się nie mylę, można na tym zmierzyć wagę, balans i sztywność. Czy SW też?
Wagę, balans i SW. Sztywność niet. :wink:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Palety - dostępność, wymiana etc.

pst pisze:A nie myślałeś żeby grać na fortepianie? Z takimi długimi palcami? ;-)
Aż takich przeszczepów nie mam :).
pst pisze:Mi z pomiaru na tzw. 'palec' albo linijką jak pokazują na TW spokojnie wychodzi ponad G4.
Mi z pomiaru wychodzi że powinna być 5, ale w Radicalu YT najlepiej mi się gra 4, która nie bardzo mi leży w Prestige'u S. Natomiast super mi się gra 2 w Extreme YT MP :). A z kolejnych ciekawostek wczoraj testowałem nowego Speed'a MP z rączką 3 i była bajka :). I weź kurna bądź mądry. rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Palety - dostępność, wymiana etc.

htb pisze:
pst pisze:Mi z pomiaru na tzw. 'palec' albo linijką jak pokazują na TW spokojnie wychodzi ponad G4.
Mi z pomiaru wychodzi że powinna być 5, ale w Radicalu YT najlepiej mi się gra 4, która nie bardzo mi leży w Prestige'u S. Natomiast super mi się gra 2 w Extreme YT MP :). A z kolejnych ciekawostek wczoraj testowałem nowego Speed'a MP z rączką 3 i była bajka :). I weź kurna bądź mądry. rotfl
Tutaj niestety dochodzi kwestia kształtu rączki i wtedy zaczynają się schody, bo czasami jak kształt rączki dobrze pasuje to można grać i rozmiarem 3 albo 4 i jest ok... a czasami jak kształt nie podchodzi to w zasadzie każdy rozmiar nie do końca pasuje w ręku. :?
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Jak to wykonać?”