uefa08
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2014, 17:15

Tania budowa kortu tenisowego

Witam, mam trochę miejsca w ogrodzie i chciałbym wybudować kort tenisowy ile musiałbym mieć na taką inwestycje, kort mógłby być twardy zrobiony z betonu, jaki to mniej więcej koszt?
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tania budowa kortu tenisowego

Koszt wyłania betonu plus słupków i siatki. Zorientuj się ile byś musiał za wydanie betonu zapłacić. Słupki też możesz sam ogarnąć. Gotowe z siatką coś około tysiąca złotych.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Tania budowa kortu tenisowego

Coś mi się przypomina, że podobny wątek już był chyba ze 2-3 lata temu. Poszukaj.

W między czzasie coś znalazłem :
http://www.tenis.net.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=7897

Na 2 stronie kolega Hitman operował jakimiś kosztami.
Yonex fan
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tania budowa kortu tenisowego

Jeszcze poza kortem jakieś choćby małe ogrodzenie, żeby nie ganiać ciągle za piłką po tym ogrodzie. Nie musisz stawiać od razu wysokiej na 6m klatki, ale przynajmniej ten 1m by się przydał.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
F1Bart
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 4 lut 2013, 17:31
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Tania budowa kortu tenisowego

Robiłem boisko betonowe o powierzchni około 440m2. Koszt wykonania około 12,5tyś zł.
uefa08
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2014, 17:15

Re: Tania budowa kortu tenisowego

Na ile cm trzeba by wylać betonu? Można by trochę dać gruzu żeby zmniejszyć koszty budowy? Ogólnie dzięki za to że mogę liczyć tutaj na pomoc. :)
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Tania budowa kortu tenisowego

Metr sześcienny betonu B20 to ok 280-290 zł. Warstwa grubości 10 cm to koszt 17 000 zł przy pokryciu 600 m kw.
Piotr Szyba.
uefa08
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2014, 17:15

Re: Tania budowa kortu tenisowego

A to nie można takim betonem za 10 zł za worek?:)
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Tania budowa kortu tenisowego

Pewnie... zamiast betonu mieszanego łopatą w taczce, od razu użyj goldbandu ;-).
uefa08
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2014, 17:15

Re: Tania budowa kortu tenisowego

Nie łopatą w taczce tylko betoniarką. ;] Ostatnio miałem wylewane posadzki takim betonem i miałem okazje trochę pograć o ścianę i piłka odbijała się super. :)
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Tania budowa kortu tenisowego

To do dzieła ;-)... a na wiosnę wszystko zaorasz i zaczniesz od nowa albo posadzisz trawnik.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Tania budowa kortu tenisowego

Powodzenia życzę w mieszaniu ok 120-u ton betonu w betoniarce. :) Jak się ma ze 3-4 ekipy ludzi to da radę, ale samemu to lepiej już zostać w domu i oglądać Trudne Sprawy. Poza tym beton z cementowni jest o wiele lepszy, bo ma równe paramentry (każda gruszka przyjeżdża prawie taka sama) i wiele waznch dodatków wiążących bądź uelastyczniających. Do tego możesz zamówić domieszkę włókna szklanego lub innego zbrojenia, a to bardzo istotne w polskim klimacie, który wszystko rozpierdziela w drobny mak.

Pod beton zresztą potrzeba jeszcze piasku i kamieni (gruz w najtańszej opcji), co jest takim samym kosztem jak sam beton. Trzeba być bardzo pewnym inwestycji, by wyrzucać taką kasę na utwardzenie kawałka ziemi. Szczególnie gdy spojrzymy realnie na to co robimy - kort to po prostu klepisko. Trochę bardziej równe, ale w gruncie rzeczy tylko klepisko. Kto wywala tyle forsy na klepisko?
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Tania budowa kortu tenisowego

uefa08 pisze:A to nie można takim betonem za 10 zł za worek? :)
To nie beton, to cement. Betonem stanie się po wymieszaniu z kruszywem. No chyba że zamiast płacić po 10zł za worek cementu wolisz płacić po 10 zł za worek cementu wymieszanego z piaskiem już w stosunki 1/4? To wtedy to był beton, ale betoniarka niepotrzebna, wystarczy wiertarka. No ..... kilkanaście wiertarek.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Jak to wykonać?”