tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Dociążenie rączki rakiety

Parametry mojej rakiety to 289g i balans 34,0 cm/2pts HL. Model Wilson BLX Tour. Chciałbym zrobić z niej coś bardziej przyjaznego do gry przy siatce więc dałem 4 gramy na górną część rączki i 7,5 grama pod kapsel. Ma to jakiś sens?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dociążenie rączki rakiety

Wędka: :::fishing_bd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Dociążenie rączki rakiety

Możesz rozwinąć?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dociążenie rączki rakiety

W temacie do którego dałem sznurek jest napisane wszystko co potrzebne jest do świadomego modyfikowania rakiet.
Czego dokładnie nie rozumiesz?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Dociążenie rączki rakiety

El Diablo pisze:W temacie do którego dałem sznurek jest napisane wszystko co potrzebne jest do świadomego modyfikowania rakiet.
Czego dokładnie nie rozumiesz?
Indiana Jones'a się naoglądałeś? Link w emotkę wstawiać... :::crazy:::
Prezes fanklubu Staśka :D
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Dociążenie rączki rakiety

No nie wpadłem że pod emotką ukryty jest link do innego tematu. Sam chyba przyznasz, że to dość osobliwe rozwiązanie? Temat oczywiście czytałem, chciałem natomiast poczytać opinie na temat takiego konkretnie dociążenia konkretnie tej rakiety.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Dociążenie rączki rakiety

tkpp pisze:Temat oczywiście czytałem, chciałem natomiast poczytać opinie na temat takiego konkretnie dociążenia konkretnie tej rakiety.
Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie, powtórzę coś o czym często wspominamy - to Twoja rakieta i Twoja gra. Graj sprzętem który Tobie pasuje, a jeśli czujesz potrzebę to modyfikuj go pod siebie. Co z tego, że teoria mówi jak masz zmienić ramę jeśli Tobie to nie pasuje. Wydaje mi się, że najlepszą metodą będzie metoda prób i błędów.
tkpp pisze:No nie wpadłem że pod emotką ukryty jest link do innego tematu. Sam chyba przyznasz, że to dość osobliwe rozwiązanie?
Ustaliliśmy, że kolejnym razem na pytanie o coś co jest już opracowane na forum odpowiadamy kostką Rubika, a jeśli nie podziała to zagadkami milenijnymi. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dociążenie rączki rakiety

Uważam, że temat powinien być bardziej sprecyzowany, szczególnie w zakresie pytania.

Bo na co w zasadzie mamy odpowiedzieć?
Dołożenie masy poniżej środka ciężkości przesunie go w tymże kierunku. Jeśli to jest celem to ma to sens.
A może pytasz czy podział masy dołożonej na rączce ma sens?
Czy też może pytanie dość śliskie czyli czy teraz będzie ci się lepiej grało woleja?

Jako potencjalny dyskutant czuję się jakby autor, któremu w pierwszej kolejności powinno zależeć na rzetelnej odpowiedzi przerzuca ciężar swoich niesprecyzowanych wątpliwości na rozmówców - Nie wiem o co mi chodzi ale doradźcie mi! (Nurt myślowy często widywany w dziale "Co wybrać?")
wyczesany pisze:
El Diablo pisze:W temacie do którego dałem sznurek jest napisane wszystko co potrzebne jest do świadomego modyfikowania rakiet.
Czego dokładnie nie rozumiesz?
Indiana Jones'a się naoglądałeś? Link w emotkę wstawiać... :::crazy:::
Chyba wprowadzę to rozwiązanie na stałe. Będzie to pierwsze sito egzaminacyjne. :::abslvt:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Dociążenie rączki rakiety

Pytam o dociążenie rączki. Opisałem jak i ile rozmieściłem ciężaru na rączce. Nie znam się zupełnie na balansach, swingweightach itp więc interesował mnie punkt widzenia kogoś, kto eksperymentował już z modyfikacjami rakiet i może stwierdzić czy takie dobranie ciężaru w tych punktach ma sens, czy jedynie (biorąc pod uwagę obecne parametry rakiety) stworzy jakieś kuriozum. Oczywiście zamierzam testować różne możliwości, ale tak się składa że nie co dzień siedzę na korcie więc chciałem dowiedzieć się, czy to co zrobiłem jest dopuszczalne.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Dociążenie rączki rakiety

Dopuszczalne jest wszystko w ramach przepisów. ;)

Tak jak mówiłem, teoria Ci nie pomoże sam musisz testować różne rozwiązania, ale "klasykiem" będzie ściąganie balansu w stronę rączki, żeby zapewnić łatwiejsze machanie rakietą.
Prezes fanklubu Staśka :D
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Dociążenie rączki rakiety

Ok, dzięki.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dociążenie rączki rakiety

Pytanie brzmi, jaki balans docelowy chciałeś osiągnąć, że podzieliłeś w taki sposób dodatkową masę zmieniającą środek ciężkości?
Czemu nie dałeś tylko w rączce - za mało miejsca?
Czy uwzględniłeś w swoich założeniach, że zmieniając balans utrudnisz sobie dotychczasową grę topspinową z linii końcowej?
Co dokładnie chciałeś osiągnąć tym zabiegiem?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Dociążenie rączki rakiety

Tak jak pisałem nie znam się na balansach więc ciężar rozmieściłem "na czuja". Nie dałem tylko pod kapslem bo przeczucie podpowiadało mi, że lepiej gdy te 10g będzie rozkładało się bardziej równomiernie w obrębie rączki. Poza tym rzeczywiście ilość miejsca pod kapslem jest ograniczona. Osiągnąć chciałem tak jak już pisałem wcześniej lepsze czucie i stabilność przy siatce. O grę z końcowej linii się nie martwię, bo na poziomie amatorskim niestety nie można liczyć za bardzo na nią. Zwykle kończy się na 2 zagraniach pod linie po czym idzie jakiś nieczysto uderzony balon na połowę kortu który zmusza do pójścia do siatki. Rakietami ze zdecydowanym balansem na rączkę o wiele lepiej i precyzyjniej gram również slajsy, co również skłoniło mnie do takiego dociążenia.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dociążenie rączki rakiety

Cóż... przyjemnej gry i życzę abyś osiągnął zamierzony cel.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Dociążenie rączki rakiety

Dziękuję, wierzę że tak się stanie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dociążenie rączki rakiety

Hm ..., po 15-tu wpisach i tak nie wiem o co do końca "kaman" O_O . A że ja generalnie bystry chłopczyk jestem ;) to ... chyba Wam muszę pogratulować (głównie autorowi) rotfl
Nie tylko zawstydził świstaka, ale i pingwina :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Dociążenie rączki rakiety

Dziękuję bardzo za gratulacje. Jeżeli mogę jeszcze w jakiś sposób rozjaśnić Ci jakąkolwiek kwestię a tym samym pomóc odbudować Ci poczucie własnej bystrości to uprzejmie służę pomocą. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dociążenie rączki rakiety

Dziękuję, ale doceniam chęci ;)

A tak poważnie, zmodyfikowałeś ramę. Idziesz na kort i wiesz jaki to dało efekt.
Pytanie ludzi na forum nie ma tu większego sensu. Każdy gra inaczej i inaczej odbiera modyfikację. Nie jest zatem możliwe by odpowiedzieć Ci czy to ma sens dla Ciebie, nikt z nas w Twoją skórę nie wejdzie :). Można tylko powiedzieć co taka modyfikacja powoduje (z ramą), ale nie można powiedzieć czy w Twoim przypadku ma to sens.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Dociążenie rączki rakiety

Vivid pisze:A że ja generalnie bystry chłopczyk jestem ;)
Już się bałem, że to ja będę musiał emotkę dostawić. rotfl
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dociążenie rączki rakiety

wyczesany pisze:
Vivid pisze:A że ja generalnie bystry chłopczyk jestem ;)
Już się bałem, że to ja będę musiał emotkę dostawić. rotfl
Ja sobie wezmę maszynkę do golenia na kolejny TF, spotkamy się w ciemnym, ciasnym i ponurym zakątku klubu :twisted: i dopasujemy Ci wizerunek do nick-u :bbbat:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Jak to wykonać?”