conni
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 29 paź 2013, 14:52

Zmiana parametrów rakiety Head MicroGel Challenge Lite Ltd

Rakieta Head MicroGel Challenge Lite Ltd

Ponieważ rakieta jest dla mnie trochę za lekka, chciałbym nieco (nawet bardzo nieco :D ) zmienić jej wagę i balans. Konkretnie wagę z 260 gr na około 300 - 310 gr oraz balans z 355 mm na 330 mm. Pytanie do Was, w jaki sposób najlepiej to zrobić nie ingerując zbytnio w owijkę i nie otwierając kapsla? Dodam, że kapsel posiada zapadkę, w której można umieścić trochę masy. Czy macie może jakieś patenty na sprytne zamocowanie masy w zapadce kapsla?

Korzystałem z tych pomocy:
http://twu.tennis-warehouse.com/learnin ... everse.php
http://twu.tennis-warehouse.com/cgi-bin/customize.cgi
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zmiana parametórw rakiety Head MicroGel Challenge Lite L

Z 260g na 300g/310g? Sporo, jestem sceptyczny żeby nie powiedzieć krytyczny. Modyfikacje tak, ale aż takie? To bym kupił ramę dopasowaną pod siebie i ewentualnie ją "dostroił".

Balans to sprawa prosta - chcesz bardziej na rączkę wklejasz ołów w serce ramy poniżej punktu balansu. Chcesz na głowkę to wklejasz na mostku lub w odpowiednich miejscach na główce w zależności co dodatkowo chce się uzyskać (to znajdziesz na forum).

Pamiętać trzeba, że rama powinna utrzymać symetrię rozłożenia masy w obu osiach.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
conni
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 29 paź 2013, 14:52

Re: Zmiana parametórw rakiety Head MicroGel Challenge Lite L

Rama była w bardzo niskiej cenie w stosunku do ceny sklepowej, dlatego zdecydowałem się na jej zakup.

Bardziej chodziło mi o to, w jaki sposób umieścić masę we wgłębieniu kapsla, ale pewnie coś wymyślę. Tak czy inaczej dzięki za odzew...

Wróć do „Jak to wykonać?”