Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Dociążenie rakiety a technika

kpijak75 pisze:...W tenisa gram 4 lata i zrobiłem postępy jak inni w osiem...


A zachowujesz się jakbyś grał rok....

Tuning rakiety sugeruję zacząć po wykorzystaniu wszystkich możliwości dotyczących analizy swojego uderzenia, doboru rodzaju i siły naciągu!
Żeby osiągnąć powtarzalność, nie można co chwila mnożyć zmiennych!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
kpijak75
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 20 mar 2012, 16:53

Re: Dociążenie rakiety a technika

Nie wiem o jakie zachowanie ci chodzi. Zastanawiam się, czy dociążenie rakiety zmieni coś w mojej grze, czy warto zaczynać, czy w ogóle kombinuje się z rakietą, która na goło waży 309g.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dociążenie rakiety a technika

Koledzy już pisali, coś na pewno zmieni, pytanie tylko czy to coś poprawi Twoją grę?
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Dociążenie rakiety a technika

Ja to widzę tak: jeśli trochę wyrzucasz piłkę na długość, a dołożysz trochę (2-5g) ołowiu na godz. 12, to może będziesz wyrzucał tak samo, a może bardziej, a może mniej. :D

Generalnie zależy to od wielu innych czynników. Nic nie napisałeś o Twojej grze. Czy grasz zza końcowej, czy z końcowej, czy wchodzisz w kort, czy grasz agresywnie, czy atakujesz itp. Tenis jest bardzo złożoną grą. Może być tak, że masz dobrą technikę, a rakieta akurat ma właśnie za mało mocy. Może akurat tego Ci trzeba, więc jeśli masz takie ciągoty, to spróbuj. Ołów odkleja się w 2 sekundy i wszystko jest po staremu. A może być tak, że masz drewniane nogi i po dodaniu ołowiu jeszcze mniej będziesz kontrolował uderzenia. Ja mam złe doświadczenia z ołowiem na godz. 12, bo zdestabilzowało mi to rakietę. Ołów na godz 9 i 15 rozbił mi sweetspot. Dopiero na godz. 8 i 16 oraz 10 i 14 było ok. Ale potem i tak wszystko zdjąłem, bo mam za dużo mocy i powoli uzupełniam swój styl o grę przy siatce, więc chcę mieć manewrowalną rakietę. Nadal dodał ołów na godz. 12 by nadać większej penetracji swoim uderzeniom i je trochę wpłaszczyć. I ten cel osiągnął, ale on jest zawodowcem i jest cholernia świadom swojej gry. Poza tym ma sztab doradców, którzy też znają jego grę cholernie dobrze i była to dojrzała i dobra decyzja. Na poziomie amatorskim jest trochę gorzej. Ja preferuję ółów w niewielkich ilościach na treningu, a nie na rakiecie, choć jeszcze 3 miesiące temu miałem chyba z 10g na główce rakiety. Rób eksperymenty. Cenne jest doświadczenie, a nie oczytanie.
Piotr Szyba.
kpijak75
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 20 mar 2012, 16:53

Re: Dociążenie rakiety a technika

Dzięki hitman za wyczerpującą podpowiedź. Gram zza końcowej i staram się grać agresywnie spróbuję kombinować trochę z paskami ołowiu jak nie będzie zamierzonego efektu to dam sobie spokój.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dociążenie rakiety a technika

Dołożyć można zawsze, zobaczyć co się dzieje, zdjąć. W końcu to nie problem. Można sprawdzić na 12-tej, na 1 i 11, na 3 i 9. Zwyczajnie tłumaczymy tu, że lepsze i trwalsze rezultaty da trening, a nie majstrowanie przy ramie.

A to że grasz 4 lata nic nie znaczy. To że zrobiłeś w swoim mniemaniu takie postępy jak inni w 8 też. Ludzie grają i 30 lat i jak nic nie umieli tak nie umieją ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Jak to wykonać?”