figok
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2014, 03:09

Dodatkowa owijka a zmiana parametrów rakiety

Witam,
Chciałbym zwiększyć objętość rączki rakiety.
Mam pytanie czy założenie dodatkowej owijki(waga 5g), ewentualnie pogrubienie rączki poprzez zabieg jak poniżej, znacząco wpłynie na zmianę parametrów rakiety?

http://goldenset.pl/index.php?mod=pogrubianie_raczki

Chodzi mi przede wszystkim o wpływ na balans.

Dzięki!
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Dodatkowa owijka a zmiana parametrów rakiety

Kołnierz termokurczliwy waży około 17 gramów i znacząco wpływa na balans przesuwając go o ponad centymetr w stronę rączki. Będzie to odczuwalne nawet dla niezbyt czułej ręki.
Samo założenie dodatkowej owijki niewiele zmieni balans, ale zaokrągli rączkę i kanty będą słabiej wyczuwalne.
figok
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2014, 03:09

Re: Dodatkowa owijka a zmiana parametrów rakiety

Dzięki Szuma. :)
Czyli rozumiem, że nie polecasz takich zabiegów?
Aktualnie balans mojej rakiety wynosi 310mm, a waga z naciągiem to 325g.
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Dodatkowa owijka a zmiana parametrów rakiety

Kołnierza nie polecam, natomiast dodatkowa owijka wierzchnia to już osobista sprawa. Jednemu nie będzie w ogóle przeszkadzać, a drugiemu wręcz przeciwnie.
O jakiej rakiecie mówimy?
figok
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2014, 03:09

Re: Dodatkowa owijka a zmiana parametrów rakiety

Dunlop Biomimetic 400 Tour.

Nie wiem czy sprzedać, czy bawić sie w takie zabiegi. Doradzisz?
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Dodatkowa owijka a zmiana parametrów rakiety

Jak bardzo Ci przeszkadza za mała rączka i nie masz pewnego chwytu przy uderzeniach, to moim zdaniem nie ma sensu się męczyć. Jeśli rączka jest tylko delikatnie za mała to można ewentualnie spróbować jeszcze wymienić owijkę bazową na grubszą.
darron
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2 wrz 2013, 16:59

Re: Dodatkowa owijka a zmiana parametrów rakiety

Pogrubianie rączek przerabiałem na różne sposoby. Kołnierz termokurczliwy, jedna warstwa może być. Ja osobiście jestem czepialski i przy jednej warstwie kołnierza zaokrąglenie jest akceptowalne. Do tego polecam zastosować jakąś skórzaną bazówkę i będzie ok. Pogrubiałem również rączkę z 1 na 4 a nawet 5. Tu zastosowałem dodatki z drewnianego forniru (okleiny). Bardziej to pracochłonne, trzeba mieć zacięcie modelarskie, ale efekt zadowalający. Główna trudność przy tej metodzie to kapsel plastikowy. Gdy mamy większy do docelowego rozmiaru to bułka z masłem. Tu przyklejałem okładziny dodatkowe taśmą dwustronną. Kapsel pogrubiłem kilkoma warstwami taśmy termo. Pracochłonne to było i tylko dlatego się tego podjąłem, że miałem całkiem nową, dziewiczą ramę mojego ulubionego Radicala. Wracając do kołnierza termo tutaj banalnie proste. Kołnierz pokrywał również kapsel, zgrzewałem nad kuchenką elektryczną (sposób z suszarką jest długotrwały) poszło błyskawicznie efekt bardzo dobry. Czucie kantów ok ale podkreślam owijka bazowa to skóra ( ma to znaczenie!). Co do zmian balansu to myślę, że odczucie różnicy odbywa się raczej w głowie (oczywiście na moim poziomie gry). Dodam, że masa Radicala MG mp wzrosła do 349 gramów (skóra Dunlop, łącznie z overgripem 0,55 i naciągiem Vendetta 1,20).
Balas zmierzony od kapsla wynosi 320 mm. Balans nominalny na ramie 325 mm.
figok
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2014, 03:09

Re: Dodatkowa owijka a zmiana parametrów rakiety

Dzięki Ci za wpis, bardzo mi pomogłeś. :)
Mógłbyś napisać dlaczego, aż tak ważna jest 'skóra' jako owijka bazowa?

Na bazę wymyśliłem coś takiego, zważywszy na grubość:
http://strefatenisa.com.pl/owijka-tenis ... rettyPhoto

Jak faktycznie jest z tym kołnierzem-> zwiększy rozmiar rączki o jeden?

Plan jest taki, że założę kołnierz, na to owijkę bazową (mogę wykorzystać Gecko-Tac grubość 1,7 mm)+overgrip.

Wróć do „Jak to wykonać?”