kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Gumka modelarska jako wibrastop

Chcę zdjąć nieco wagi z mojej rakiety i szukam wszelkich możliwych sposobów. Wibrastop Dunlopa który mam założony waży 3g. Czy ktoś używający gumek na rakiecie może napisać czy tutaj mam szansę coś podziałać? Jakie gumy zakładacie i ile one ważą? Nie musi być jakaś pro dla zawodowców, wystarczy żeby spełniała swoje zadanie.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Gumka modelarska jako wibrastop

Wycinam kawałek z dętki rowerowej. Taki pojedynczy pasek. U mnie się spisuje :).
grzech
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 16 lip 2012, 17:22

Re: Gumka modelarska jako wibrastop

Ja używam takiej http://www.sklep.modelarnia.pl/index.ph ... mm-pelikan. Waży 0.90 g. Jedyna wada to, że jest trochę gruba (nie mylić z szerokością).
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Gumka modelarska jako wibrastop

Zawiązana gumka od włosów też się idealnie sprawdza. Ile waży to dokładnie nie sprawdzałem, ale jestem pewien, że dużo mniej niż 3 gram. :wink:

Dodatkowo, w zależności od wiązania (jego stopnia - tak to nazwijmy) można regulować stopień zatrzymywania drgań. :)
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gumka modelarska jako wibrastop

Na razie założyłem trochę grubszą gumkę recepturkę. W porównaniu do tego co widzę w necie to jest trochę cienka, ale niedługo sprawdzę jak się sprawuje na korcie. Wagowo wychodzi poniżej 1g, więc jest dobrze.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gumka modelarska jako wibrastop

A ile waży Twoja rakieta "w całości"?
Poza tłumikiem możesz też zmienić owijkę wierzchnią na cieńszą. Jeśli każdy gram robi Ci różnicę :).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359

Wróć do „Jak to wykonać?”