Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Malowanie rakiety, krok po kroku

Basic pisze: (...)ale niestety sama jakość lakieru, trwałość na ścierania, na rysy jest na pewno dużo mniejsza niż oryginalnego lakieru(...)
Pewnie jakbym robił następne takie malowanie, to postarałbym się o zastosowanie lepszej jakości lakieru bezbarwnego na sam koniec. Ja używałem samochodowego, ale raczej średniej "półki".
Także jedynie bardziej widać różne obtarcia tego właśnie lakieru... ale żadnych odprysków i braków lakieru nie ma.
Dzięki, za odp. sam jestem w trakcie zmiany szaty graficznej rakiety, dlatego pytam. Jednak idę o krok dalej używając lakierowania pistoletem, a nie spray'em :), co wiąże się z chemoutwardzalną powłoką lakieru bezbarwnego i powinno to zminimalizować właśnie owe ryski/obtarcia. Jednak może nieco zaważyć na wadze.
A co do pytania "Po co malować rakietę?" Lepsze to niż kupować nową, bo nasza ma obtarcia, uszkodzenia lub bo pojawiła się nowa szata graficzna tego samego modelu :). Poza tym fajnie mieć sprzęt taki jak nam pasuje technicznie, a w dodatku w kolorze jakim nam odpowiada. Czy to pomaga lepiej grać, nie ale czy może poprawić samopoczucie :) - z pewnością :).
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Malowanie rakiety, krok po kroku

arot77 pisze: ...Czy to pomaga lepiej grać, nie ale czy może poprawić samopoczucie :) - z pewnością:).
Kiedyś na swoich "dużych" Fiatach 125p pomysłowi właściciele umieszczali Gwiazdę Mercedesa zamiast znaczka Polski Fiat, czy FSO. Podobno też się lepiej czuli... :D
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Malowanie rakiety, krok po kroku

keicam pisze:
arot77 pisze: ...Czy to pomaga lepiej grać, nie ale czy może poprawić samopoczucie :) - z pewnością:).
Kiedyś na swoich "dużych" Fiatach 125p pomysłowi właściciele umieszczali Gwiazdę Mercedesa zamiast znaczka Polski Fiat, czy FSO. Podobno też się lepiej czuli... :D
Porównujesz pozbawienie znaków marketingowych na rakiecie i przemalowanie rakiety na jeden kolor do malucha ze znaczkiem, to mało merytoryczne. Przecież nie wiesz jak zostanie to wykonane, a jednak już z góry coś założyłeś ... no właśnie.. powiedzmy, że odpowiem tak, niegrzecznie krytykować cudze pomysły, a co do gustów... wiadomo, bywają przeróżne.
Jednakże, jako że jesteś nowym użytkownikiem, każdemu zdarza się błądzić :).
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Malowanie rakiety, krok po kroku

keicam pisze:
arot77 pisze: ...Czy to pomaga lepiej grać, nie ale czy może poprawić samopoczucie :) - z pewnością:).
Kiedyś na swoich "dużych" Fiatach 125p pomysłowi właściciele umieszczali Gwiazdę Mercedesa zamiast znaczka Polski Fiat, czy FSO. Podobno też się lepiej czuli... :D
To taki sam efekt placebo, jak spotykane tu przebieranie w rakietach w poszukiwaniu lepszej gry.
Jemu własnoręcznie zrobiona dodaje 10 punktów do pewności siebie, tak jak "lepszy naciąg" komuś innemu "poprawi" wcześniejsze ustawianie się do uderzeń. :]

I o ile poprawa własnego nastawienia może być faktem, własna samoocena jest elementem bardzo ważnym, to szukanie rezerw w optymalizacji gry w przeszukiwaniu sprzętu, a nie tam gdzie są ich całe pokłady u amatorów mnie niezmiennie bawią.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Malowanie rakiety, krok po kroku

arot77 pisze: Porównujesz pozbawienie znaków marketingowych na rakiecie i przemalowanie rakiety na jeden kolor do malucha ze znaczkiem, to mało merytoryczne. Przecież nie wiesz jak zostanie to wykonane, a jednak już z góry coś założyłeś ... no właśnie.. powiedzmy, że odpowiem tak, niegrzecznie krytykować cudze pomysły, a co do gustów... wiadomo, bywają przeróżne.
Jednakże, jako że jesteś nowym użytkownikiem, każdemu zdarza się błądzić :).
To nie tak!
Zapytałem "dlaczego" autora tematu, a nie uzyskując odpowiedzi trochę żartobliwie "sobie gdybam"!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Malowanie rakiety, krok po kroku

arot77 pisze:Dzięki, za odp. sam jestem w trakcie zmiany szaty graficznej rakiety, dlatego pytam. Jednak idę o krok dalej używając lakierowania pistoletem, a nie spray'em :), co wiąże się z chemoutwardzalną powłoką lakieru bezbarwnego i powinno to zminimalizować właśnie owe ryski/obtarcia. Jednak może nieco zaważyć na wadze.
Pochwal się potem efektem końcowym. :D
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Malowanie rakiety, krok po kroku

Jak tylko skończę to z pewnością przedstawię swoją pracę :) i opiszę napotkane trudności. Jednak już teraz mogę powiedzieć, że jest to jakiś sposób, aby zaopatrzyć się w drugą ramę, a przy tym nie wydawać za dużo kasy, bo można kupić nieco porysowaną z odpryskami :) i przemalować :).
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Malowanie rakiety, krok po kroku

keicam pisze:Basic!
Po co to?
Do sznurówek Ci nie pasowało? :wink:
Do sznurówek może i pasowało, ale jakoś miałem wtedy wewnętrzną potrzebę zrobienia czegoś kreatywnego więc tak wyszło. Do tego żółta packa Extrema jakoś mnie rozpraszała, ale to pewnie był tylko taki dodatkowy wymyślony powód, żeby mieć jeszcze większy pretekst :) po prostu miałem ochotę przemalować packę :) .
keicam pisze:Może wzorem mody na matowy lakier w autach zrobić taki na rakiecie?
Są specjalne okleiny!
Tutaj raczej by doszły dodatkowe gramy do wagi przy takiej okleinie więc raczej odpada.
keicam pisze:
arot77 pisze: ...Czy to pomaga lepiej grać, nie ale czy może poprawić samopoczucie :) - z pewnością:).
Kiedyś na swoich "dużych" Fiatach 125p pomysłowi właściciele umieszczali Gwiazdę Mercedesa zamiast znaczka Polski Fiat, czy FSO. Podobno też się lepiej czuli... :D
Jak dla mnie jakoś total nietrafione porównanie. Ja nie przemalowałem jakiejś packi "no name" albo jakiegoś aluminiowego poloneza dodając później znaczek Heada czy Wilsona... baa ja właśnie nawet żadnego oznakowania nie dałem firmowego, naniosłem jedynie własnoręcznie wykonane swoje logo. :D
El Diablo pisze:
arot77 pisze:Dzięki, za odp. sam jestem w trakcie zmiany szaty graficznej rakiety, dlatego pytam. Jednak idę o krok dalej używając lakierowania pistoletem, a nie spray'em :), co wiąże się z chemoutwardzalną powłoką lakieru bezbarwnego i powinno to zminimalizować właśnie owe ryski/obtarcia. Jednak może nieco zaważyć na wadze.
Pochwal się potem efektem końcowym. :D
Tak tak, pochwal się jak Ci się udał cały zabieg, no i powodzenia :::gd::: .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Malowanie rakiety, krok po kroku

Basic pisze:....Jak dla mnie jakoś total nietrafione porównanie. Ja nie przemalowałem jakiejś packi "no name" albo jakiegoś aluminiowego poloneza dodając później znaczek Heada czy Wilsona... baa ja właśnie nawet żadnego oznakowania nie dałem firmowego, naniosłem jedynie własnoręcznie wykonane swoje logo. :D
Uwierz mi że to akurat było już duże uogólnienie, bez złośliwości w stosunku do Twojej osoby! Ja jestem takim minimalistą że jeśli coś spełnia założoną funkcję to kolor mi nie przeszkadza. Dodatkowo zarażony "krakowską oszczędnością" potrafię np. kupić koszulki w kolorze extra wściekły żółty tylko dlatego że zostały przecenione z 49 PLN na 15 PLN z racji znikomej "chodliwości". :D Dlatego mnie starego lenia zawsze nurtuje takie pytanie! Po co zmieniać coś co działa??? Kolega przemalował swoje mieszkanie tylko dlatego że po 3 latach "opatrzył" mu się kolor! Moje pierwsze pytanie brzmiało: "Zwariowałeś?"
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Malowanie rakiety, krok po kroku

Basic pisze:
El Diablo pisze: Pochwal się potem efektem końcowym. :D
Tak tak, pochwal się jak Ci się udał cały zabieg, no i powodzenia :::gd::: .
Poniżej efekt, prócz zmiany graficznej ważna była zmiana wagi. Oczywiście nie obyło się bez wpadki, w postaci zbyt szybko wciągniętych strun - pod farbą bezbarwną baza jeszcze nie do końca wyschła i mam na rakiecie ślady maszyny do naciągania :). Natomiast tak jak pisali koledzy wyżej, jest to dość pracochłonne zajęcie, które do zaakceptowania jest tylko z hobbistycznym podejściem do tematu i górą cierpliwości. :)
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Malowanie rakiety, krok po kroku

Elegancko. :::gd:::
Nie moja bajka jeśli chodzi o rozłożenie kolorów ale generalnie B&W prezentuje się dobrze. :D
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Jak to wykonać?”