quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Dunlop AG200 wpływ modyfikacji?

Witam, posiadam rakietę Dunlop Aerogel 200, gra mi się nią bardzo dobrze. Jak wiecie nie należy ona do lżejszych, może minimalnie mam problem z manewrowością rakiety, ale to pewnie przyjdzie z czasem. Podejrzewam, że dla byłego właściciela rączka była zbyt mała, bo znajduje się na niej kilka warstw owijek, dzięki temu teraz jest w sam raz (dla mnie). Jednak była dość daleko zawinięta rączka (aż po sam znaczek Dunlop na rączce) więc dla estetyki wczoraj przyciąłem te wszystkie owijki w koło skracając to wszystko o jakieś 1,5cm może trochę ponad 1cm wokół ramy żeby właśnie odsłonić kawałek ramy i ów znaczek.

Było tam kilka warstw owijki (z 3) i tych taśm wykończeniowych. Tutaj moje pytanie czy to mogło mieć chociaż minimalny wpływ na odciążenie rączki i przy tym zmniejszenie manewrowości rakiety (zwiększenie balansu na główkę)? :P Proszę nie śmiejcie się jeśli zadałem śmieszne pytanie, ale chciałbym po prostu wiedzieć czy odcięcie wokół ramy 1cm tych owijek i taśm mogło spowodować coś takiego chociaż w min. stopniu? Rzecz jasna gdy wezmę do łapy to nic się w tej kwestii nie zmieniło.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop AG200 wpływ modyfikacji?

Oczywiście usunąłeś pewną znikomą masę dość niedaleko położoną od kapsla rączki rakiety.
Więc na pytanie czy w minimalnym stopniu zmieniłeś parametry rakiety odpowiedź musi być twierdząca - w minimalnym.

Czy to przekłada się na odczucie z gry? Jak sam twierdzisz w niedostrzegalnym i pewnie masz rację bo zmiany były znikome.

Pobawię się na dniach rakietą i kamerą wtedy ten temat rozwinę na filmiku bo jak widzę po TF-ie obraz wart jest tysiąca słów, poza tym szybciej mówię niż piszę. ;)
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Dunlop AG200 wpływ modyfikacji?

Nie będę zakładał nowego tematu, więc podkleję się tutaj. Można wilgotną szmatką przetrzeć owijkę wierzchnią? Bo kupiłem białe i po 2 grach już mam prawie pomarańczową po tartanie :P. Czy jest to wykluczone i tylko wymiana po przetarciu? Nie wiem, czy ma to wpływ, ale mam na rączce z 3 owijki, bo musiałem pogrubić rączkę delikatnie.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dunlop AG200 wpływ modyfikacji?

Właściwości straciła ta owijka, czy estetyka "tartanowa" Ci nie odpowiada?
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Dunlop AG200 wpływ modyfikacji?

Właściwości nie straciła, bo to przebarwienie stało się po pierwszym dniu gry :P. Co do stanu to wszystko ok, tylko potem jak owijka nasiąknęła potem to się przefarbowała i teraz jest biało-pomarańczowa no ale już tak pewnie będzie jak się gra na tartanie, próbowałem w jednym miejscu przetrzeć szmatką to jeszcze gorzej %-).
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop AG200 wpływ modyfikacji?

Czy wiadomo już wobec tego czy jeśli ją umyjesz lub nie umyjesz wpływa to na grę?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Dunlop AG200 wpływ modyfikacji?

Ale mi nie chodzi o żaden wpływ na grę, tylko i wyłącznie o estetykę, po prostu fajnie wyglądała rakieta z białą owiją, teraz z pomarańczowo-białą już gorzej %-) Gdzieś czytałem, że wilgoć źle wpływa na rączkę jak i na naciąg i całą resztę wiec po prostu nie będę się pieprzył w żadne mycia.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop AG200 wpływ modyfikacji?

quest123 pisze:Ale mi nie chodzi o żaden wpływ na grę, tylko i wyłącznie o estetykę, po prostu fajnie wyglądała rakieta z białą owiją, teraz z pomarańczowo-białą już gorzej %-)
A jaki mamy temat wątku? :] W domyśle i ja i ppeter sądziliśmy że o to co się zmieni bo o tym wątek i o tym pisał Twój poprzednik.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Dunlop AG200 wpływ modyfikacji?

Hehe, pisałem przecież, że podkleję się do tego tematu żeby dla takiej bzdurki nie tworzyć nowego.

Wróć do „Jak to wykonać?”