Piotrek
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 paź 2011, 16:05
Lokalizacja: Warszawa

Powiększenie rączki - Babolat

Mam do Was pytanie. Czy możliwe jest powiększenie rączki z L1 (4 1/8) do L3 (4 3/8)? Jeśli to ma jakieś znaczenie, to mówię o rakiecie Babolata. Czy jest to później jakoś odczuwalne w czasie gry, że zrobiliśmy taki zabieg?
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Powiększenie rączki - Babolat

Babolat zdaje się nie ma wymiennych palet rączek, więc pozostają metody opisane tutaj:
viewtopic.php?f=26&t=6742
Dwa "rozmiary" to trochę dużo do powiększenia, już przy jednym pełnym kanty zaczynają "znikać", przy dwóch, rączka będzie okrągła.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Powiększenie rączki - Babolat

Tak żeby nie było wątpliwości. Stanowczo odradzamy. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Powiększenie rączki - Babolat

Można założyć kołnierz termokurczliwy, ale dwóch nie polecam, przy ogrzewaniu drugiego tworzywo kształtujące rączkę może się zniekształcić i nawet na jeden owijce rączka będzie okrągła, a i tak drugi nie dopasuje się jak trzeba.
Prezes fanklubu Staśka :D
Piotrek
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 paź 2011, 16:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powiększenie rączki - Babolat

A są takie grube owijki, zwiększające rozmiar rączki o 1, czy lepiej się w coś takiego nie bawić?
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powiększenie rączki - Babolat

Można bez problemu kupić grube owijki bazowej, nawet z tego co pamiętam 2.3mm. Bezpieczniej ;-).
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Powiększenie rączki - Babolat

Możesz też udać się do porządnego sklepu modelarskiego i kupić listewki z drzewa balsa. Przycinasz do rozmiaru poszczególnych płaszczyzn rączki, mocujesz i voila ;-). Tylko komu w dzisiejszych czasach chce się jeszcze tak bawić... ;-)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Powiększenie rączki - Babolat

logigamer pisze:Można bez problemu kupić grube owijki bazowej, nawet z tego co pamiętam 2.3mm. Bezpieczniej ;-).
Kanty zaginą jak Titanic na Atlantyku.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powiększenie rączki - Babolat

.. i waga się zmieni i .. balans być może.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Powiększenie rączki - Babolat

Ktoś próbował jakiegoś sposobu, np. tego z balsą? Muszę zwiększyć grip, bo nawinięcie trzech owijek wierzchnich niewiele daje i dodatkowo zwiększa masę. Ja zaś chciałbym mieć balans bardziej na główkę, ale nie przez dodawanie ołowiu, ale odciążenie rączki. Mój BLX ma za dużo mocy i ciągnie wyrzucam. Okazało się, że ma 2 razy więcej mocy niż PS 6.1 i mniej więcej tyle samo co Ultra II. Musiałem zdjąć z główki cały ołów (ok. 15 g).
Piotr Szyba.
Asik
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2017, 08:24

Re: Powiększenie rączki - Babolat

Wiem, że temat stary ale bezsensu zakładać nowy wątek skoro mam ten sam problem.
Mam Babolat Pure Aero team z rączką 2 i jednak jest ciut za mała... chyba lepsza byłaby 3. Dwie owijki odpadają. Nie pasuje mi. Za miękko i ranty w rączce są mniej wyczuwalne.
Proponujecie założyć kołnierz termokurczliwy, który waży ok. 20 gram czy lepiej zmienić bazówkę na grubszą? Jeśli tak to jaka grubość? Teraz mam w rakiecie bazową o grubości 1,9. Czy przez to że będzie grubsza to nie wpłynie to znacznie na wyczuwalność rantów? Przy kolnierzu boje się trochę o zmianę balansu rakiety itd. Wyżej w poście ktoś proponował klejenie listewek z drzewa balsa.
Jaka powinna być grubość tych listewek? Jak to wygląda wagowo?
Będę wdzięczna za podpowiedź.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Powiększenie rączki - Babolat

Każda modyfikacja wpłynie na wyważenie rakiety.
Większość wpłynie na kanty (po Twojemu ranty), szczególnie, że Babolaty mają geometrię zbliżoną do ośmiokąta foremnego.

Pytanie czy na pewno potrzebujesz rączki o 1 rozmiar większy?

1. Owijki bazowe i wierzchnie
Zasadniczo Twoja bazówka do najcieńszych nie należy ale jakaś >=2,2mm powinna pomóc.
Lista bazówek wraz z grubością - nie mogę jednak ręczyć za wiarygodność danych...
SPOILER:
Zanim jednak zmienisz bazówkę warto moim zdaniem sprawdzić czy nie wystarczy grubsza owijka wierzchnia (overgrip).
Jedną z grubszych na rynku jest Toalson Power Grip.

2. Kołnierze termokurczliwe
Zasadniczo dostępne są takie, które powiększą rączkę o pół jak i o 1 rozmiar. co oczywiste połówka doda mniej masy.
Do przemyślenia.

3. Inne rozwiązania
Na temat balsy się nie wypowiem, jednak nie przemawia do mnie doklejanie listewek do rączki.
Zasadniczo rozwiązania niekomercyjne sprowadzają się do owinięcia czegoś rączki rakiet pod bazówką - taśmą izolacyjną itp. aby ją pogrubić. Są też rozwiązania komercyjne jak Lorow Siz-up ale wydaje mi się, że dobrze nałożony kołnierz termo jest lepszą alternatywą.

Niezależnie od powyższych zacząłbym od przetestowania grubszego overgripa.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Jak to wykonać?”