Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Hale tenisowe - jakie rozwiązania zastosować?

Przepisowa minimalna długość kortu (razem z wybiegami) wynosi 34,73m, a szerokość 17,05m.

Tak więc, korty musiałyby być ustawione w tej orientacji, gdzie znajduje się dłuższy bok (36m). Jednakże, gdyby nie miała to być hala, może wystąpić problem, bo korty powinny być ustawione północ-południe, a jak jest u Ciebie - nie wiem.
Problem pojawia się przy szerokości, bo dwóch regulaminowych kortów za cholerę nie zmieścisz. Jednakże, odchodząc nieco od przepisów, możesz zabrać po 30cm z każdej strony i wtedy korty się mieszczą.
Jeżeli natomiast zrobisz jeden pełnowymiarowy kort, a drugi tylko do singla, odchodzi Ci aż 2,74m na kara deblowe i swobodnie mieścisz korty + jakąś siatkę je oddzielającą.

W kwestii hali... Z długości zostaje Ci nawet 1,5m wolnego miejsca, z szerokości trochę mało, bo tylko 64cm, ale zabierając po 10cm z 4 wybiegów masz już miejsce na postawienie hali, a przynajmniej tak mi się wydaje, bo niejednokrotnie widywałem hale, gdzie ściany są praktycznie pionowe i dosyć cienkie. Myślę, że 1-1,5m starczyłoby spokojnie na dwie ściany (2x długość i 2x szerokość). Co do samych wybiegów - myślę, że byłyby satysfakcjonujące, bo patrząc na niektóre warszawskie obiekty (np. AWF), wszystkie 4 korty pod balonem mają linie do debla, a właściwie tylko na jednym można komfortowo w niego pograć. 2 środkowe to porażka, bo każdy kick serwis to piłka w siatce oddzielającej korty, a kort nr 4 ma wybiegi jednak bardzo małe, zważywszy na pochyłości balonu.

Jak się komuś nie chce czytać to poniżej skrócona wypowiedź:
SPOILER:
Btw. Sebex, po pomyśle ze sklepem, a później serwisem, planujesz teraz korty budować? :D
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hale tenisowe - jakie rozwiązania zastosować?

Sebex, zgłoś się do Kaczyńskiego, niech pogoni Morawieckiego i Ty nam dobrobyt Polski zbudujesz. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Hale tenisowe - jakie rozwiązania zastosować?

Był pomysł na sklep. Zrezygnowałem dawno po analizie tego. :)
Serwis rakiet jest! I ma się dobrze. Granie i naciągnie to połączone rzeczy. :) szczególnie, że chodzi tylko o dorobienie sobie.

Co do kortów. Nic nie zamierzam budować. Ale mam rożnych znajomych i rozmawiamy na tenisowe sprawy i skoro o czymś dyskutujemy (znajomy ma korty o takich wymiarach) to czemu nie zapytać się tutaj? :) może ktoś ma wiedzę na ten temat i się nią podzieli.

Dzięki za informacje! :)

P.S
Tak, Jakbym miał możliwość zbudowania fajnego obiektu tenisowego z SERWISEM RAKIET i SKLEPEM to bym to zrobił. Ale takiej nie mam więc na razie spokojnie. A Vivid, do polityki to mi daleko!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hale tenisowe - jakie rozwiązania zastosować?

Sebex pisze:A Vivid, do polityki to mi daleko!
Czyli wykazujesz normalność. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Hale tenisowe - jakie rozwiązania zastosować?

Chociaż coś mam wspólnego. Lubię żartować!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hale tenisowe - jakie rozwiązania zastosować?

Ty się młody nie rozpraszaj ;), pamiętaj, że liczymy na tę kukurydzę. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Hale tenisowe - jakie rozwiązania zastosować?

Mam ugotować i Ci mobilnie wysłać z Gdańska?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hale tenisowe - jakie rozwiązania zastosować?

Sebex pisze:Mam ugotować i Ci mobilnie wysłać z Gdańska?
Ja nie przepadam, ale nie jestem samolubem, w tym momencie dbam o interes innych Forumowiczów. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
rubipatrol
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 lut 2015, 08:52

Re: Hale tenisowe - jakie rozwiązania zastosować?

Wymiary, które podałeś to całość działki, na której miałaby stanąć hala czy samych kortów na większym obiekcie? Pytam dlatego, że w pierwszym przypadku byłyby spore kłopoty ze stałą konstrukcją od strony formalnej(PnB).
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Hale tenisowe - jakie rozwiązania zastosować?

rubipatrol pisze:Wymiary, które podałeś to całość działki, na której miałaby stanąć hala czy samych kortów na większym obiekcie? Pytam dlatego, że w pierwszym przypadku byłyby spore kłopoty ze stałą konstrukcją od strony formalnej(PnB).
Jest to wymiar kortów z siatką ogrodzeniową. Problem jest, że nie da się ich poszerzyć za nic. :(
Może jedynym wyjściem jest hala pneumatyczna na zimę. Te są w różnych wymiarach. Widziałem nawet w necie, że gdzieś są dwa korty w hali 33x32m.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Hale tenisowe - jakie rozwiązania zastosować?

Balon, konstrukcja czasowa wymaga zezwolenia, hala, namiot konstrukcja stała wymaga pozwolenia na budowę. Jeśli korty z siatką ogrodzeniową są jednocześnie granicą działki, marnie to widzę od strony formalnej...
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
rubipatrol
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 lut 2015, 08:52

Re: Hale tenisowe - jakie rozwiązania zastosować?

keicam pisze:Balon, konstrukcja czasowa wymaga zezwolenia, hala, namiot konstrukcja stała wymaga pozwolenia na budowę. Jeśli korty z siatką ogrodzeniową są jednocześnie granicą działki, marnie to widzę od strony formalnej...
Dokładnie. Dlatego zapytałem. Co do balonu na tym wymiarze to też miodu nie będzie bo trzeba pamiętać że kotwienie i kąt przy ziemi zabierają sporą powierzchnie. To niestety nie hala gdzie idziemy ścianą w pionie. Poza tym balon podlega zgłoszeniu i jak trafimy na upierdliwą konkurencje to będą kłopoty. Obiekt będzie trzeba "rozkładać" i składać ponownie w trakcie trwania sezonu. Sytuacje sporadyczne ale zawsze się trzeba z tym liczyć. Z tego co mi wiadomo firma z Będzina stawiająca hale namiotowe próbuje sobie radzić z brakiem PB. Na ile to jest sprawa czysta w świetle przepisów to ciężko mi powiedzieć bo nie miałem potrzeby się w to zagłębiać. Omijają też odległości od granic działki co może się tu przydać...
Po ostatniej zmianie przepisów może coś w temacie zgłoszeń się urodziło nowego i jak ktoś może skorygować to chętnie zaktualizuje informacje.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Hale tenisowe - jakie rozwiązania zastosować?

No właśnie to jest problem. Grałem już na kortach gdzie dwa korty mają szerokość z wybiegami Ok 32/33 metry i grało się wygodnie. Tutaj jest to samo ale nie wiem czy na hale nie będzie za ciasno. A co do powiększania to się nie da, bo są drzewa i las. :(
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Hale tenisowe - jakie rozwiązania zastosować?

rubipatrol pisze:
keicam pisze:Balon, konstrukcja czasowa wymaga zezwolenia, hala, namiot konstrukcja stała wymaga pozwolenia na budowę. Jeśli korty z siatką ogrodzeniową są jednocześnie granicą działki, marnie to widzę od strony formalnej...
Dokładnie. Dlatego zapytałem. Co do balonu na tym wymiarze to też miodu nie będzie bo trzeba pamiętać że kotwienie i kąt przy ziemi zabierają sporą powierzchnie. To niestety nie hala gdzie idziemy ścianą w pionie. Poza tym balon podlega zgłoszeniu i jak trafimy na upierdliwą konkurencje to będą kłopoty. Obiekt będzie trzeba "rozkładać" i składać ponownie w trakcie trwania sezonu. Sytuacje sporadyczne ale zawsze się trzeba z tym liczyć. Z tego co mi wiadomo firma z Będzina stawiająca hale namiotowe próbuje sobie radzić z brakiem PB. Na ile to jest sprawa czysta w świetle przepisów to ciężko mi powiedzieć bo nie miałem potrzeby się w to zagłębiać. Omijają też odległości od granic działki co może się tu przydać...
Po ostatniej zmianie przepisów może coś w temacie zgłoszeń się urodziło nowego i jak ktoś może skorygować to chętnie zaktualizuje informacje.
Niestety przy namiotach, halach obowiązują przepisy mówiące o minimalnej odległości od granicy działki (4m ewentualnie 3m). Problemem jest też tzw intensywność zabudowy. Trzeba sprawdzić czy działka znajduje się w planie miejscowym i jakie są jego ustalenia. Jeśli nie, potrzebne będzie wystąpienie o tzw warunki zabudowy (WZiZT) które określą co jest możliwe do wybudowania na działce.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Hale tenisowe - jakie rozwiązania zastosować?

Optymalna wielkość to 38X38, czyli to co proponujesz jest o 3m, lub o 1m na stronę mniejsze (zależnie od układu. Albo długość (wybiegi) tracą, albo odstęp (czytaj debel).
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hale tenisowe - jakie rozwiązania zastosować?

Wniosek jest oczywisty. :)
Pakować manatki, jechać w Bieszczady, kupić kilka hektarów, postawić jak się chce i olać nadzór budowlany czy plan zagospodarowania przestrzennego. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hale tenisowe - jakie rozwiązania zastosować?

Panowie i Panie,
czy ktoś ma doświadczenie i mógłby polecić sprawdzoną firmę, zajmującą się realizacją zadaszenia kortów tenisowych - konkretnie balony?
rubipatrol
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 lut 2015, 08:52

Re: Hale tenisowe - jakie rozwiązania zastosować?

Grimar. Będzin.

Wróć do „Jak to wykonać?”