Rafael1976
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 3 kwie 2009, 16:21

Przechowywanie otwartych piłek

Witam,
podczas ostatniego turnieju kolega nie przeliczył meczy/piłki i otworzył za dużo puszek Tretornów.

Bardzo proszę o wskazówki jak mam przechowywać te piłki. W grę wchodzi prawie 11 puszek!!!
Aktualnie znajdują się w zamkniętych puszkach, ale już rozhermetyzowanych.

Nie wiem, ale może pudełko próżniowe z wyssanym powietrzem byłoby dobrym rozwiązaniem, czy iść w drugą stronę - zamknięte i nabite powietrzem.
Ewentualnie proszę o informację jak długo taka piłka wytrzyma?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Przechowywanie otwartych piłek

Opakowanie z próżnią wyssało by gaz z piłki raczej nadciśnienie.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Przechowywanie otwartych piłek

Rafael1976 pisze: Nie wiem, ale może pudełko próżniowe z wyssanym powietrzem byłoby dobrym rozwiązaniem, czy iść w drugą stronę - zamknięte i nabite powietrzem.
Ewentualnie proszę o informację jak długo taka piłka wytrzyma?

Pozdrawiam!
Nie podciśnienie, a nadciśnienie co już radical.pl potwierdził. Piłki ciśnieniowe na etapie sklejania połówek produkowane są w pomieszczeniach o zwiększonym ciśnieniu i pakowane w takież puszki co zabezpiecza je przed utratą ciśnienia z wnętrza piłki na zewnątrz.
Reszta jak z każdą gumą, daleko od słońca i gorąca.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Piłki”