PawełN
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 25 lip 2010, 11:17

Oficjalna piłka French Open 2011

Kiedyś gdzieś słyszałem że Dunlop nie będzie już produkował piłek o nazwie Roland Garros. Czy to prawda?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłki Head ATP

Dunlop nie jest już dostawcą piłek na French Open (popularnie zwany Roland Garros) więc muszą usunąć zwrot Roland Garros ze swoich produktów.

P.S.: Nie ma piłek Roland Garros. RG to linia składająca się z modeli French Open, Smash oraz Racing. Zwrot "Roland Garros" występuje również w innych produktach Dunlopa i będzie musiał zostać usunięty.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłki Head ATP

To słabo, RG były moimi ulubionymi piłkami :/

Jaka firma w takim razie będzie teraz dostarczać piłki na French Open?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłki Head ATP

mtarnas pisze:To słabo, RG były moimi ulubionymi piłkami :/
Ale dlaczego słabo? Powtarzam... Dunlop nie będzie mógł korzystać z marki jaką jest turniej WS French Open co nie znaczy że nie będzie dalej produkował tych piłek, będzie konieczna tylko zmiana nazwy i usunięcie znaków związanych z tym turniejem.

Dunlop będzie oficjalną piłką całego sezonu na mączce za wyjątkiem French Open. W 2010 roku piłki Dunlopa były używane w ciągu całego sezonu na mączce.
Artykuł o piłkach Dunlopa...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
pit
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 4 lut 2010, 09:24

Re: Oficjalna piłka French Open 2011

Oficjalną piłką Roland Garros będzie piłka Babolat French Open - nowa piłka z segmentu premium, specjalnie przygotowana na nawierzchnie ziemne.
Będzie jeszcze piłeczka z niższej półki Babolat French Open All Court.
Liczni tutaj fani marki Babolat z pewnością już głośno wiwatują :::yay:::
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Oficjalna piłka French Open 2011

Natomiast inni się smucą ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Oficjalna piłka French Open 2011

Panowie ale co to za różnica? Piłka będzie występować bez oznakowań French Open pod inną nazwą. Prekursorka Tecnifibre X-One była przecież oficjalną piłką French Open.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
pit
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 4 lut 2010, 09:24

Re: Oficjalna piłka French Open 2011

Oczywiście w praktyce różnica żadna - Dunlop i tak już zmienił nieco linię piłek - pozostała tylko Fort RG Clay Court - która najpewniej pozostanie po prostu Fortem Clay Courtem.

Z innej strony, Babolat sięga po kolejny kawałek ciastka wbijając się w najsłabszy swój odcinek tenisowego rynku - piłeczki. Do tego dochodzi cała seria limitowanych produktów z logo RG od APD poczynając, poprzez ramy budżetowe i dla dzieciaków, torby, na tłumikach i owijkach kończąc. Jak by nie patrzeć to najbardziej dynamiczna w ostatnich sezonach firma, z mocnym wizerunkiem, top zawodnikami i bestsellerami.
Sentymentalnie mam nadzieję, Dunlop trochę wróci - seria Biomimmetic daje podstawy...
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oficjalna piłka French Open 2011

pit pisze:Z innej strony, Babolat sięga po kolejny kawałek ciastka wbijając się w najsłabszy swój odcinek tenisowego rynku - piłeczki. Do tego dochodzi cała seria limitowanych produktów z logo RG od APD poczynając, poprzez ramy budżetowe i dla dzieciaków, torby, na tłumikach i owijkach kończąc. Jak by nie patrzeć to najbardziej dynamiczna w ostatnich sezonach firma, z mocnym wizerunkiem, top zawodnikami i bestsellerami.
Fakt. Babolata za prężność w rozwoju i sprawność marketingową należy szanować. Imponujące.
pit pisze:Sentymentalnie mam nadzieję, Dunlop trochę wróci - seria Biomimmetic daje podstawy...
Jak producent opon może być dobry w robieniu rakiet? :) (tak sobie żartuję). Nowa linia też mi się podoba, ale na przełom nie liczę.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Oficjalna piłka French Open 2011

Wiesz.. czy piłkami gra się bo są "promowane" jako te używane na turnieju "X"?
Raczej nie... niemniej piłka używana na jednym z turniejów WS ma zdecydowanie większy potencjał niż breloczki, rakiety i inne artykuły.

Przykład mojej (nie)skromnej osoby... bardzo lubiłem piłki Dunlopa oferowane pod nazwą Roland Garros French Open ale po wypróbowaniu Head ATP zrobiłem przesiadkę.

Teraz jeszcze o marce "French Open". W mojej opinii Dunlop nie był w stanie czerpać wystarczających korzyści ze sprzedaży artykułów z logiem turnieju ponieważ na rynku znaczy niewiele. Nie wróżę również wielkich sukcesów osobnym edycjom rakiet i innych sprzętów z francuskim znaczkiem.
Obiektyw pisze:Fakt. Babolata za prężność w rozwoju i sprawność marketingową należy szanować. Imponujące.
Czy Ja wiem Obi? Może kiedyś... ale teraz?
Teraz jest to podróż "na plecach" Nadala. Kiedyś dałem odnośnik do artykułu że sukces Babolata to dużo szczęścia.

Z innego artykułu...
Artykuł pisze:The company not only had a good eye for talent, it also had a lucky break: "The racket Andy is using, one of the first rackets we did, at the beginning was made for leisure-women's playing," says Babolat, who only has time to play once a month. "We never imagined this racket would go into competition. At that time, the game was changing, and we did not know in what direction."
Tłumaczenie pisze:Firma nie tylko miała "dobre oko" do wypatrywania talentów ale również dużo szczęścia: "Rakieta której używa Any, jedna z pierwszych jaką zrobiliśmy, na początku była prznzaczona dla grających rekreacyjnie kobiet" mówi Babolat, który ma czas aby grać tylko raz w miesiącu. "Nie wyobrażaliśmy sobie, że ta rakieta będzie używana zawodniczo. W tamtym czasie gra się zmieniała, a my nie wiedzieliśmy w jakim kierunku."
W skrócie... wcześnie zgarnęli Roddicka, a dzięki Carlosowi M. obecna lokomotywa firmy czyli Rafael Nadal grał również Babolatem. A jako że Rafa przesądny jest to nawet $$$ Heada nie przekonała go do zmiany.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oficjalna piłka French Open 2011

No, ale sam podałeś dane ze sprzedaży (nie pamiętam skąd*). W pierwszej piątce były trzy Babolaty. W mojej opinii, to znak sukcesu.

* EDIT: Sprawdziłem. W USA.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Oficjalna piłka French Open 2011

El Diablo pisze:Czy Ja wiem Obi? Może kiedyś... ale teraz?
Teraz jest to podróż "na plecach" Nadala. Kiedyś dałem odnośnik do artykułu że sukces Babolata to dużo szczęścia.
ED nie kwestionował "sukcesu". Zwracał jednak uwagę, że "przez przypadek" przypadł on właśnie Babolat'owi... ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Oficjalna piłka French Open 2011

Szczęście zawsze gdzieś jest. Sukcesem jest przeciągnąć je na swoją stronę.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Oficjalna piłka French Open 2011

Babolat miał też na starcie dobrą politykę cenową, przynajmniej u nas. Ramy były dobre a ceny na poziomie 60% ówczesnej wielkiej trójki (Head, Prince, Wilson).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oficjalna piłka French Open 2011

YOGItheBEAR pisze:
El Diablo pisze:Czy Ja wiem Obi? Może kiedyś... ale teraz?
Teraz jest to podróż "na plecach" Nadala. Kiedyś dałem odnośnik do artykułu że sukces Babolata to dużo szczęścia.
ED nie kwestionował "sukcesu". Zwracał jednak uwagę, że "przez przypadek" przypadł on właśnie Babolat'owi... ;)
Szczęściu trzeba umieć pomagać.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Oficjalna piłka French Open 2011

Obiektyw pisze:Szczęściu trzeba umieć pomagać.
To warunek sprzyjający, ale nie konieczny... :]
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oficjalna piłka French Open 2011

YOGItheBEAR pisze:
Obiektyw pisze:Szczęściu trzeba umieć pomagać.
To warunek sprzyjający, ale nie konieczny... :]
W tej branży (prowadzenie marki), w dłuższej perspektywie czasowej to warunek bezwględnie konieczny.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Oficjalna piłka French Open 2011

Nie będę się sprzeczał, choć uważam, że niektórzy po prostu ciężko pracują i nie liczą na szczęście (nie oznacza to jednak, że go nie mają). Nie jest to jednak ani jedyna, ani najprostsza droga, więc - niech będzie, że warto umieć pomagać szczęściu. :wink:
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oficjalna piłka French Open 2011

YOGItheBEAR pisze:Nie będę się sprzeczał, choć uważam, że niektórzy po prostu ciężko pracują i nie liczą na szczęście (nie oznacza to jednak, że go nie mają).
To inna bajka. Nie wiem czemu o tym teraz piszesz. Zresztą tego nie kwestionuję.
YOGItheBEAR pisze: Więc - niech będzie, że warto umieć pomagać szczęściu. :wink:
W "szczęśliwe" decyzje nie do końca wierzę. Każda intuicja poparta jest jakąś wiedzą. Aby kontynuować dobrą passę trzeba, temu "szczęściu" dalej umieć pomagać :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET

Wróć do „Piłki”