meszka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 445
Rejestracja: 6 lip 2009, 15:33

Tanie piłki do kosza

Witam!

Skazany jestem niestety na zakup najtańszych piłek do kosza, doradźcie proszę co wybrać. Z tych najtańszych biorę pod uwagę Artengo z Decathlonu (oczywiście mowa o piłkach bezciśnieniowych, 60 sztuk), kiedyś je miałem, trochę kamieniowate, ale jeszcze ujdzie. Mam na względzie jeszcze Pro's Pro Champioship, nigdy nimi nie grałem. Które byście poradzili, chyba, że jakieś inne proponujecie? Odpada w zasadzie pomysł kupowania na Allegro, zużytych ciśnieniowych.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: Tanie piłki do kosza

Używałem i używam do dziś Pro's Pro Championship i mogę Ci je polecieć. Filc świetnie się trzyma, nie jest kamieniowata, na dywanie podsypanym piaskiem ma dobry kozioł i nie jest to piłka zbyt szybka. Grałem też Artengo (chyba serią 800) i nie mogę o nich powiedzieć dobrego słowa, nie sposób ich porównać do Pro's Pro :)
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
meszka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 445
Rejestracja: 6 lip 2009, 15:33

Re: Tanie piłki do kosza

Kozioł chyba najważniejszy, piszesz, że są wolniejsze od tradycyjnych. Czy to należy rozumieć, że odskok może być słabszy? Gram na mączce. Kiedyś miałem taką wpadkę z Wilsonami Trainerami, możliwe, że felerna partia się trafiła, ale właśnie kozioł miały słabszy, dosłownie nie można było złapać timingu, cały czas byłem spóźniony. Tanie nie były i musiałem kupować inne. Szkoda, że tych Pro's Pro na sztuki nie sprzedają. Najwyżej kupię na próbę siatkę z 12 piłkami za 39 PLN w Protenisie, jak będą ok to dokupię.

Dzięki za informację!
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Tanie piłki do kosza

Może Tretorn Micro-X się sprawdzą. Podobno trzymają długo i równo.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tanie piłki do kosza

hitman pisze:Może Tretorn Micro-X się sprawdzą. Podobno trzymają długo i równo.
meszka pisze:Skazany jestem niestety na zakup najtańszych piłek do kosza...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Tanie piłki do kosza

Najtańsze są po 1,80 zł w Leklerku - 6 szt.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: Tanie piłki do kosza

meszka pisze:Kozioł chyba najważniejszy, piszesz, że są wolniejsze od tradycyjnych. Czy to należy rozumieć, że odskok może być słabszy? Gram na mączce. Kiedyś miałem taką wpadkę z Wilsonami Trainerami, możliwe, że felerna partia się trafiła, ale właśnie kozioł miały słabszy, dosłownie nie można było złapać timingu, cały czas byłem spóźniony. Tanie nie były i musiałem kupować inne. Szkoda, że tych Pro's Pro na sztuki nie sprzedają. Najwyżej kupię na próbę siatkę z 12 piłkami za 39 PLN w Protenisie, jak będą ok to dokupię.

Dzięki za informację!
Wg mnie kozioł jest w porządku. Grałem Pro's Pro tylko na takim dywanie podsypanym piaskiem i tak zarówno kozioł, jak i szybkość piłki były dla mnie optymalne. 39zł to nie jest majątek, dla testu możesz kupić te 12 sztuk.
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
meszka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 445
Rejestracja: 6 lip 2009, 15:33

Re: Tanie piłki do kosza

W końcu udało mi się kupić po jednej piłce Championship i XD 200, też Pro's Pro. Te XD 200 są jeszcze tańsze (ok. 150zł za 60 sztuk). Są dużo bardziej miękkie od Championship i wolniejsze, ale co dziwne, mają lepszy kozioł (wyższy). Wydają się dobrym wyborem, przez swoją miękkość, dla graczy jeszcze nie tak wyrobionych do gry szybkimi, twardymi piłkami. Zagadką tylko pozostaje ich trwałość, jednak chyba się na nie zdecyduję.

Pozdrawiam!

Wróć do „Piłki”