Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Prince NX Tour

Grałem dziś seta tym "wynalazkiem". Tretorn może czuć się zagrożony, taki sam kartofel ...
Zdecydowanie odradzam!
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince Tour

Niewielu w swojej karierze widziałem trenerów tenisa w akcji, ale z 4-5 to ich było. Wszyscy mieli właśnie te piłki. Nawet mój trener ich używa. Rzeczywiście kamieniowate są. Wprawdzie do Artengo im daleko, ale i tak tylko Karlovic i Isner byliby z nich zadowoleni.
Piotr Szyba.
oleczka25
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: Prince Tour

Są stosunkowo tanie w porównaniu do innych piłek dlatego dużo trenerów je ma.
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Prince Tour

Nie grałem tymi, ale przykładowo o najpopularniejszych w ostatnim czasie Tretornach Tournament nie dam złego słowa powiedzieć. Trzeba zagrać, a nie wydawać mniej lub bardziej przestarzałe opinie o starych modelach.
pit
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 4 lut 2010, 09:24

Re: Prince Tour

Grałem tymi piłkami ostatnio - racja na początku twarde - ale da się grać i są w miarę trwałe i regularne - jak za około 20 złotych to wcale nie taka zła rzecz.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Prince Tour

O jakie Tour chodzi konkretnie? Prince Tour czy Prince NX Tour?
oleczka25
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: Prince Tour

Piłki Prince NX Tour.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Prince NX Tour

oleczka25 pisze:Piłki Prince NX Tour.
To zmienia postać rzeczy ;). Ja swego czasu używałem tylko tych. Po napowietrzeniu i odleżeniu faktycznie - nawet wtedy z początków są kamulcowate. Później jest ok i piłka długo trzyma. Inna sprawa, gdy gramy od razu po otworzeniu, wtedy to jest tragedia.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prince Tour

daroos pisze:... ale przykładowo o najpopularniejszych w ostatnim czasie Tretornach Tournament nie dam złego słowa powiedzieć. Trzeba zagrać, a nie wydawać mniej lub bardziej przestarzałe opinie o starych modelach.
Mam tutaj podobne zdanie... kiedyś nimi grałem (na początku swojej przygody z tenisem, czyli ok. października 2009) i jakoś wielkiego dyskomfortu nie mogę o nich powiedzieć... później przerzuciłem się głównie na Dunlopy... ale mam jeszcze jedną czy dwie puszki tych Tretornów Tournament i za jakiś czas zagram nimi i zobaczę wtedy jakie będę miał odczucia :).
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
matta25
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 8 lut 2010, 13:11
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Prince NX Tour

Witam,
miałem dzisiaj okazję przetestować te piłki Prince'a z kolegą podczas dwugodzinnego sparingu, dodam tylko iż kolega bardzo naciskał do testu owych piłek sugerując się dobrą oceną w jakimś starszym magazynem tenisowym.
Graliśmy przez ostatni miesiąc Wilsonami USO, udało mi się kupić karton w bardzo atrakcyjnej cenie (dlatego będę starał się porównać Prince do Wilsonów), i muszę powiedzieć, że Prince są na pewno twardsze od nich, ale że te piłki to jakieś kartofle to moim zdaniem duża przesada, kartofle to są Dunlop Pro Tour. Poza tym piłki są zdecydowanie szybsze więc gra wyglądała zupełnie inaczej niż nasze poprzednie pojedynki, co na pewno nam się bardzo spodobało. Muszę przyznać że jestem mile zaskoczony tymi piłkami i uważam, że jak ktoś nie próbował to powinien.
Jedynie co bardzo mnie zdziwiło to, iż piłki w przeciwieństwie do tego co pisaliście bardzo szybko się zużyły i to jest akurat bardzo ciekawe, bo jak wiemy ogólnie twardsza piłka zazwyczaj charakteryzuje , się dłuższą żywotnością, pisze zazwyczaj bo są oczywiście wyjątki. Wilsony starczały na jakieś 4- 5h na korcie te starczą na jakieś 3h, w naszym wykonaniu.
Co do oceny to trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to iż to dopiero pierwsze 2h testów, zobaczmy jakie wrażenia będą po następnych godzinach gry.
Ogólnie myślę że pogram trochę więcej tymi piłkami i trochę więcej będę mógł o nich powiedzieć.
Pozdrawiam.
Obrazek Radical Microgel MP
NTRP 3,5
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Prince NX Tour

Wziąłem kiedyś do testów puszkę tych piłek i dzisiaj postanowiłem je sprawdzić. To tak jakbym grał zupełnie inną piłką niż to opisał Vivid. Otworzyłem je dzisiaj rano, grałem koło 16, piłka przyjemnie miękka o sprężystym odbiciu, ładnie współpracuje z naciągiem. Jedna z przyjemniejszych jakimi ostatnio grywałem. Po 1h gry na twardych kortach w doskonałym stanie.
Jeżeli tak będzie się sprawować przez kolejne 2-3h, to kupię parę pudełek. Martwi mnie jedynie to, że Protenis i SC mają te piłki w nowych opakowaniach, mam nadzieje, że są takie jak te, którymi grałem.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prince NX Tour

ppeter pisze:Martwi mnie jedynie to, że Protenis i SC mają te piłki w nowych opakowaniach, mam nadzieje, że są takie jak te, którymi grałem.
Kupiłem puchę z tydzień temu w ST. Właśnie w nowym opakowaniu. Nie miałem jeszcze okazji piłek wypróbować, ale na ten model w starej szacie graficznej opakowania nie narzekałem. Trochę trzeba było je rozklepać. Potem były OK.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Prince NX Tour

Obiektyw pisze:
ppeter pisze:Martwi mnie jedynie to, że Protenis i SC mają te piłki w nowych opakowaniach, mam nadzieje, że są takie jak te, którymi grałem.
Kupiłem puchę z tydzień temu w ST. Właśnie w nowym opakowaniu. Nie miałem jeszcze okazji piłek wypróbować, ale na ten model w starej szacie graficznej opakowania nie narzekałem. Trochę trzeba było je rozklepać. Potem były OK.
Mnie właśnie zdziwiło to, że od samego początku były takie fajne do gry. Nie potrzebowały żadnej gry "wstępnej" i tak samo zachowywały się przez całą godzinę.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince NX Tour

Obiektyw pisze:Kupiłem puchę z tydzień temu w ST. Właśnie w nowym opakowaniu. Nie miałem jeszcze okazji piłek wypróbować, ale na ten model w starej szacie graficznej opakowania nie narzekałem. Trochę trzeba było je rozklepać. Potem były OK.
Czy to nie te piłki, którymi zamierzałeś zrównać mnie z ziemią? Ale niestety zapomniałeś.....
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prince NX Tour

karjar pisze:
Obiektyw pisze:Kupiłem puchę z tydzień temu w ST. Właśnie w nowym opakowaniu. Nie miałem jeszcze okazji piłek wypróbować, ale na ten model w starej szacie graficznej opakowania nie narzekałem. Trochę trzeba było je rozklepać. Potem były OK.
Czy to nie te piłki, którymi zamierzałeś zrównać mnie z ziemią? Ale niestety zapomniałeś.....
Tak jest. Może nic straconego ;).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Lemmy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: 11 sty 2009, 19:18

Re: Prince NX Tour

Grałem kilka razy tymi piłkami. Przy pierwszym meczu po 15 min byłem zaskoczony. Dynamika, elastyczność. Po pół godziny zachwyt się skończył. Został kartofel. Tak to z mojej srony w skrócie wygląda (powtórzyło się to za każdym kolejnym razem gdy grałem tymi piłkami).
Demon of the Fall
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Prince NX Tour

To ja chyba trafiłem na wyjątkową puszkę, wczoraj grałem piłkami, którymi grałem tydzień temu, kolejną godzinę i grało mi się dokładnie tak samo przyjemnie. Będę musiał wziąć kolejną puszkę do sprawdzenie, żeby się nie naciąć przy kupnie większej ilości, jak zamierzałem.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prince NX Tour

Wczoraj pograłem wreszcie "nowymi" Prince'ami NX Tour (nie wiem czy nowymi [po jakiś zmianach], ale na pewno w nowej puszce). Cóż, pierwsze wrażenia ... jakieś takie leciutkie a przy tym dość żwawe. Latały gdzie chciały. Nie wiem, czy to przez moje nieogranie, czy to fakt. Karjar i ESP też narzekali. Nie wiem co sądzi Iamtheway (?).

Z czasem gdy trochę się rozbiły i nabrały nieco wilgoci z kortu było lepiej. Moja ocena ... piłki średnie. Bez rewelacji, ale pograć spokojnie można.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Prince NX Tour

Muszę dorwać gdzieś jeszcze puszkę starych i sprawdzić nowe, chociaż teraz jestem pod wrażeniem Wilsona DC, a i AO czekają na test.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
iamtheway
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 8 lip 2011, 17:30

Re: Prince NX Tour

Mi piłki nawet odpowiadały, wcześniej z ESP odbijaliśmy D Fortami i pierwsze odbicia tymi Princami wydawały się kompletnym nieporozumieniem, właśnie jakieś lekkie i skoczne się wydawały. Ale już po paru gemach jak się przyzwyczaiłem było już ok i całkiem przyzwoicie trzymały parametry przez 5 setów. Nie zrobiły się kapcie i w 3 secie drugiego meczu tymi piłkami, jeszcze odchodziły od rakiety całkiem przyzwoicie. Na pewno jeszcze je przetestuję na wiosnę na otwartych kortach...

Wróć do „Piłki”