koleżka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 393
Rejestracja: 2 paź 2007, 21:52

Piłki Tretorn Championship - znacie?

Zwracam się do forumowiczów z pytaniem, czy mieli (nie)przyjemność grać tymi piłkami. Czy może mi ktoś je pokrótce scharakteryzować? Wiem, że na ogół Tretorny nie cieszą się najlepszą opinią, sam grałem paroma piłkami tej firmy i moim zdaniem odstają od Wilsonów, czy Dunlopów. Nie odbijałem jednak Championshipami stąd moja prośba o krótką charakterystykę tych piłek.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Piłki Tretorn Championship - znacie?

Według mnie na korty ziemne się niespecjalnie nadają, na kortach twardych spisywały się całkiem nieźle, ale w podobnej cenie można kupić Babolaty Goldy czy Wilsony US Open, które są zdecydowanie lepsze.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłki Tretorn Championship - znacie?

Mógłbym prosić o jakieś recenzje tych piłek? Najbardziej interesuje mnie czy są szybkie czy wolne (na kortach twardych).
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłki Tretorn Championship - znacie?

Recenzja krótka: wieją ch**em. Recenzja dłuższa: absolutnie nie łapią rotacji, marna kontrola. Grałem nimi z gościem o 3 klasy słabszym, ale nie mogłem zaatakować, bo przy mocniejszym zagraniu leciały w kosmos, do tego marnie się odbijały, choć były nowe, zdecydowanie najgorsze piłki, jakimi grałem.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłki Tretorn Championship - znacie?

Hmm... No to będzie mugfest* :).


* - nie do przełożenia na polski :).
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Piłki Tretorn Championship - znacie?

Jak wcześniej napisano - "kosmiczne piłki", nie przepadam za takowymi :) , na początku miałem totalne problemy z kontrolą :), potem ciut lepiej.
Yonex :)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłki Tretorn Championship - znacie?

Odświeżam.

Szukałem ostatnio piłek na zamianę z US Open i trafiłem na Tretorny Champioshipy. Cena atrakcyjna - 4szt chodzą po 18-19 PLN w Strefie lub w SC. Grałem nimi jeden mecz na clay'u. Byłem nieco sceptyczny wobec marki - wiele razy kilka lat temu narzekałem na Tretorny (szczególnie na twardość).

Muszę przyznać, że miło mnie te piłki zaskoczyły. Fajnie się grało. Nie za ciężkie, nie skaczą jak bąki (przewidywalny odskok), z dobrą dynamiką. Nie wiem jak z trwałością, ale 2h wytrzymały bez zastrzeżeń.

Grał ktoś nimi ostatnio? Jakieś opinie? Jestem ciekaw, czy miałem akurat tego dnia dobre nastawienie, że mam taki dobry odbiór Championshipów, czy też produkty Szwedów poszły jakościowo do góry.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłki Tretorn Championship - znacie?

Mi generalnie zwisa jakimi piłkami gram, byle były wszystkie takie same, ale te Tretorny akurat są wyjątkiem - samo zło.
3x ktoś przy mnie otworzył puchę i w pierwszym secie nie wiedziałem co się dzieje, kompletny brak kontroli nad piłką. Potem już było lepiej, ale każdymi innymi gra mi się łatwiej.

Oczywiście może jakby wg zasad forumowych poleżały gdzieś po otwarciu kilka godzin, to byłoby inaczej, ale teoria teorią a życie życiem.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłki Tretorn Championship - znacie?

Ciekawe, z kontrolą nie miałem problemów. Wręcz odwrotnie. Widget, a dawno nimi grałeś?
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłki Tretorn Championship - znacie?

Obiektyw pisze:Ciekawe, z kontrolą nie miałem problemów. Wręcz odwrotnie. Widget, a dawno nimi grałeś?
To dość nieprecyzyjne pytanie, ale tak zaraz po przyjeździe, czyli jakieś 3-4 miesiące temu pewnie, może trochę wcześniej.
Jak wspomniałem, dla mnie początek był zawsze najgorszy, potem jakoś się przyzwyczajałem. To żadna recenzja tylko moje subiektywne odczucia. Zawsze takie same. Tak naprawdę to jedyne piłki, na które patrzę nieprzychylnym okiem, jak ktoś je wyciąga z torby.
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Piłki Tretorn Championship - znacie?

Tretorny zawsze omijałem wielkim łukiem....były dla mnie za ciężkie, aż do tego roku jak kolega wyciągnął je na mecz, naprawdę dało się nimi grać, idąc tym tropem zakupiłem Tretorn Serie + piłki ciut droższe 21 zł. dużo lepsze niż Championship, jak dla mnie super piłka. To będzie w tym roku rekomendowana piłka w naszej lokalnej lidze, cena 21 zł. w Sportclubie tyczy zakupu co najmniej kartonu. Moje odczucia gry Tretornami. :::gd:::
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłki Tretorn Championship - znacie?

Boro, no właśnie ... też byłem zaskoczony. Raczej do Tretornów podchodziłem szerokim łukiem. A tu miły zaskok. Kupiłem dwie puszki Championshipów dla siebie - cena vs. jakość dla mnie :::gd::: . Czyżby coś zmienili w "recepturze/ konstrukcji"?
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Piłki Tretorn Championship - znacie?

Obiektyw pisze:Boro, no właśnie ... też byłem zaskoczony. Raczej do Tretornów podchodziłem szerokim łukiem. A tu miły zaskok. Kupiłem dwie puszki Championshipów dla siebie - cena vs. jakość dla mnie :::gd::: . Czyżby coś zmienili w "recepturze/ konstrukcji"?
Zapomniałem dodać, że Tretornami gram od stycznia tylko na dywanie, nie wiadomo jak się będą sprawować na mączce. Jestem ciekaw opinii tych, którzy grali niedawno, ciekawe czy mają podobne do naszych.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piłki Tretorn Championship - znacie?

boro pisze:Tretorny zawsze omijałem wielkim łukiem....były dla mnie za ciężkie, aż do tego roku jak kolega wyciągnął je na mecz, naprawdę dało się nimi grać, idąc tym tropem zakupiłem Tretorn Serie + piłki ciut droższe 21 zł. dużo lepsze niż Championship, jak dla mnie super piłka. To będzie w tym roku rekomendowana piłka w naszej lokalnej lidze, cena 21 zł. w Sportclubie tyczy zakupu co najmniej kartonu. Moje odczucia gry Tretornami. :::gd:::
Chyba chodziło ci o Tretorn Serie+ Control. Piłki Tretorn Serie+ są w cenie ok. 25 zł jak się kupi karton. W cenie 21 zł to zdecydowanie wolę Wilsony AO. Są trwalsze. W tamtym sezonie letnim grałem dość sporo Tretornami (głównie Serie+ Control i Serie+ ale też Stockholm Open). Najlepsze dla mnie były Stockholm Open - do tego trwałość była lepsza niż pozostałych 2.
Serie+ Control najszybciej traciły ciśnienie.

Grałem tylko na mączce.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Piłki Tretorn Championship - znacie?

kolt pisze:
boro pisze:Tretorny zawsze omijałem wielkim łukiem....były dla mnie za ciężkie, aż do tego roku jak kolega wyciągnął je na mecz, naprawdę dało się nimi grać, idąc tym tropem zakupiłem Tretorn Serie + piłki ciut droższe 21 zł. dużo lepsze niż Championship, jak dla mnie super piłka. To będzie w tym roku rekomendowana piłka w naszej lokalnej lidze, cena 21 zł. w Sportclubie tyczy zakupu co najmniej kartonu. Moje odczucia gry Tretornami. :::gd:::
Chyba chodziło ci o Tretorn Serie+ Control. Piłki Tretorn Serie+ są w cenie ok. 25 zł jak się kupi karton. W cenie 21 zł to zdecydowanie wolę Wilsony AO. Są trwalsze. W tamtym sezonie letnim grałem dość sporo Tretornami (głównie Serie+ Control i Serie+ ale też Stockholm Open). Najlepsze dla mnie były Stockholm Open - do tego trwałość była lepsza niż pozostałych 2.
Serie+ Control najszybciej traciły ciśnienie.

Grałem tylko na mączce.
Masz rację chodziło mi o Serie+ Control w tej cenie trwałość dla mnie około 4 godzin gry jest ok, Stockholm Open to już inna półka cenowa, a trwałość podobna... mało jest piłek nadających się do gry przez 6 godzin.

Wróć do „Piłki”