Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Wilson US Open czy Australian Open?

Które piłki są wg Was lepsze? Głównie chodzi mi o trwałość, bo cena podobna. US Open gram i jestem zadowolony. Ale czy trwalsze nie będą Australian Open? Chcę kupić karton.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson US Open czy Australian Open?

Osobiście wolę AO. Nie mogę jednak jednoznacznie stwierdzić, że są stanowczo lepsze pod jakimś względem. Bardziej przez "negację" US'ów, które robią na mnie wrażenie średnio wytrzymałych na tle tego co jest dostępne na rynku.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wilson US Open czy Australian Open?

Ani jedne ani drugie ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Wilson US Open czy Australian Open?

No zbyt wielkiego wyboru to ja nie mam, bo jeszcze mogę Tretorny Tournament i Serie+ bo to są oficjalne piłki PZT i ja wolę trenować na piłkach takich jak w turniejach później mam. A Wilsony mogę kupić taniej, więc zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Jedynym kryterium jest trwałość i to tylko taka znacząca różnica, bo AO są mimo wszystko nieco droższe.
Misiek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 23 kwie 2009, 14:41

Re: Wilson US Open czy Australian Open?

Ja gram przeważnie którymiś z tych piłek. Wielkiej rożnicy nie ma. Australiany są wg mnie trwalsze. Na oko o jakieś 2-3 godziny grania.
Ja bym brał AO :)
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Wilson US Open czy Australian Open?

Czyli wielkiej różnicy nie ma, tylko trwałość? Bo różnica w cenie na kartonie 30zł, więc ani dużo ani mało. Ich charakterystyka w grze będzie porównywalna? To w takim razie na AO się chyba zdecyduję.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Wilson US Open czy Australian Open?

Bierz AO, może to subiektywne odczucie, ale grając US Openami mam wrażenie jakbym odbijał kamienie, poza tym filc wytrzymuje dużo dłużej.
#NKrising
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Wilson US Open czy Australian Open?

No i zakupiłem dzisiaj karton AO. Co do USO, to grało mi się nimi dobrze, chodziło mi tylko o trwałość. A skoro AO w tej kwestii się lepiej spisują, to powinienem być zadowolony.
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Wilson US Open czy Australian Open?

Ja mam pytanie z innej beczki.

Czy ktoś grał którąś z tych piłek na dywanie, a jeśli tak, to jak się spisywały?
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Wilson US Open czy Australian Open?

Grałem tymi pierwszymi, spisywały się... normalnie. Tj. odskok i szybkość miały nieco inną, w końcu to dywan, ale pograć można. Żadnych większych niespodzianek nie ma.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wilson US Open czy Australian Open?

Grałem wczoraj piłkami Wilson Australian Open.
Mogę te piłki polecić osobom o słabszym poziomie gry. Dobry równy odskok ale są lżejsze od X-One czy Dunlop RG/Fort, mają też mniejszy odskok, są bardziej miękkie i mniej dynamiczne. Do mocniejszej i szybszej gry nie bardzo się nadają. Musiałem "szukać" rakietą piłki przed sobą.

Grałem też na początku sezonu zimowego Wilsonami USO. Solidne piłki, niewiele im brakuje do Dunlopów RG/Fort czy Tecnifibre X-One.

Odnosząc się do pytania w temacie - zdecydowanie lepsze USO.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Wilson US Open czy Australian Open?

Vivid pisze:... Mogę te piłki polecić osobom o słabszym poziomie gry. ...
To ja, to ja. To o mnie mówią. Ostatnio gram Australianami. Odbijałem USO ale Kangury mi bardziej podeszły. Trwałe. Z kolei kiedyś kupiłem Tecnifibre'y X-One i musiały być jakieś felerne bo po otwarciu nadawały się tylko dla psa.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wilson US Open czy Australian Open?

To faktycznie miałeś niefart bo X-One raczej nie są trefne.
Co do trwałości AO to wczoraj były otwarte, po 1.5 godziny gry bardzo przyzwoite więc raczej z trwałością nie będzie problemu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Wilson US Open czy Australian Open?

Jeśli chodzi o Wilsony US Open to po grach stwierdzam, że to dobre piłki :) Przewidywalne, długo trzymają, nawet podczas transportu w takie mrozy. Polecam.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Wilson US Open czy Australian Open?

Wczoraj po dość długim przywiązaniu do X-ONE'ów wziąłem w łapkę US Open. Nie jest źle, choć są takie troszkę... narowiste. Ale jak się ułożyły na rakiecie grało się nimi dobrze... Wydaje mi się, że te piłki solidnie poprawiły jakość w stosunku do tego co było jeszcze 2 lata temu. I dobrze. Zawsze to tania alternatywa dla X-ONE'ów...
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wilson US Open czy Australian Open?

Poprawiły się to fakt, ale do X-One to jeszcze daleko.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Wilson US Open czy Australian Open?

YOGItheBEAR pisze:Zawsze to tania alternatywa dla X-ONE'ów...
Nie dałem wystarczająco widocznego nacisku na "tania"? Przepraszam... :wink:

Oczywiście nie porównuję bezpośrednio jakości piłek. X-ONE to X-ONE. Śmiem jednak twierdzić, że USO to nie to samo USO co jeszcze jakiś czas temu. W tej cenie - warte polecenia.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson US Open czy Australian Open?

Wczoraj grałem US Open'ami. Grałem nimi drugi raz (grane dwa dni wcześniej po raz pierwszy i to tylko godzinę z hakiem). W pierwszym secie się jeszcze przez chwilę do czegoś nadawały, pod koniec skapciały potwornie i poszły do śmieci. Dawno nie widziałem takiej utraty ciśnienia. Cieszę się, że kupiłem tylko dwie puchy, bo chyba na tym zakończę przygodę z tymi piłkami.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wilson US Open czy Australian Open?

To dziwne, grałem ostatnio USO chyba trzy razy po 1h i były całkiem całkiem, może dla tego, że to było na twardych.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilson US Open czy Australian Open?

ppeter pisze:To dziwne, grałem ostatnio USO chyba trzy razy po 1h i były całkiem całkiem, może dla tego, że to było na twardych.
Grałem na ziemi. Było wilgotnawo w powietrzu, więc jeszcze nieco przybrały na wadze.

Ostatnio jestem fanem Tecnifibre Club. Fajne piłeczki w dobrej cenie.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET

Wróć do „Piłki”