Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Piłki Tretorn - Micro X

Witam!

Nabyłem woreczek z 60 piłkami Tretorn - Micro X. Pierwsze wrażenie pozytywne. Piłki zachowują się jak świeżutkie piłki ciśnieniowe prost z otwartej puszki, mają dobrą sprężystość i odbicie, jednocześnie nie są twarde i "skaczące" tak jak inne bezciśnieniówki. Co do trwałości filca będę mógł się wypowiedzieć dopiero po paru tygodniach.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
f1driver
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 18 lut 2007, 19:14
Lokalizacja: Kielce

Re: Piłki Tretorn - Micro X

Też poważnie myślę nad zakupem tych piłek. Obecnie grywam zużytymi ciśnieniówkami, ale trenowanie z wiaderka takim czymś ma coraz mniejszy sens dla mnie. W sumie każda piłka inna... :?
NTRP - nieznane...
F1... wyścig ze śmiercią...
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Piłki Tretorn - Micro X

Witam!

Jestem już po kilkunastu grach/treningach piłkami Tretorn - Micro X i moja ocena tych piłek jest jak najbardziej pozytywna. Swoim charakterem odbicia są bardzo zbliżone do piłek ciśnieniowych, filc utrzymuje dobrą kondycję. Koledzy z którymi tymi piłkami grałem również wyrażali się na ich temat pozytywnie.

Pozdrawiam.

PS: Chciałem nadmienić iż nie jestem sponsorowany przez Tretorna! :wink:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłki Tretorn - Micro X

Akurat Micro X są jedynymi Tretornami o których mam dobre zdanie... a dodatkowo są bardzo cenionymi piłkami bezciśnieniowymi...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Piłki Tretorn - Micro X

Witam!

Minęło kolejne kilkanaście tygodni mojej gry piłkami Tretorn - Micro X, czas więc na kolejny raport.

Dla przypomnienia: piłki nabyłem w końcu marca'09, wykorzystuję je do intensywnej gry treningowej z koszyka ( około 10-15 godzin miesięcznie), do gier sparingowych używam innych piłek.

Po moich wcześniejszych pozytywnych opiniach, niestety przyszedł czas na parę słów krytyki. Po ponad 4 miesiącach w miarę intensywnej gry piłki nieco "siadły". Ich sprężystość zmalała, można je już łatwiej w ręku ścisnąć, różnica w odskoku może nie jest duża aczkolwiek zauważalna. Dla porównania mam 20 nowych piłek z tego samego worka ( worek miał 60 piłek, do koszyka wziąłem 40 a 20 sztuk odłożyłem "na później" ). Filc również uległ już pewnemu wytarciu ale jeszcze wygląda w miarę OK.

Jak wiemy, piłki Tretorn Micro X wypełnione są tysiącami pęcherzyków powietrza, czyżby tam należało szukać przyczyn spadku kompresji?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłki Tretorn - Micro X

Używasz ich jak piszesz często to czego chcesz? Nic nie jest wieczne :)
Policz ile godzin pracowały i wtedy można oceniać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kozioo
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 6 maja 2008, 19:18

Re: Piłki Tretorn - Micro X

Zachęcony kilkoma pozytywnymi opiniami także zdecydowałem się na skromny test Micro X'ów.
Pierwsze wrażenia (po 2h gry) BARDZO pozytywne. Piłki zachowują się jak dobrej klasy ciśnieniówki. Do tej pory grałem głównie Dunlopami RG i przesiadka na nowy nabytek była gładka i bezproblemowa. Co do samej charakterystyki piłek: nie sprawiają wrażenia "latających kamieni", dla łokcia/barku są moim zdaniem dużo łagodniejsze niż na przykład Dunlopy Pro Tour, którymi miałem nieprzyjemność niedawno grać. Bardzo ładnie chwytają rotację, są dość szybkie (na pewno wolniejsze niż wspomniane wyżej Pro Toury) i nie gubią filcu jak szalone. Jakość wykonania jest bardzo dobra, wszystkie 4 piłki z opakowania grają tak samo, nie ma żadnych nadmiarowych kawałków gumy itp.
Kolejna relacja po zgraniu piłek, zobaczymy jak długo posłużą :)
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłki Tretorn - Micro X

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc podłączam tutaj.

Gdzie można dostać ww. piłki w wiaderku? Generalnie w różnych sklepach widziałem te piłki, ale w puszkach po 4szt., w wiaderkach są inne piłki Tretorna niż w temacie :?

I druga sprawa, czy są obecnie może jakieś lepsze piłki do gry z kosza od tych Tretornów? Na Forum jest kilka postów o tym, że kiedyś te piłki były całkiem dobre, ale od jakiegoś czasu coś w nich pozmieniano i już tak super nie są... Jak to wygląda obecnie?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
bombay1982
Bywalec
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 28 lip 2009, 19:26
Lokalizacja: Dublin

Re: Piłki Tretorn - Micro X

Dodam od siebie, że je uwielbiam ze względu na trwałość. Spokojnie można zagrać nimi 2-3 mecze. Minimalnie cięższe w moim subiektywnym mniemaniu. Moje numer osobiste numer 1 bo bardzo trwałe.
Rakieta: Babolat Pure Storm GT
Naciąg: Luxilon Big Banger ALU Power 16L / 22kg

Wróć do „Piłki”