Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Dunlop Australian Open

Obrazek

Skoro Wilson AO poszło w odstawkę, tzn. w turnieju, bo w sklepach ciągle dostępne, to trzeba się rozejrzeć co będzie, gdy skończą się zapasy naszych (mam na myśli hohvara i mnie) ulubionych piłek. Dunlop Australian Open są już dostępne w Polsce, więc spróbowaliśmy.
Po otwarciu i w pierwszej godzinie gry wydały nam się... lekkie, tak jakby stosunek masy do skoczności był niestandardowy. Za to filc okazał się dość wyraźnie zaznaczony i przez to piłka była podatna na nadawanie rotacji. W moim odczuciu gra tymi piłkami nie pozwalała mi na silne płaskie kończące uderzenia, za to grałem sporo autów.
Piłki poleżały w torbie przez tydzień i wczoraj okazało się, że grają inaczej! Zrobiły się "cięższe", jakby nasiąknęły wilgocią (w balonie w którym gramy bywa dość parno), bardziej nadawały się do agresywnej gry. Zaczęły przypominać Wilson AO. Pozostałe parametry, trwałość filcu - bez zmian.
Za tydzień ostatnia część testu - po 2-ch godzinach nie straciły za wiele filcu, więc damy im jeszcze szansę...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dunlop Australian Open

Dla mnie Dunlopy generalnie są piłkami ciężkimi (akurat takie lubię). Przetestuję jak zacznę grać, ale widzę po opisie, że firma trzyma się swojego ogólnego standardu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop Australian Open

Grałem nimi raz. Szybkie i dynamiczne! Moim zdaniem, warte rozważenia przy zakupach.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dunlop Australian Open

Wczoraj ostatnia część testu - 3-cia godzina gry (pod balonem, mączka, dość parno), 2 tygodnie po otwarciu puszki.
Hohvar twierdzi, że już się słabo odbijają. Ja zauważam, że teraz mają idealną równowagę między skocznością i masą (która nieco spadła, bo filc się jednak zużywa). Nasze oceny mogą być mało obiektywne, bo wczoraj mi się dobrze grało a jemu źle ;D
Za tydzień chyba otworzymy drugą puszkę, że cokolwiek potwierdzić w tych naszych testach...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dunlop Australian Open

Otworzyliśmy następną puszkę i... sytuacja powtórzyła się. Pierwsze 30-40 minut to zadowolony hohvar (świetnie się odbijają!) i ciągle spóźniający się Tom (za bardzo skaczą!). W efekcie 6:2 i chyba 2:0. Potem piłki nieco "zblakły" i hohvar też (co raz słabiej się odbijają, trzeba by zmienić na nowe!) i wreszcie nadążający Tom (teraz są takie jak trzeba, "zrównoważone") i w efekcie 3:6, ze o tiebreak'u nie wspomnę.
Obiektywnej recenzji tych piłek to od nas się raczej nie doczekacie. ;D
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Dunlop Australian Open

Proponuję otworzyć puszkę dzień wcześniej i dopiero wtedy ocenić.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dunlop Australian Open

Skończyły nam się puszki Dunlop AO, wracamy do Wilson AO. :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Dunlop Australian Open

TomPL pisze:Otworzyliśmy następną puszkę i... sytuacja powtórzyła się. Pierwsze 30-40 minut to zadowolony hohvar (świetnie się odbijają!) i ciągle spóźniający się Tom (za bardzo skaczą!). W efekcie 6:2 i chyba 2:0.
Patrz Pan, nawet nie wiedziałem, że jestem tak profesjonalny.... Poproszę wymianę piłek po pierwszych 7 gemach i potem co 9. rotfl rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Dunlop Australian Open

Ja od siebie dodam ze jestem fanem piłek Head ATP Gold. Dla mnie jak na razie najlepsza piłka ever. Gram nimi cztery sparingi po godzinie na mączce. Potem lecą do kosza. Kupiłem z ciekawości Dunlop AO. Trzy sparingi i do kosza. Nie są złe ale szału nie ma.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Dunlop Australian Open

itor pisze:Ja od siebie dodam ze jestem fanem piłek Head ATP Gold. Dla mnie jak na razie najlepsza piłka ever. Gram nimi cztery sparingi po godzinie na mączce. Potem lecą do kosza. Kupiłem z ciekawości Dunlop AO. Trzy sparingi i do kosza. Nie są złe ale szału nie ma.
Jeśli lubisz Heady ATP Gold i zależy Ci na trwałości to kup dla testu Wilson RF Legacy All Court. Z 4 godzin wyciśniesz 10. ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Dunlop Australian Open

Z ciekawości przetestuję. :) Niemniej nie spotkałem jeszcze piłek, które w moim odczuciu po 4 godzinkach nie zaczynają ranić ręki. :)
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Dunlop Australian Open

Nie ma drugich takich, które tyle by wytrzymały co ww. Wilsony. Jednak zaznaczam, że to najbardziej dynamiczne piłki, jakimi grałem. Cena jednak wysoka i koniec końców kupienie 2 puszek bardziej budżetowych piłek o 2x słabszej trwałości wychodzi tak samo lub nawet taniej.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dunlop Australian Open

Jak weszły na rynek Head Gold to były świetne piłki, potem się zeszmaciły ...
Jak jest z nimi teraz nie wiem, ze dwa lata (?) nimi nie grałem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dunlop Australian Open

itor pisze:Ja od siebie dodam ze jestem fanem piłek Head ATP Gold. Dla mnie jak na razie najlepsza piłka ever. Gram nimi cztery sparingi po godzinie na mączce. Potem lecą do kosza. Kupiłem z ciekawości Dunlop AO. Trzy sparingi i do kosza. Nie są złe ale szału nie ma.
Trwałość piłki nie jest dla mnie najważniejszym wyznacznikem, ale zapytam - masz porównanie powyższych do Wilson AO?
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Dunlop Australian Open

rafbat pisze: Z 4 godzin wyciśniesz 10 ;)
Ja wiem, że jako profesjonalista nie powinienem się wypowiadać o amatorskich preferencjach ( rotfl ), ale sorry: nie wyobrażam sobie, by JAKIEKOLWIEK piłki nadawały się do (sensownej) gry po takim czasie użytkowania.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dunlop Australian Open

Jak sobie przypomnę, że zaczynałem na kortach asfaltowych w ciężkich czasach schyłkowego prl'u, to trudno nawet sobie wyobrazić jakimi piłkami my tam graliśmy i na ile godzin nam te piłki wystarczały. ;)
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Dunlop Australian Open

hohvar pisze:
rafbat pisze: Z 4 godzin wyciśniesz 10 ;)
Ja wiem, że jako profesjonalista nie powinienem się wypowiadać o amatorskich preferencjach ( rotfl ), ale sorry: nie wyobrażam sobie, by JAKIEKOLWIEK piłki nadawały się do (sensownej) gry po takim czasie użytkowania.

Mi niegdysiejsze Wilsony AO wystarczały ledwie na 2 mecze, czyli 3-4 godziny grania (mączka) w niedługim odstępie czasu. Wilsonami RF swobodnie ten czas się podwaja. Dopiero po 2 meczach w zasadzie schodzą do poziomy dynamiki/twardości/odskoku Wilsonów AO.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Dunlop Australian Open

TomPL pisze:
itor pisze:Ja od siebie dodam ze jestem fanem piłek Head ATP Gold. Dla mnie jak na razie najlepsza piłka ever. Gram nimi cztery sparingi po godzinie na mączce. Potem lecą do kosza. Kupiłem z ciekawości Dunlop AO. Trzy sparingi i do kosza. Nie są złe ale szału nie ma.
Trwałość piłki nie jest dla mnie najważniejszym wyznacznikem, ale zapytam - masz porównanie powyższych do Wilson AO?
Nie mam porównania do Wilsonów AO. Jeśli chodzi o Heady ATP Gold to też zauważyłem spadek ich jakości.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dunlop Australian Open

Wczoraj ostatnia odsłona testów. Wyniki jak poprzednio - hohvar: w drugiej grze za lekkie się zrobiły i za miękkie, Tom: zrównoważone, chociaż tym razem (druga puszka) szybciej straciły na skoczności i twardości.
Podsumowując, to wielkiej miłości z tego nie będzie, chyba że potanieją na tyle, żeby kupować nowe na każdą grę ;)
A my wracamy do Wilson AO, są jeszcze spore zapasy...
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Dunlop Australian Open

Niestety jakikolwiek model tego producenta (Dunlop) dość szybko traci sprężystość, piłki po kilku meczach są już sklapciałe.
8:7 40:15

Wróć do „Piłki”