Simao
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 6 sie 2015, 10:11

Jakie piłki na hardcourt?

Witam, jestem nowy na tym jakże ciekawym forum o pasjonującym sporcie. Niedawno wszedłem w świat aktywnego tenisa (wcześniej był tylko ten w TV :D), także dopiero co zaczynam przygode tak jak i moja prtnerka tenisowa. Gramy na odkrytym hardcourcie (coś typu cement). Miałem kilka piłek na początek lecz, jak to piłki, zużywają się. I tu pojawia się kwestia co wybrać. Mam 4 "kandydatów": Babolat Roland Garros All Court, Wilson US Open oraz Wilson Championship i Penn Championship. Które polecacie na hardcourt? Szukam czegoś co posłuży przez dłuższy czas. Jak to robi jakąś różnice to mieszkam w USA, także piłki oferowane w Europie nie koniecznie mogą być oferowane tutaj i wice wersa, ale te co wymieniłem to poza Pennem chyba są na całym świecie :P.
Obrazek Wimbledon Tournament Oversized
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie piłki na hardcourt?

Jeśli budżet nie jest problemem to Wilson Australian Open. Są o klasę lepsze od US Open i całkiem długo trzymają. Gram nimi od jakiegoś czasu regularnie i sprawują się bardzo dobrze. Wilson Championship Extra Duty były niezłe jeszcze jakiś czas temu ale ostatnie puszki którymi grałem się pogorszyły. Skakały zbyt wysoko.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Simao
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 6 sie 2015, 10:11

Re: Jakie piłki na hardcourt?

Dzięki za propozycje, ale niestety nie są oferowane w sklepach fizycznych że to tak nazwe, a w internecie też mało kto ze sprzedawców w USA takowe posiada w ofercie. Także musze wybrać coś z tych 4.
Obrazek Wimbledon Tournament Oversized
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie piłki na hardcourt?

No to ja nie pomogę. Pennami nie grałem, US Open i Championshipy nie uważam za zbyt dobre, Babolaty podobnie :)
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Simao
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 6 sie 2015, 10:11

Re: Jakie piłki na hardcourt?

kolt, mimo to dzięki za chęci :). Może ktoś inny jeszcze się wypowie co najlepsze z tej czwórki jest :P.
Obrazek Wimbledon Tournament Oversized
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie piłki na hardcourt?

Na TW widzę, że mają Slazenger Wimbledon, to jest bardzo fajna piłka.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Simao
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 6 sie 2015, 10:11

Re: Jakie piłki na hardcourt?

ppeter, Słyszałem o niej, ale na TW mają niestety tylko w ilościach kartonowych, a narazie jeszcze nie jestem na takim poziomie żeby hurtem kupować :P. Póki co 2 puchy by mi starczyły. Wziąłbym US Openy ale ponoć szybko się mechacą,zwłaszcza Heavy Duty. Penn, sam nie wiem, firma ponoć porządna ale nie wiem co mam o tych piłkach myśleć. Babolat, rakiety ma porządne, piłek już nie musi. Wilsony Championship, niby nie są takie złe, ale czy jak brać Wilsona to nie lepiej odrazu US Openy? I tak się zamyka krąg wątpliwości i niewiedzy :P.
Obrazek Wimbledon Tournament Oversized
Zbyszek
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 sie 2015, 10:23

Re: Jakie piłki na hardcourt?

Simao, w związku z Twoją informacją "Niedawno wszedłem w świat aktywnego tenisa.." zakładam, że jesteś "mocno" początkującym tenisistą :) i wydaje mi się, że dywagacje w tym miejscu w przedmiocie piłek, rodzajów, etc. są mocno przesadzone: ciesz się tenisem, wzbogacaj technikę i przestań na tę chwilę zawracać sobie głowę 10-rzędnymi kwestiami dla Ciebie w tej chwili.. jak właśnie długość włosa piłki :D , twardość :D lalala... rzekłem. Co nie znaczy oczywiście, że nie powinno szukać się piłki komfortowej i przyjemnej do gry..

I rzeczywiście z daleka od US Openów :::bd:: tragiczne piłki...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Jakie piłki na hardcourt?

Chyba że na rynek USA robią inne, lepsze US Open :]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jakie piłki na hardcourt?

Hard piłki zdziera, każda inna nawierzchnia też. Pojęcie "posłużyć dłużej" nie istnieje. Chyba, że chcesz grać "Kojakami" ;)
Tak jak już ktoś wspomniał, poszukać czegoś co uznasz za komfortowe w styczności z naciągiem jak uderzasz. A trwałość i tak będzie względnie porównywalna w gamie piłek z danej półki.
I fakt, US Open strasznie się skiepściły, nie dość, że kamory, to jeszcze po 1,5h grania w sumie do wywalenia :::bd::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Jakie piłki na hardcourt?

Dokładnie tak, jak pisze Vivid. Różnice w trwałości piłek są na tym poziomie gry nieistotne. Plus to hard court, więc zdzierać się będą wszystkie na potęgę. Kup więc Penn-y. W USA "wszyscy" nimi grają, więc i dla Ciebie będą okay.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Simao
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 6 sie 2015, 10:11

Re: Jakie piłki na hardcourt?

Niby nie ważne, ale skoro mam wybór, to czemu nie kupić czegoś co jest przynajmniej dobre? Zdecydowałem że kupie po puszcze Penna i Wilsona Championship obydwa Extra Duty i dam znać co się lepiej zaprezentuje. W przyszłości postaram się też zachaczyć o USO i Babolce i sprawdzimy czy się jeszcze nadają do gry :P.
Obrazek Wimbledon Tournament Oversized
Zbyszek
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 sie 2015, 10:23

Re: Jakie piłki na hardcourt?

Ok, chciałem Ci zwrócić uwagę na pewną istotną okoliczność, ale chyba nie zorientowałeś się do końca o co mi chodzi. :)

Wróć do „Piłki”