Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Piłki na "trawkę"/dywan

Piłki temat rzeka i tysiąc ludzi - tysiąc zdań.
Potrzebuję Waszych opinii co polecicie na trawkę dywanową z piaskiem.
Najbardziej mi zależy aby piłka nie dawała uczucia kamolowatego.
Żeby dało się porządnie zaserwować ale też i poczuć piłkę na strunach przy returnie. :-)

Myślałem o:
- Tecnifibre Club
- Head ATP Gold
- Wilson Us Open
- Head Pro (niebieskie)

Kolejność nieprzypadkowa.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Piłki na "trawkę"/dywan

Na trawce dobrze grało mi się Wilsonami USO. Jednakże, lepiej sprawdzają się Wilsony AO, choć są moim zdaniem mniej trwałe.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Piłki na "trawkę"/dywan

Ja grywam i polecam serdecznie Tecnifibre Club na dywan, baaardzo trwałe piłki moim zdaniem. Komfortowe i dynamiczne. :)
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłki na "trawkę"/dywan

jakupalec pisze:Ja grywam i polecam serdecznie Tecnifibre Club na dywan, baaardzo trwałe piłki moim zdaniem. Komfortowe i dynamiczne. :)
Cholerka, jak na pierwsze uderzenia to trochę kamloty, mam nadzieję, że za drugim razem będzie lepiej.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Piłki na "trawkę"/dywan

W sobotę i niedzielę rozgrywałem halowy turniej (na parkiecie). Pierwszy raz, zamiast Dunlopów FORT, którymi dotychczas zawsze tam grali, za namową zawodników z Ostrołęki zakupiono piłki Tecnifibre Club. Wszyscy zgodnie ocenili, że tym piłkom bliżej jest do kartofli, aniżeli do wysokiej jakości piłek. Naprawdę nie wiem, czym niektórzy się zachwycają. Dla mnie, one nawet nie umywają się przy Wilsonach USO i AO, czy właśnie ww. Dunlopach. Niby turniej wygrałem, bo serwis bardzo regularny miałem, ale o nadawaniu mocnej rotacji Tecnifibrami można raczej zapomnieć, a na tym moja gra bazuje.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłki na "trawkę"/dywan

rafbat pisze:W sobotę i niedzielę rozgrywałem halowy turniej (na parkiecie). Pierwszy raz, zamiast Dunlopów FORT, którymi dotychczas zawsze tam grali, za namową zawodników z Ostrołęki zakupiono piłki Tecnifibre Club. Wszyscy zgodnie ocenili, że tym piłkom bliżej jest do kartofli, aniżeli do wysokiej jakości piłek. Naprawdę nie wiem, czym niektórzy się zachwycają. Dla mnie, one nawet nie umywają się przy Wilsonach USO i AO, czy właśnie ww. Dunlopach. Niby turniej wygrałem, bo serwis bardzo regularny miałem, ale o nadawaniu mocnej rotacji Tecnifibrami można raczej zapomnieć, a na tym moja gra bazuje.
Uff, już myślałem że jestem jakiś dziwny. :-)
Możesz opisać mi wg własnych odczuć czym się różną USO od AO?
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Piłki na "trawkę"/dywan

Nie wiem, na ile będzie się to zgadzać z opiniami innych, ale AO są dla mnie troszkę bardziej komfortowe od USO. Oba Wilsony są bardzo dobre i każdemu polecę. AO troszkę łatwiej łapią rotację, sprawiają wrażenie minimalnie miększych, ale są porównywalne, jeśli chodzi o szybkość. Jednakże, USO są moim zdaniem nieco bardziej trwałe.
Ogólnie, z czystym sumieniem mogę polecić oba warianty Wilsonów. AO są nieco lepsze w moim odczuciu, jednakże USO da się godzinę albo dwie dłużej pograć.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłki na "trawkę"/dywan

Jak dla mnie:

Wilsony USO, AO są z wyżej omawianych najbardziej "przyjazne użytkownikowi". Mają niski kozioł, nie odskakują, są wolne. Czy to plus, czy to minus zależy od punktu widzenia.

Tecnifibre Club są bardziej sprężyste, więc pewnie co niektórych może to irytować, bo są szybsze i odskakują.

Head ATP tak samo. Są szybsze. Ja akurat grałem nimi wczoraj na hali z hardem i było ok. Takie piłki dają przewagę jak serwis siedzi. :)

Mam "alergię" tylko na Tretorny. Naprawdę cierpię jak ktoś wyjmuje je z puszki.

Na dywanie to może faktycznie najlepiej wziąć najwolniejsze piłki. Grając na trawie nie ma aż takiej różnicy wg mnie.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Piłki na "trawkę"/dywan

W moim odczuciu, Tecnifibry są wolniejsze od ww. Wilsonów. Posiadam potężny serwis i dużo łatwiej wywierać mi nim presję za pomocą AO, czy USO, aniżeli tych Clubów. Head ATP to także piłki, które są jednymi z moich ulubionych, więc w moim mniemaniu, nie ma się to chyba szybkością, a właśnie tym innym kozłem. Na parkiecie Tecnifibry odbijają się niżej, niż Dunlopy i Wilsony (sprawdzałem).
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłki na "trawkę"/dywan

rafbat pisze:Nie wiem, na ile będzie się to zgadzać z opiniami innych, ale AO są dla mnie troszkę bardziej komfortowe od USO. Oba Wilsony są bardzo dobre i każdemu polecę. AO troszkę łatwiej łapią rotację, sprawiają wrażenie minimalnie miększych, ale są porównywalne, jeśli chodzi o szybkość. Jednakże, USO są moim zdaniem nieco bardziej trwałe.
Ogólnie, z czystym sumieniem mogę polecić oba warianty Wilsonów. AO są nieco lepsze w moim odczuciu, jednakże USO da się godzinę albo dwie dłużej pograć.
Ha, ha ... mam zupełnie odwrotne odczucia. USO to piłki na max dwie godziny gry. Potem kosz ... na śmiecie. AO są trwalsze i bardziej dynamiczne. Z tych dwóch modeli AO są bardziej godne polecenia.

Cluby to fajne piłki. Osobiście je lubię bardziej od Wilsonów.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Piłki na "trawkę"/dywan

Tak jak pisałem, to moje odczucia. Też wolę AO, a do tych Tecnifibrów raczej się nie przekonam. Jeszcze co do tego odskoku - po upuszczenie Dunlopów FORT z wysokości +/- 1,5m na parkiet, odskok był co najmniej 20cm wyższy, niż w Clubach.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piłki na "trawkę"/dywan

Testowałem swego czasu AO oraz USO i zdecydowanie dłużej trwałość zachowywały AO. US Open szybciej traciły ciśnienie. Co do komfortu to są na porównywalnym poziomie ale gdybym miał wybrać to USO są delikatnie bardziej miękkie.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Piłki na "trawkę"/dywan

W takim razie widzę, że mam trochę inne odczucia od Was. Może to dlatego, że całą zimę gram na parkiecie, a mączki już parę miesięcy nie widziałem.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Piłki na "trawkę"/dywan

Obiektyw pisze:Ha, ha ... mam zupełnie odwrotne odczucia. USO to piłki na max dwie godziny gry. Potem kosz ... na śmiecie.
Podzielam - już trzeci miesiąc męczę się na gminnej hali tymi kartoflami, zdechły po 2 tygodniach, czyli po 2 graniach...
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłki na "trawkę"/dywan

Co do USO mam podobne odczucia co Obi, u mnie po jednej grze szły do koszyka..nie na śmieci :wink: .

Na sztucznej trawie bardzo dobrze grało mi się Headami ATP Gold, grałem nimi z hohvarem między innymi. Co dziwne, dobrze mi się na trawce gra Tretornami Serie+ Control O_O , bardzo przewidywalne piłki na tej nawierzchni i przez kilka godzin grania dawały radę.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Piłki na "trawkę"/dywan

Czyli co?
Z tych, co napisał autor wątku, najlepiej będzie chyba wziąć Heady. ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłki na "trawkę"/dywan

rafbat pisze:Czyli co?
Z tych, co napisał autor wątku, najlepiej będzie chyba wziąć Heady. ;)
Wilson AO albo przeprosić się z Tretornami. :-D
W środę dam jeszcze ostatnią szansę Clubom. :-)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Piłki na "trawkę"/dywan

scudetto pisze:Co dziwne, dobrze mi się na trawce gra Tretornami Serie+ Control O_O , bardzo przewidywalne piłki na tej nawierzchni i przez kilka godzin grania dawały radę.
Grywam tymi piłkami, zdecydowanie bardziej je wolę od Wilsonów USO.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Lemmy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: 11 sty 2009, 19:18

Re: Piłki na "trawkę"/dywan

Na trawe piłka wolniejsza i bardziej przyjazna jest jak najbardziej wskazana. Ja gram Wilsonami US Open, na ziemię nawet nie próbuję ich wyciągać, bo po secie można wywalić do kosza. Ew. Tretorn Serie w niebieskim pudełku też na szybkiej nawierzchni się sprawdzi.
Demon of the Fall
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłki na "trawkę"/dywan

Lemmy pisze:Na trawe piłka wolniejsza i bardziej przyjazna jest jak najbardziej wskazana. Ja gram Wilsonami US Open, na ziemię nawet nie próbuję ich wyciągać, bo po secie można wywalić do kosza. Ew. Tretorn Serie w niebieskim pudełku też na szybkiej nawierzchni się sprawdzi.
Mówimy cały czas o sztucznej, dywanowej trawce posypanej piaskiem. Grałem w środę tymi Clubami, mają wysoki kozioł, ale są dość twarde/szybkie. Nie grało się źle, ale o komforcie dość ciężko mówić.

Coś mi trener wspominał że można sobie sprawdzić na stronach turniejów ATP jakimi piłkami rozgrywją miszczowie zawody na poszczególnych nawierzchniach, ale nie mogę tego nigdzie namierzyć.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.

Wróć do „Piłki”