Mateusz159
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2013, 13:42

Piłka na gumie?

Wiem, że może to będzie głupie, ale chciałbym zapytać czy może ktoś z was trenuje sobie na czymś takim jak w tym filmiku?

http://www.youtube.com/watch?v=phpaHdFFMr4

Posiadam coś takiego jednak piłki są super słabej jakości i rozwalają się jedna za drugą, czy wiecie może czy można kupić takie piłki na gumie lepszej jakości (jeśli tak to gdzie) lub jak wykonać coś takiego samemu?

Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka na gumie?

Moim zdaniem nie ma sensu trenować czymś takim, nic dobrego dla Twojej techniki z tego nie wyjdzie. To już lepiej iść na ściankę, która może przynajmniej symulować rywala odbijającego piłkę wolejem. Jaką sytuację meczową ma odzwierciedlać piłka na gumie - nie wiem.
Podsumowując: bez gumy przyjemniej, więcej się można nauczyć, a i to nie jest taka guma, której brak może po 9 miesiącach przynieść przykre konsekwencje. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka na gumie?

Gary pisze:...a i to nie jest taka guma, której brak może po 9 miesiącach przynieść przykre konsekwencje. :wink:
Dlaczego zaraz przykre? Najwyżej kosztowne ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Piłka na gumie?

Spodziewałem się, że napiszesz, że sam był taką przykrą niespodzianką, tak szczerze mówiąc. :)
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Mateusz159
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2013, 13:42

Re: Piłka na gumie?

Trochę się bałem takich odpowiedzi pisząc na forum tenisowym (że technika i tak dalej), tyle, że mi nie zależy na technice, lubię sobie poodbijać, a nie zawsze jest rywal czy ścianka i moje pytanie było raczej o to czy ktoś wie gdzie mogę kupić takowe piłki, a nie o to jaką antykoncepcję stosować :twisted: .
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka na gumie?

To nie jest produkt, w którym by dbano o jakość czy wytrzymałość. Właśnie dlatego, że jest to produkt dla ludzi, którzy chcą sobie od czasu do czasu poodbijać, a nie fachowy sprzęt treningowy.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka na gumie?

Mateusz159 pisze:Wiem, że może to będzie głupie, ale chciałbym zapytać czy może ktoś z was trenuje sobie na czymś takim jak w tym filmiku?

http://www.youtube.com/watch?v=phpaHdFFMr4
Po co? Żeby się nauczyć nieprawidłowych schematów ruchowych?
Jakbym się chciał otruć, połknąłbym rtęć.

Jakie dobre piłki na gumce? Sprzęt jest wadliwy metodycznie, dla tenisistów się nie nadaje, najwyżej dla niedzielnych pykaczy, to ma taką jakość jaka zadowoli gros odbiorców.

Dobry ( rotfl ) trzeba zrobić samemu.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Mateusz159
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2013, 13:42

Re: Piłka na gumie?

Widzę, że tu sami niespełnieni pro tenisiści, nie mam aspiracji by grać profesjonalnie ani nawet amatorsko, nie obchodzi mnie czy nauczę się złych schematów bo dla mnie to rozrywka.

Gary dzięki za jedyną sensowną odpowiedź.

Reszcie życzę powodzenia na szlemach, będę wam kibicował i podpatrywał nienaganną technikę uderzeń. :twisted:
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka na gumie?

Tłumaczymy, że do nieprofesjonalnych zachowań nie może być profesjonalnej jakości zaawansowanego sprzętu, a tu w nagrodę foch.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Re: Piłka na gumie?

PitS pisze:Tłumaczymy że do nieprofesjonalnych zachowań nie może być profesjonalnej jakości zaawansowanego sprzętu, a tu w nagrodę foch.
Naoglądał się Radwańskiej na "szlemach" i podpatrzył ulubione zagranie które wychodzi jej najlepiej. ;)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka na gumie?

Martinek, kucać można bez piłki. :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Mateusz159
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2013, 13:42

Re: Piłka na gumie?

PitS pisze:Tłumaczymy że do nieprofesjonalnych zachowań nie może być profesjonalnej jakości zaawansowanego sprzętu, a tu w nagrodę foch.
Serio? Przeczytaj odpowiedzi i wyciągnij wnioski, bo jak dla mnie 90% to były jakieś brednie :). Ale właściwie spodziewałem się, że jak zadam pytanie prosom o tak nieprofesjonalny sprzęt to dostanę większość prześmiewczych komentarzy jaki ze mnie amator i żebym lepiej wynajął trenera i zaczął trenować ten piękny sport :).

Spoko, zrozumiałem przekaz, że nikt nie produkuje tego sprzętu dobrej jakości, a szkoda, bo całkiem miło się grało, ale piłki w zestawie wystarczały może na 100 mocniejszych uderzeń.



Pozdrawiam i już nie przeszkadzam w prowadzeniu rozmów w bardziej profesjonalnym gronie. :tired:


BTW, trenowałem kilka lat tenisa (do momentu kontuzji) złapałem więc trochę techniki, ale dzięki za wasze porady, może nie jest za późno na profesjonalną karierę, a takie zabawy na nie pro sprzęcie mogłyby mi to zniweczyć. ;/
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka na gumie?

A ja bym też sobie na czymś takim postukał. I kto mi zabroni? :o

O frajdę chodzi, a nie o techniki Federera (te już przecież każdy ma!). :wink:
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Re: Piłka na gumie?

Mateusz159 pisze:...jak wykonać coś takiego samemu?
Możesz pokazać zdjęcie, jak linka przymocowana jest do pilki? Piłki w zestawie to piłki ciśnieniowe?
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Mateusz159
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2013, 13:42

Re: Piłka na gumie?

Nie pokażę zdjęcia bo stare piłki są już wywalone ale jest to piłka przymocowana taką tasiemką (jest piłka przecięta w dwóch miejscach jakby).
Piłką ciśnieniową nie jest (choć nie znam się na tym) bo są to piłki najniższej jakości jakie widzi się w marketach za złotówkę (takie klejone).

Przymocowałem natomiast (poprzez igłę krawiecką) sznurek do piłki Slazengera ale szybko się rozpadła po rozszczelnieniu... :]

Słyszałem, że w Decathlonie można dostać coś takiego wyższej jakości, będę musiał poszukać.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka na gumie?

Mateusz159 pisze: Piłką ciśnieniową nie jest (choć nie znam się na tym) bo są to piłki najniższej jakości jakie widzi się w marketach za złotówkę (takie klejone).
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... hzg#t=114s
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Piłka na gumie?

Super filmik PitS ! :).
Samemu odkryłem kilka tygodni temu w Jastrzębiu w zakamarkach swojego lokum ponad 20 puszek piłek firmy Penn dokładnie takich jak na filmie :). Przywiozłem je do Wrocławia i zamierzam spróbować nimi zagrać :) - jedyny minus to fakt, iż nabyłem je w Stanach 14 lat temu :).

Ciekawe, czy dadzą radę podczas gry :).
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Piłka na gumie?

Piłkę ciśnieniową (wypełnioną powietrzem pod ciśnieniem) będzie raczej trudno zamocować na gumce. Każde przedziurawienie, to koniec dla piłki. Można by pomyśleć nad jakimś koszyczkiem albo siateczką, którą przymocujemy do gumki. Inaczej w przypadku piłek bezciśnieniowych. Te można dziurawić, przekłuwać ... a może nawet wkręcić wkręty do płyt gipsowych.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka na gumie?

Jak patrzę na ten "sprzęt" to zawsze mam skojarzenie z rzucaniem psu kija, niby pies się cieszy i bawi, ale jednak trochę z niego durnia robimy ...
Do mnie to kompletnie nie przemawia.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Piłka na gumie?

Tak to zwykle bywa z egzotycznymi wynalazkami. Osobiście też wolałbym ściankę (nawet może być z elastycznej siatki) niż cudo jak z obrazka. Chociaż z ciekawości popypykałbym czymś takim. Wracająca piłka ma dość ciekawy tor i zmiany prędkości lotu. To mógłby być trochę jak treningowa gra kanciastą piłką.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...

Wróć do „Piłki”