Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Tretorn Micro-X

Grał ktoś tymi piłkami? Jakaś nowość?
http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... 6-szt.html
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tretorn Micro-X

Tretorn Micro-X, piłki bezciśnieniowe kiedyś bardzo cenione... jak obecnie prezentuje się ich "grywalność"? Nie mam bladego pojęcia.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tretorn Micro-X

Właśnie przeczytałem, że to żadna nowość. :/ Niektóre opinie są pozytywne, podobno do bólu przypominają ciśnieniowe. Chyba jednak nie zaryzykuję, z drugiej strony zagrałbym czymś dla mnie nowym.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tretorn Micro-X

Aż ciężko uwierzyć, że nigdy nie słyszałeś o Micro-X'ach. Właściwie każdy temat z prośbą o wytypowanie dobrych bezciśnieniówek to podanie tego modelu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tretorn Micro-X

Generalnie bezciśnieniowe piłki omijał szerokim łukiem.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tretorn Micro-X

Wiesz, Ja też unikam chodziło mi o to że nigdy Ci się w ogóle nie obiły o uszy mimo, że na forum często padał ten model.

Ale zgadzam się na piłkach nie ma co oszczędzać. Granie kamieniami lub flaczkami to żadna przyjemność.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tretorn Micro-X

Panowie, a mogę usłyszeć krótko dlaczego bezciśnieniówki omijacie szerokim łukiem? Chodzi o to że są cięższe, a co za tym idzie większe prawdopodobieństwo urazu stawu, czy może gorszy kozioł? Zaciekawiło mnie to.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tretorn Micro-X

Ja zagrałem jeden mecz piłkami bezciśnieniowymi - właśnie tymi z tematu i to był pierwszy i ostatni raz. Fakt, że były już trochę zużyte przez co bardziej miękkie niż nowe. Na drugi dzień po meczu czułem ból barku, który utrzymywał się jakiś czas. Wcześniej grając mecze ciśnieniowymi nie miałem problemu z bólem barku. Uderzam dość mocno więc to też pewnie miało jakiś wpływ. Ja nie zaryzykuję ponownie.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Tretorn Micro-X

Sens istnienia piłek bezciśnieniowych jest tylko jeden: do koszyka trenera, bo nie tracą twardości. Nie ma sensu kupować do koszyka 60-70 piłek, które po miesiącu już nie będą miały ciśnienia.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tretorn Micro-X

kolt pisze:Ja zagrałem jeden mecz piłkami bezciśnieniowymi - właśnie tymi z tematu i to był pierwszy i ostatni raz.
....
Na drugi dzień po meczu czułem ból barku, który utrzymywał się jakiś czas.
....
Ja nie zaryzykuję ponownie.
Nauka kosztuje ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Tretorn Micro-X

hitman pisze:Sens istnienia piłek bezciśnieniowych jest tylko jeden: do koszyka trenera, bo nie tracą twardości. Nie ma sensu kupować do koszyka 60-70 piłek, które po miesiącu już nie będą miały ciśnienia.
Cóż, każdy ma prawo do własnego zdania, ale takiego trenera to ja bym pogonił w ... drzazgi. Dlaczego? Zdrowie - raz, efektywność ćwiczeń - dwa, wreszcie - jaki jest sens trenowania piłkami krańcowo różnymi od tych, którymi rozgrywa się mecze? Chyba, że mówimy o pykaniu totalnie rekreacyjnym, parę razy w miesiącu. Tylko po co wtedy trener?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tretorn Micro-X

Był czas gdy bardzo dużo grałem tymi piłkami i uważałem je za jedne z lepszych piłek jakimi dane mi było grać. Porównałbym je do obecnych Wilsonów Tour Davis Cup, tylko że dłużej trzymały parametry i zużywanie się tych piłek głównie polegało na wycieraniu filcu, a nie utracie sprężystości. Tak więc ich charakterystyka była bardzo zbliżona do najlepszych piłek ciśnieniowych. Piłki były przyjemnie elastyczne, fajnie zgrywały się z naciągiem, niestety od któregoś momentu postanowili je ulepszyć i dosłownie i w przenośni ukamienowali te piłki. Od tego momentu nie miałem z nimi styczności.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Wróć do „Piłki”