Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Rozmiar - czy ma znaczenie?

Pewnie przepisy normują wielkość (obwód) oraz wagę piłek (nie znalazłem takiego tematu na forum)?
Być może powinienem umieścić go w innym miejscu, ale mam pytanie - czy rozmiar piłki ma jakieś znaczenie w czasie gry?
http://instagram.com/p/TIpheDoY2y/
Jeśli ktoś nie widzi różnicy, to tutaj zdjęcie piłek w tubach:
https://twitter.com/OscaroGee/status/27 ... 96/photo/1
Dodam, że jeśli już jest jakaś różnica w wadze, to raczej Tecnifibre są cięższe.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozmiar - czy ma znaczenie?

Większość kobiet odpowie ci, że rozmiar nie ma znaczenia (choć wiadomo, że myślą odwrotnie). Dla facetów to drażliwy temat ...

Wiadomo, że to jest określone przepisami, gdzieś tu już na forum o tym czytałem. Poniżej link do wikipedii:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tenis#Pi.C5.82ka

Jak widać są dopuszczalne granice co do rozmiaru i wagi.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rozmiar - czy ma znaczenie?

Będzie miał ale można się spokojnie "dostroić". Różna wielkość piłki to przecież inna masa, inne opory powietrza, inna powierzchnia kontaktu ze strunami naciągu itd. Pewne różnice będą ale większość ludzi się do tego w miarę swobodnie dopasuje.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Rozmiar - czy ma znaczenie?

OscaroGee pisze: Jeśli ktoś nie widzi różnicy, to tutaj zdjęcie piłek w tubach:
https://twitter.com/OscaroGee/status/27 ... 96/photo/1
Dodam, że jeśli już jest jakaś różnica w wadze, to raczej Tecnifibre są cięższe.
Zakładam, że wykluczyłeś różnice w wyprofilowaniu dna poszczególnych tub?
Mam na myśli to, że jeśli w jednej dno będzie wyżej to może powstać wrażenie przy ułożeniu piłki jedna na drugiej, że są one większe a tymczasem są 'wyżej'....
Bo szczerze pisząc nie widzę różnicy na pierwszym zdjęciu - mam natomiast TC Cluby a Wilsonami aktualnie gramy. Użyję suwmiarki i dam znać :) .
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Rozmiar - czy ma znaczenie?

Rzeczywiście nie wziąłem tego pod uwagę, bo te tuby naprawdę wyglądają identycznie (dno szczególnie, jakby produkowała je ta sama firma, no może zatyczki nie pasują do końca dobrze), w każdym razie przed chwilą zamieniłem tuby i sytuacja z piłkami Wilsona w pudełku od Tecnifibre i odwrotnie - jest taka sama - Wilsony są większe.
Stworzyłem ten wątek z ciekawości, czy ktoś miał jakieś doświadczenia?
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Rozmiar - czy ma znaczenie?

Kurczę noga! Jak tuby te same to faktycznie jest różnica.
W domu mam jednak tylko TF Cluby ale jutro gram i znajomy może mieć Wilsony; jesli nie on to w niedziele inny na pewno.
Szczerze to nigdy nie pomyślałem że są różnice w wielkości piłek... ale tez nigdy nie odczułem różnicy a grałem różnymi. Sprawdzała by się więc teoria Vivida, że powinniśmy się szybko przyzwyczaić.
Jeśli faktycznie są różnice w wielkości to znaczy też że będzie różnica w ilości materiału zużytego na wyprodukowanie piłek. Ciekawe czy to mogą być dla producenta jakieś oszczędności :::scratchy::: .
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozmiar - czy ma znaczenie?

pst pisze:Kurczę noga! Jak tuby te same to faktycznie jest różnica.
W domu mam jednak tylko TF Cluby ale jutro gram i znajomy może mieć Wilsony; jesli nie on to w niedziele inny na pewno.
Szczerze to nigdy nie pomyślałem że są różnice w wielkości piłek... ale tez nigdy nie odczułem różnicy a grałem różnymi. Sprawdzała by się więc teoria Vivida, że powinniśmy się szybko przyzwyczaić.
Jeśli faktycznie są różnice w wielkości to znaczy też że będzie różnica w ilości materiału zużytego na wyprodukowanie piłek. Ciekawe czy to mogą być dla producenta jakieś oszczędności :::scratchy::: .
Przecież tam u góry w linku, który zamieściłem, można przeczytać że piłki mogą mieć rozmiary pomiędzy 6,54-6,86 cm (2,57-2,70 cala).
Czyli żadne wielkie halo, nawet jeśli się trochę różnią.

Myślę, że na upartego da się zauważyć tą minimalną różnicę.

Wróć do „Piłki”