Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Tyger X-Force

Grałem tymi piłkami na turnieju (clay) pod koniec lata - wrażenia pozytywne, przy moich "umiejętnościach" sprawiały wrażenie dosyć neutralnych, komfortowych w użyciu, na dodatek nie zużywały się nadmiernie, można było spokojnie zagrać nimi 2 mecze bez obawy o parametry.

Lekko zachęcony, również ceną, nabyłem karton w celach treningowych. Tzn. mój treser nabył, za moim podpuszczeniem. Prawidłowo otwarte 24godz. przed użyciem, przeleżakowały i do boju. Początek - wiadomo, lekko się muszą "rozbić", ale w pełni potwierdzone pierwsze wrażenia. Potem było już dużo gorzej... . Nie chodzi o trwałość - piłka naprawdę wytrzymała, łupiemy nimi już 3 tydzień na hardzie bez większych dramatów w tym zakresie. Problem w tym, że... nie potrafię ich kontrolować. Sprawiają wrażenie rakiet niesterowanych. Przy czym - jak się maksymalnie skoncentruję na uderzeniu to lecą, aż miło, szybko i w miarę precyzyjnie. Problem w tym, że nie tolerują niedbalstwa ;( . Ponieważ rakietę też sobie sprawiłem jakiś czas temu z gatunku " z czym do ludzi...", więc muszę teraz naprawdę się hamować, żeby nie rozwalić czegoś w hali.

Myślałem, że mam gorsze dni ( a co, tylko Radwańska może? :D ), ale pytam tresera czy to ja się pogubiłem, czy coś z tymi gałami jest dziwnego, i on mi na to, że super piłki wybrałem, bo jak się nimi nauczę grać ( w sensie kontrolować), to zagram nawet Stomilem... . To mi pojechał. Ale przyznał też, że gra blokiem tymi piłkami nie ma sensu, trzeba im przywalić, poza tym wrażenie jest dziwne, bo jak przykładowo Babolatami Gold czy innymi Dunlopami RG przyłożyć, to człowiek wie, że je "ukarał", X-Force nie daje takiej odpowiedzi, tylko po prostu leci.

Macie jakieś podobne doświadczenia, czy to dotyczące tych piłek , czy też innych o takich "właściwościach"? Pamiętam, że Gary pisał coś na blogu o podobnym zjawisku, ale jego akurat w meczu o punkty o niedbalstwo nie podejrzewam :wink: . A te zołzy mają zero tolerancji dla "lewusów".
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tyger X-Force

Zgraliśmy kilka puszek o czym pisałem. Mnie i kolegom te piłki pasują. Mam jedną uwagę, są lżejsze od Dunlopów Fort czy Headów Gold i innych piłek premium. Dlatego faktycznie możesz mieć takie odczucia jak masz. Ja jak je biorę to muszę spokojnie poklepać nimi z 10 minut. Potem się dostrajam i mogę grać. Jak tego nie zrobię to mam lekki problem z kontrolą a raczej właśnie czuciem tej piłki. To znaczy gram, leci tam gdzie ma lecieć ale ja tego nie czuję. Takie dziwne odczucie.
Niemniej piłki trwałe, nie za twarde na starcie i do tego tanie, to co więcej chcieć? ... ;)
Mamy trochę zapasów innych puszek ale na sezon letni 2013 kto wie czy nie uczynimy z nich z kumplami naszych "oficjalnych" piłek :).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Tyger X-Force

Vidziu - bez zbędnego wazeliniarstwa, zanim ja dojdę do Twojej techniki, to już będę grał w tenisa z balkonikiem... :D . Dlatego nie czepiam się piłki, bo również uważam ją za bardzo dobrą w tym przedziale cenowym, tylko głośno zastanawiam się nad jej właściwościami, które nie pozwalają mi jej kontrolować. Wydaje mi się, że kluczowa jest tu właśnie masa, która nie daje łatwego "feedback`u" (nie umiem tego inteligentnie przetłumaczyć w tym kontekście), stąd moje kłopoty.
Nie zamierzam z nich rezygnować, właśnie z powodów wspomnianych wyżej. Albo się nauczę, albo... nie, ot, co. ;-P
Ciekaw tylko jestem, czy inni amatorzy mają podobne do moich problemy, czy też powinienem się przebadać :] .
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tyger X-Force

Feedback? Tu jako "responsywność" w kontekście własnej gry? :)

Zgadzam się w pełni z Twoimi uwagami ze wstępnego postu - masz prawo mieć kłopot bo nie do końca jeszcze sama technika gry jest dla Ciebie naturalną.
Dlatego może faktycznie pograć "normalnymi" wagowo piłkami, a za te brać się potem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tyger X-Force

Vivid pisze:Feedback? Tu jako "responsywność" w kontekście własnej gry? :)
Raczej "feedback" w sensie że nie czuje jej na strunach.
Jak Cię ukłują igłą to czujesz to i to jest właśnie feedback. Jeśli natomiast cierpisz na analgezję wrodzoną to tego ukłucia nie czujesz - brak feedback'u.

Nota bene częste odczucia przy kombinacji ciężka masywna rakieta + lekkie piłki.


Feedback to informacja zwrotna. Uderzasz w piłkę, i czujesz jej masę/ciężar na strunach podczas uderzenia. Czujesz, że w "coś" przyładowałeś. Przy lekkich piłkach masz jak przy krojeniu miękkiego masła toporem rzeźnickim. Nic nie czujesz. Jak jesteś ułożony technicznie to nawet nie czując piłki na strunach poradzisz sobie, jak nie to pojawia się problem.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tyger X-Force

Oj ED, chodzi o responsywność ... ale właśnie piłki wobec nas, czyli to samo co Ty chcesz przekazać.
Wiem, libacja była długa i jeszcze trzeźwiejesz rotfl .
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Piłki”