kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Tretorn Stockholm Open

Pograłem trochę tymi piłkami i postanowiłem podzielić się opinią na ich temat. Z tego co wyczytałem na forum nie ma zbyt dobrych opinii o Tretornach (poza bezciśnieniowymi Micro-X). Większość negatywnych opinii odnosiła się jednak do piłek Serie+Control które uważam za dużo słabsze od Stockholmów.
Do rzeczy. Piłki z tematu można dostać w cenie 27-29 zł. Co do ich właściwości to nie są ani twarde ani miękkie - powiedziałbym, że w sam raz. Kozioł przewidywalny i dobrze odchodzą z rakiety. Są całkiem trwałe - puszka grana 3 x 1,5 h mecz i nie ma większej utraty ciśnienia. Dużo trwalsze od Wilsonów US Open i od wspomnianych wcześniej Tretornów Serie+Control. Raz były grane na mączce świeżo po deszczu to złapały lekko wilgoci ale nie było to jakoś specjalnie odczuwalne w grze. Uważam je za całkiem niezłe piłki.
Zapraszam do dyskusji i przedstawiania swoich opinii.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tretorn Stockholm Open

Ponieważ w paru sklepach internetowych jest promocja na te piłki, kupiłem dla siebie i znajomych karton tych piłek. Tak jak Kolt napisał, piłka jest bardzo przyjemna i jako jedna z nielicznych, czy to bezpośrednio wyjęta ze świeżo otwartej puszki, czy wcześniej lekko "odpuszczona" od razu jest przyjemnie sprężysta, ale nie przesadnie twarda i utrzymuje te parametry przez około 3h gry.
Jedynie do czego mógłbym się przyczepić i tu mam trochę odmienne zdanie od Kolta, to wytrzymałość. Na twardych kortach 3h to przy intensywnej grze maksimum według mnie, dla tej piłki. Co prawda sprężystość w dużej mierze pozostaje i do maszyny być może by się nadały, ale gra się już niespecjalnie.
Przy obecnej cenie 20-23 zł piłka jak najbardziej godna polecenia.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tretorn Stockholm Open

Na twardych nawierzchniach nie grałem, więc mój opis odnosił się jedynie do mączki.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)

Wróć do „Piłki”