gregoryfx
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 15 maja 2012, 17:52
Lokalizacja: Brzegi/Jędrzejów

Jak dbać o piłki po otwarciu z oryginalnego pudełka?

Witam, kupiłem nowe piłki ciśnieniowe i mam pytanie jak o nie zadbać aby były w dobrej formie jak najdłużej już po otwarciu z oryginalnego opakowania. Głownie chodzi mi gdy już skończę trening, włożyć je do normalnego pudełka, czy położyć w chłodnym, zaciemnionym i suchym miejscu? Czy to ma jakiś wpływ na żywotność piłek?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelkie informacje.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak dbać o piłki po otwarciu z oryginalnego pudełka?

Jak często grasz? Jeżeli co kilka dni, to warto jedynie zadbać, żeby wyschły jeżeli kort był wilgotny, a tak to w pudło i do następnej gry. Więcej nie ma się co doktoratu robić.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
gregoryfx
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 15 maja 2012, 17:52
Lokalizacja: Brzegi/Jędrzejów

Re: Jak dbać o piłki po otwarciu z oryginalnego pudełka?

Gram przeważnie co 2 dzień. Aha czyli nie trzeba specjalnie jakoś je pieścić :). Dziękuje za informacje.

Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2012, 16:18 przez gregoryfx, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak dbać o piłki po otwarciu z oryginalnego pudełka?

Jeżeli grasz co drugi dzień, to szybciej się zużyją niż stracą właściwości z powodu złego przechowywania.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
gregoryfx
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 15 maja 2012, 17:52
Lokalizacja: Brzegi/Jędrzejów

Re: Jak dbać o piłki po otwarciu z oryginalnego pudełka?

Jeszcze zapytam jaka jest średnia żywotność piłek "Prince Futures"?
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak dbać o piłki po otwarciu z oryginalnego pudełka?

Trudno to jednoznacznie ocenić, zależy od nawierzchni, siły gry użytkowników i tego jaka jest Twoja tolerancja na zużycie piłek. Dla mnie średnia żywotność w zasadzie większości piłek to około 6h (max 8h).
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
gregoryfx
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 15 maja 2012, 17:52
Lokalizacja: Brzegi/Jędrzejów

Re: Jak dbać o piłki po otwarciu z oryginalnego pudełka?

Zgadza się, tylko na razie jestem kompletnym amatorem to sądzę że niewielkie zużycie nie będzie za bardzo wpływało na mój trening. Dziękuje bardzo za cenne informacje.

Pozdrawiam.

Wróć do „Piłki”