kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Zakup używanych piłek na Allegro itp

Chciałbym zakupić piłki do treningów (ścianka, trening serwisu) lub luźnych gier ze znajomymi (żadne mecze tylko przebijanie żeby trenować regularność). Wiadomo że nowe piłki to dość spory koszt, a tego chciałbym uniknąć bo będąc początkującym zapaleńcem ponoć i tak nie poczuję różnicy (tak mi powiedziano - nie wiem na ile to jest prawda). Dlatego pytam bardziej doświadczonych graczy czy warto inwestować w nowe piłki czy na tym etapie lepiej kupić używany zestaw chociażby na Allegro? Jeśli warto to jakich piłek unikać, czym się sugerować przy zakupie (domyślam się, że im bardziej czytelne logo firmy tym lepiej ;) ). Interesuje mnie minimum 50 piłek.
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
masters
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 19 gru 2011, 17:50

Re: Zakup używanych piłek na Allegro itp

Ja bym kupił nowe. Bo nie wiadomo jak będą te piłki już zgrane a nowe Ci długą wytrzymają, jeśli i tak nie grasz za mocno.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Zakup używanych piłek na Allegro itp

Bez wątpienia kupuj piłki nowe.
Awatar użytkownika
rdza
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 1 sie 2010, 10:43

Re: Zakup używanych piłek na Allegro itp

Kupuj nowe, w końcu i tak zaraz będą stare. Serio.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zakup używanych piłek na Allegro itp

Dzięki za opinie. Widzę, że jednak zwolenników zakupu używanych piłek zbyt wielu tutaj nie ma lub nic nie piszą. W takim razie będę co jakiś czas dokupował puszki różnych marek i poszukiwał najlepszych dla mnie. Pozdrawiam.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Szyn3k
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 27 sty 2011, 15:58
Lokalizacja: Koszalin/Gdańsk

Re: Zakup używanych piłek na Allegro itp

kolt pisze:Dzięki za opinie. Widzę, że jednak zwolenników zakupu używanych piłek zbyt wielu tutaj nie ma lub nic nie piszą. W takim razie będę co jakiś czas dokupował puszki różnych marek i poszukiwał najlepszych dla mnie. Pozdrawiam.
Problem z piłkami używanymi jest taki, że nawet jeśli mają napis, mogą się ledwo odbijać. Przeleżały otwarte, straciły ciśnienie i grać się nimi nie da. A co dopiero piłki ze startym filcem... Jeśli kupować, to moim zdaniem tylko nowe.
Obrazek
Wilson Six.One Team BLX
meszka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 445
Rejestracja: 6 lip 2009, 15:33

Re: Zakup używanych piłek na Allegro itp

kolt pisze:Dzięki za opinie. Widzę, że jednak zwolenników zakupu używanych piłek zbyt wielu tutaj nie ma lub nic nie piszą. W takim razie będę co jakiś czas dokupował puszki różnych marek i poszukiwał najlepszych dla mnie. Pozdrawiam.
To będzie kosztowne. Kup bezciśnieniowe, komfort gry może nieznacznie mniejszy, ale są trwalsze od "puszkowanych", poza tym jak będziesz sukcesywnie dokupywał, to te pierwsze kupione od tych ostatnich będą sporo się różniły, co grając z koszykiem jest dość irytujące.
A tak kupisz 50 równych bezciśnieniowych i będzie ok i sporo taniej.
Polecam Pro's Pro, czy jak to się tam pisze, są tanie i mają dobry stosunek cena-jakość. Jest kilka rodzajów, od twardych do bardziej soft i komfortowych.
Tretorn Coach też są niezłe, nie za twarde, dobry kozioł i dość komfortowe.
W Sportclubie są w dobrej cenie, w promocji :
http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... worek.html

Wróć do „Piłki”