Awatar użytkownika
kstrozik
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 1 paź 2009, 19:08

Kolor piłki tenisowej

Tak jak w tytule, jaki kolor waszym zdaniem ma piłka tenisowa? Wszędzie piszą, że jest to kolor żółty, ale jak dla mnie jest to jaskrawa zieleń ...
Awatar użytkownika
grzeszajac
Orator
Orator
Posty: 504
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:51
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kolor piłki tenisowej.

kstrozik pisze:Tak jak w tytule, jaki kolor waszym zdaniem ma piłka tenisowa? Wszędzie piszą, że jest to kolor żółty, ale jak dla mnie jest to jaskrawa zieleń ...
Określenie koloru piłki nie jest potrzebna aby grać w tenisa ale jeżeli już mam określić kolor piłek tenisowych to jest to jaskrawa żółć z domieszką cyanu, nie jest to czysty żółty (ok 95 % zółtego i 5-10 % cyanu).
Ostatnio zmieniony 21 mar 2012, 15:32 przez grzeszajac, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kstrozik
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 1 paź 2009, 19:08

Re: Kolor piłki tenisowej.

Nikt nie powiedział, że kolor piłki jest potrzebny do gry w tenisa :-|. Po prostu ciekaw jestem jakie zdanie na ten temat mają inni :wink:.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolor piłki tenisowej.

Jak typowy facet, znam i odróżniam tylko kilka kolorów. To jest taki żółto-zielony.

Mam nadzieję, że wniosłem coś do tematu :].
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Kolor piłki tenisowej

Potwierdzam - prawdziwy facet odróżnia RGB i potrafi sklasyfikować czarny i biały (fura!!!) twierdząc przy tym twardo, że to nie kolory.
Piłka jest taka wg mnie (jak ja lubię palety barw rotfl )
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolor piłki tenisowej

Moim zdaniem piłka tenisowa jest żółta z domieszką zieleni, kobietą nie jestem i więcej odcieni nie dostrzegam. :::peace:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kolor piłki tenisowej

Facetów się pytasz o kolor?! Oj nieładnie ... rotfl

Generalnie coś między żółtym a zielonym, przyjmijmy że ... hybryda :).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
kstrozik
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 1 paź 2009, 19:08

Re: Kolor piłki tenisowej

Pytanie jest skierowanie do wszystkich, nie tylko do facetów :wink:. Jeżeli chodzi o mnie to paleta barw jest dla mnie również ograniczona ;-P. Przyjmijmy, że można postawić się bardziej za zielonym lub bardziej za żółtym. No i co najważniejsze, chodzi tu o nową, nie graną piłkę.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kolor piłki tenisowej

kstrozik pisze:Pytanie jest skierowanie do wszystkich, nie tylko do facetów :wink: Jeżeli chodzi o mnie to paleta barw jest dla mnie również ograniczona ;-P Przyjmijmy, że można postawic się bardziej za zielonym lub bardziej za żółtym. No i co najważniejsze, chodzi tu o nową, nie graną piłkę.
Gąsiątkowy! :angel:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Kolor piłki tenisowej

#D1FF6B

I tyle w temacie.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
thomsong
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 17 sty 2012, 22:25
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kolor piłki tenisowej

Za to Tretorn oferuje również białe piłeczki do tenisa. Niby z okazji jakiegoś jubileuszu.

Pozdrawiam
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Kolor piłki tenisowej

Może rocznica wyboru papieża...
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kolor piłki tenisowej

hitman pisze:Może rocznica wyboru papieża...
:::gd::: :::gd:::
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolor piłki tenisowej

Ja na początku mojej przygody z tenisem, grałem różowymi piłkami Wilson Hope, ale obciach :oops:.
Awatar użytkownika
tred102
TROLL
Posty: 4
Rejestracja: 3 sty 2013, 18:59

Re: Kolor piłki tenisowej

Trochę historii
Pierwsze piłki tenisowe na świecie wyrabiane były z materiału lub baraniej skóry, do których wkładano zwierzęcą sierść lub wełnę. Potem te elementy wypełnienia zamieniono na piasek i wapno, a wszystko po to, aby grze nadać dynamizmu. Niestety ten zabieg obrócił się przeciwko zawodnikom, którzy odbijając takie piłki nabawiali się częstych kontuzji. Ich prawdziwa ewolucja rozpoczęła się jednak dopiero w XV wieku, za sprawą Ludwika XI, który nakazał - dla dobra graczy - poprawiać jakość piłek tenisowych. To spowodowało pojawienie się piłek gumowych obciągniętych flanelą, aż w końcu przybrały one postać tych używanych obecnie.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Kolor piłki tenisowej

tred102 pisze:Trochę historii
Pierwsze piłki tenisowe na świecie wyrabiane były z materiału lub baraniej skóry, do których wkładano zwierzęcą sierść lub wełnę. Potem te elementy wypełnienia zamieniono na piasek i wapno, a wszystko po to, aby grze nadać dynamizmu. Niestety ten zabieg obrócił się przeciwko zawodnikom, którzy odbijając takie piłki nabawiali się częstych kontuzji. Ich prawdziwa ewolucja rozpoczęła się jednak dopiero w XV wieku, za sprawą Ludwika XI, który nakazał - dla dobra graczy - poprawiać jakość piłek tenisowych. To spowodowało pojawienie się piłek gumowych obciągniętych flanelą, aż w końcu przybrały one postać tych używanych obecnie.
Ciekawe. Dzięki za info, lubię takie ciekawostki.

Wróć do „Piłki”