Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Dunlop Roland Garros Slam

Coraz lepsze wrażenie robią na mnie Dunlop Roland Garros Slam. Tanie, wygodne i żywotne. Czego jeszcze chcieć więcej? Chyba zrezygnuję dla nich z Fort-ów a to moim skromnym zdaniem wystarczająca rekomendacja.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
chef
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2008, 01:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Dunlop Roland Garros Slam

Mam zamiar kupić kilka puszek tych Dunlop'ów Roland Garros Slam, jednak nie jestem do końca pewien czy na nawierzchnie na której przyjdzie mi nimi grać, są one odpowiednie. "Grywam" na korcie ze sztuczną trawą. Chyba nie są to najpopularniejsze korty w Polsce? Dopiero co niedawno go zbudowali.
Dane było mi już nimi grać na tej nawierzchni i chyba było ok, ale ja jako kompletny laik tenisowy nie wiem czy kupując jakieś inne piłki po prostu nie będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Roland Garros Slam

Mogą być - grałem. Ale jeszcze lepiej grało mi się RG French Open. Pewien jestem że dobrze się sprawdzą Tecnifibre X-One.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
chef
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2008, 01:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Dunlop Roland Garros Slam

Hm ale skoro te French Open są przeznaczone na korty ceglaste to nie wybrać lepiej czegoś all-court?
Grałeś tymi trzema rodzajami piłek na sztucznej trawie i którą Ci się najlepiej grało?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Roland Garros Slam

Krótka sztuczna trawa, dobrze wysypana piaskiem kwarcowym w zachowaniu piłki bardziej przypomina kort ceglasty niż jakikolwiek inny. Najlepiej RG FO ale jeszcze nie grałem X-One'ami na niej.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
chef
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2008, 01:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Dunlop Roland Garros Slam

A czy wybierając piłki należy wziąć pod uwagę także poziom gry danego gracza? Ja jako początkujący gracz może potrzebuje inne piłki niż np. Ty? Czy nie jest tak i w ciemno brać te którymi tobie się gra najlepiej?
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Dunlop Roland Garros Slam

Powiem tak... dla kogoś kompletnie początkującego na pewno nie będę polecał Tecnifibre X-One. To genialna piłka: szybka, wytrzymała i genialnie biorąca rotację. Z trzech wymienionych podstawowych cech tylko ewentualnie wytrzymałość jest tym, co może zainteresować gracza początkującego. Zużywają się one bardzo równo, a filc nie ma tendencji do strzępienia się - powinny więc długo wytrzymywać ciągłe "czesanie" na sztucznej trawie). Z pozostałych dwóch cech (szybkość i pro-rotacyjność) wynikać będzie, że początkującemu będzie ona uciekała, za wysoko skakała i zachowywała się "nieprzewidywalnie" wykręcając się na wszystkie strony przy odbiciu. Pod tym względem stale i niezmiennie polecałem kiedyś Dunlopy Forty. Niestety piłka ta zeszła na psy (i chyba ze sklepowych półek też), a jej aktualnym równoważnikiem są chyba właśnie RG Slamy. Osobiście nimi nie grałem, ale po opiniach innych wydaje się, że są solidne i przewidywalne - to cenne przy nauce. Nie wiem jak z ich "futerkiem" podczas "czesania".

Zasadniczo - jak było to już wzmiankowane - dobra sztuczna trawa powinna zachowywać się podobnie jak mączka. Większość piłek na clay i uniwersalnych nada się na sztuczną zieleń. Po prostu mogą się szybciej zużywać.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
chef
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2008, 01:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Dunlop Roland Garros Slam

Wczoraj miałem okazję zagrać FO i Slamami. FO zdecydowanie twardsze. Mają większy kozioł (?) i są jakby szybsze. Jednak te FO były nowiutkie praktycznie, natomiast Slamy miały już z miesiąc i były już po grze w deszczu co pozostawiło bardzo przykre efekty na filcu piłeczek. Nie wiem czy ten deszcz mógł też spowodować że stały się takie miękkie bo różnica była naprawdę duża.

Aktualizacja...
Po ok. 20h gry na korcie o sztucznej trawie piłeczki (FO) się strasznie zmechaciły. Filc odstaje od struktury piłeczki na ok. 1,5cm. Nie wiem czy to jest normalne po takiej liczbie godzin i czy to zasługa nie zawsze dobrze przygotowanego kortu. Często trochę brakuje piasku w "szczocie". :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dunlop Roland Garros Slam

Te 20h to one co robiły przepraszam, leżały? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
chef
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2008, 01:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Dunlop Roland Garros Slam

Vivid pisze:Te 20h to one co robiły przepraszam, leżały? ...
Weź pod uwagę, że gram od niecałego miesiąca i od tego też czasu zacząłem się tym sportem interesować. Tak że nie mam pojęcia czy 20h dla takich piłek to dużo czy mało.
Co prawda to nie była intensywna gra, a raczej delikatne przebijanie.
Awatar użytkownika
Hanna
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 6 cze 2010, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dunlop Roland Garros Slam

chef pisze:
Vivid pisze:Te 20h to one co robiły przepraszam, leżały? ...
Tak że nie mam pojęcia czy 20h dla takich piłek to dużo czy mało.
Co prawda to nie była intensywna gra, a raczej delikatne przebijanie.
Grasz od niedawna i grałeś 20h? Hmm, gratuluję w takim razie.

Osobiście wolę French Open od Slam'ów.

Wróć do „Piłki”