Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Gosen Eggpower / Sidewinder

ObrazekObrazek

Gosen Eggpower oraz ta sama struna wypuszczona na USA jako Gosen Sidewinder to skręcony co-poliester o średnicy zmiennej w zakresie 0,02mm. Należy on do kategorii "Durability Series" (linia nastawiona na wytrzymałość).

Zakładam temat ponieważ przy odrobinie szczęścia ( ;) ) w niedługim czasie kilka osób powinno przetestować tą strunę w wersji 1,22-1,24mm. Model dostępny jest również w średnicy 1,30-1,32mm ale to już dość gruby co-poliester, szczególnie jeśli ktoś gra ramami o gęstym przeplocie.

Moje pierwsze wrażenia można skompresować do 1. zdania: Niezła rotacja, sztywnawe czucie...
Na chwilę obecną struna mnie nie zachwyciła ale w kolejnym podejściu zejdę o 2-3kp niżej i może wtedy coś z tego będzie. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Gosen Eggpower / Sidewinder

I ode mnie parę słów, jak by nie patrzeć "odkrywcy" naciągu :wink:.
Jak dla mnie rewelacyjne połączenie dynamiki z czuciem i kontrolą piłki na rakiecie. Fantastyczna struna do gry ofensywnej.
Z innych parametrów zwróciłbym uwagę na brak utraty naprężenia i trwałość naciągu - w moim przypadku wytrzymuje mniej więcej tyle co Luxilon Alu Power i dwa razy dłużej od hybrydy Polyfibre (Black Venom/Hexablade). Nie mam zastrzeżeń do oferowanego przez Eggpowera komfortu, ale trzeba wziąć poprawkę na miękką ramę (Pacific X-Force) i niewielką siłę naciągnięcia - 22kg.
Jeżeli chodzi o rotację to jednak lepiej w moim odczuciu zachowuje się wspomniana hybryda i gdy muszę "porzeźbić" wyciągam rakietę z naciągiem Polyfibre.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Gosen Eggpower / Sidewinder

Ciekawostka... wersja 1,22-1,24mm ma wyjść w czarnym kolorze.
Wiem, wiem to tylko kolor no, ale ... ;)
Struna oferowana jest również w szpulach 200m.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Gosen Eggpower / Sidewinder

Czarny wyszczupla, wiemy ED :P.
Jakoś nie jestem fanem tego koloru w strunach, przy wciąganiu i przeplataniu jakoś bardziej się to zlewa.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Gosen Eggpower / Sidewinder

Vivid pisze:Czarny wyszczupla, wiemy ED :P
Rzekł kamerdyner z królestwa ptaków.
Vivid pisze:Jakoś nie jestem fanem tego koloru w strunach, przy wciąganiu i przeplataniu jakoś bardziej się to zlewa.
Akurat moja MP-5tka jest biało-czarna stąd stonowana radość, że w przyszłości będę miał taką opcję. W 70-tkach nie kombinuję, hybrydka działa jak złoto.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Gosen Eggpower / Sidewinder

JCz pisze:Jak dla mnie rewelacyjne połączenie dynamiki z czuciem i kontrolą piłki na rakiecie. Fantastyczna struna do gry ofensywnej.
Chyba będę musiał przetestować. Co prawda jestem zadowolony z Tornado, ale jak już testować i sprawdzać, to nie tylko rakiety, ale też naciągi. Oczywiście nie naraz, bo nie będzie wiadomo, co mi gra/nie gra w danym zestawie.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Gosen Eggpower / Sidewinder

JCz pisze:Fantastyczna struna do gry ofensywnej.
Hmm... a na to nie zwrócił uwagi...
i jeszcze na to
JCz pisze:Jeżeli chodzi o rotację to jednak lepiej w moim odczuciu zachowuje się wspomniana hybryda i gdy muszę "porzeźbić" wyciągam rakietę z naciągiem Polyfibre.
:rolleyes:
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Gosen Eggpower / Sidewinder

JCz pisze:
JCz pisze:Fantastyczna struna do gry ofensywnej.
Hmm... a na to nie zwrócił uwagi...
i jeszcze na to
JCz pisze:Jeżeli chodzi o rotację to jednak lepiej w moim odczuciu zachowuje się wspomniana hybryda i gdy muszę "porzeźbić" wyciągam rakietę z naciągiem Polyfibre.
:rolleyes:
Zwróciłem. Tylko zauważ, że Ty porównujesz to ze swoją hybrydą, którą nie grałem, a ja nią nie gram, więc nic mi to nie da. Za to jestem ciekaw, jak ta struna wypada na tle Tornado. Może się okazać, że będę chciał zyskać trochę czucia i kontroli za pomocą naciągu, bo mocy mam wystarczająco i jestem w stanie trochę jej nawet poświęcić.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Gosen Eggpower / Sidewinder

Wysłany: 03 gru 2011, 09:53 _________________________
Podczas pierwszych testów kiedy wciągnąłem mocniej (25kp) naciąg wydawał się dawać więcej rotacji ale jednocześnie był "sztywnawy". Teraz wciągnięty na 22,5kp daje sporo mocy i jest naprawdę komfortowy, w kwestii rotacji wypadł słabiej. Cóż, pierwsze wrażenia bywają mylące.

Ja bym jednak wybierał tę strunę w momencie gdy priorytetami są czucie, komfort i moc, nie rotacja. W skali co-poliestrowej oczywiście. Nie ukrywam, że urzekła mnie ta struna.

Nie wiem czy do Pro RD 70-tek z racji bardzo otwartego i rzadkiego przeplotu nie wstawię testowo wersji 1,30-1,32mm.

Łedit: Z drugiej strony tak gruby co-poly przy stricte rekreacyjnej grze to przerost formy nad treścią. :)

Wysłany: 15 gru 2011, 00:12 _________________________
Aktualizacja. Eggpower powinien być dostępny w wersji czarnej już w styczniu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gosen Eggpower / Sidewinder

Dzięki EDowi ( :::vnice::: ) mam możliwość testu EP. Naciągnięty na 23/22kg na Yonex'a Vcore 98D.

Po pierwszej grze, gdzie grałem tylko slajsy i czasami dwuręczny backhand mogę powiedzieć, że naciąg świetny! Rewelacyjne (!) czucie, mocy nie za mało, nie za dużo. Za mało grałem i nie do końca normalnie (slajsy), ale EP ma zadatki na naciąg idealny dla mnie... Do tej pory był nim BVR... Zobaczymy :wink:.

Wysłany: 17 gru 2011, 19:00 _________________________
Dziś grałem pełen mecz z kolegą. 2h grania Yonkiem z EP.

Hmmm.... ten naciąg to rewelacja! Nie widzę wad. Moc taka jaką lubię. Czucie perfekcyjne! Jest wszystko. Tylko ta CENA! 79zł O_O Czekam na szpule. Oby cena spadła dużo w szpuli...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Gosen Eggpower / Sidewinder

Szpule będą, cena wg wstępnych zapowiedzi będzie bardzo zadowalająca. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Gosen Eggpower / Sidewinder

Ostatnio miałem okazję poodbijać EP Gosena oraz Compositemaster'em II. Naciągi wciągnięte w ramy mojej małżonki tzn. Head YouTek IG Speed Elite. Siła naciągnięcia 23/22 kg. Bez dwóch zdań Compo ma w moim odczuciu niepodważalną przewagą nad EP. Zachowując kontrolę, komfort i dynamikę ma znacznie większy potencjał rotacyjny. Polecam do testów fanom EP.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Gosen Eggpower / Sidewinder

karjar pisze: Bez dwóch zdań Compo ma w moim odczuciu niepodważalną przewagą nad EP. Zachowując kontrolę, komfort i dynamikę ma znacznie większy potencjał rotacyjny. Polecam do testów fanom EP.
A było tak pięknie! A tu kolejna struna do testów...

Karjar, wstydziłbyś się! ;-P :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Gosen Eggpower / Sidewinder

To był przypadek :D.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gosen Eggpower / Sidewinder

I jest jeszcze droższy :).
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Gosen Eggpower / Sidewinder

Za 8 dych to można już zrobić hybrydę jelito/co-poly ;-).
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Gosen Eggpower / Sidewinder

bugaloo pisze:Za 8 dych to można już zrobić hybrydę jelito/co-poly ;-)
Co nie oznacza, że taka hybryda będzie wszystkim najbardziej pasowała.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gosen Eggpower / Sidewinder

Czekam na szpule i nic. Zgrał mi się trochę naciąg i aż się boje 80zł wydać za sztukę... :::stars:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Gosen Eggpower / Sidewinder

Zaczynam mieć obawy co do kosztu szpuli... ten słaby kurs PLN. :/
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gosen Eggpower / Sidewinder

Liczę (po cichu) na ~500 PLN...

Wróć do „Naciągi”