Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Szukam świętego graala naciągów.

Aloha, wieki temu doradzono mi tu kiedyś całkiem spoko naciąg, więc nie zaszkodzi spróbować podobnie, bo moje obeznanie w tych tematach jest bliskie 0. Mianowicie był to technifibre pro red code, czy jakoś tak. Szukam czegoś może podobnego, ale wytrzymalszego. Nie chcę brać wersji pro red code 1.3 bo komfort gry za mocno już mi na tym ucierpi. Naciąg pęka +/- co 2h. Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Szukam świętego graala naciągów.

Jaka rakieta i siła naciągania?
Yonex fan
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Szukam świętego graala naciągów.

La_Patik- pisze: 17 paź 2022, 23:44Naciąg pęka +/- co 2h. Będę wdzięczny za pomoc
W którym miejscu pęka ? Zawsze w tym samym ? Może to wina błędu przy naciąganiu albo rama ma jakąś zadrę i niszczy naciąg ?
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Szukam świętego graala naciągów.

Powiem, że zniszczyć na poziomie amatorskim naciąg w 2h to naprawdę trzeba tłuc i - może przede wszystkim - kręcić piłkę.

Za czasów kiedy grałem regularnie na mączce, rakietą z przeplotem skrajnie otwartym, tj. 16x15, naciąg pękał mi najszybciej po 5-8h gry. Jeżeli nie grasz super agresywnie, zastanowiłbym się nad tym, co wyżej napisał Smyk.

Naciąg pęka Ci na +/- sweetspocie czy raczej bliżej ramy?
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Szukam świętego graala naciągów.

Lechu67 pisze: 18 paź 2022, 17:33 Jaka rakieta i siła naciągania?
Stary model BLX, 24.5kg. Kiedyś bywało 25kg. Przeplot 18/20, główka 613cm.

Naciąg pęka zawsze na 6 albo 7 pionowej strunie licząc od ramy:

https://zapodaj.net/8ab9d0c76f88e.jpg.html

Grałem inną rakietą i też w takim samym miejscu mi pękł.

Niedawno jakiś nowy naciąg mi trener zaproponował. Iso speed, czarny kolor, coś takiego jak dobrze pamiętam. Przyznam, że komfort gry był niezły, ale co z tego jak pękł po 1h i 15 minutach. Chciałbym najlepiej coś, co będzie wytrzymałe, ale nie do takiego stopnia, że odbije się na tym komfort gry w stopniu bardzo znaczącym.

Odnośnie mojej gry, regularny baseliner. Piłki uderzam mocno i regularnie, szczególnie z forehandu. Pomimo bycia baselinerem, nie przebijam w nieskończoność, jak mam przewagę sytuacyjną na korcie, to nie "głaszczę" piłki tylko wchodzę w kort i szukam winnerów.
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Szukam świętego graala naciągów.

La_Patik- pisze: 20 paź 2022, 21:17 Stary model BLX, 24.5kg. Kiedyś bywało 25kg. Przeplot 18/20, główka 613cm.
Trochę dziwna sytuacja - masz gęsty przeplot, mała główka rakiety i w sumie nie jakoś ekstremalnie mocno wciągnięty (chociaż jak na ten przeplot i główkę to stosunkowo mocno).
Do tej pory nikt nie przyniósł mi do naciągnięcia podobnej rakiety z pękniętym naciągiem. Zawsze była to wymian ze względu na utracone właściwości.
Przy takim zestawieniu naprawdę trzeba bardzo mocno tłuc non stop żeby zerwać w tak krótkim czasie.
Spróbuj naciągnąć u kogoś innego, może to kwestia naciągania.

Może wrzuć jakiś krótkie video jak grasz.
Yonex fan
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Szukam świętego graala naciągów.

6/7 struna to w sumie kawałek poza sweetspotem, ale też nie jakoś super odlegle. Od góry na jakiej wysokości Ci pęka?

Coś mi tu w ramie śmierdzi. Może problem z przelotkami? Nie ma szans, żeby pękała Ci struna nie będąca jedną ze strun centralnych, ze względu na agresywną grę. Rozumiem kortowy staż, jednak nie wyobrażam sobie, żeby mi pękł naciąg w innym miejscu niż sweetspot, a raczej też do agresywnie grających osób należę, mocno rotuje zwłaszcza przy serwie, etc.

Po prostu mam na myśli, że poziom pozwalający na tak mocną grę, żeby zniszczyć naciąg w 2h (inny niż naciąg naturalny) mocno kłóci się z pękaniem naciągu na 6/7 strunie. Gdybyś był w TOP 100 w Polsce to bym może uwierzył, że moc uderzeń jest przyczyną.

A może sam naciąg jest wadliwy? Próbowałeś wciągać z innej szpuli? Może ktoś go, nie wiem... pozaginał lub przechowywał w słabych warunkach?

Edit:
Nie zauważyłem wcześniej linku do zdjęcia. Naciąg strzela Ci zdecydowanie na lewo i poniżej sweetspotu, więc podtrzymuje powyższe tezy. Szukaj winowajcy w ramie/szpuli.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Szukam świętego graala naciągów.

Szpula wątpię, bo testuje różne naciągi aktualnie i każdy rozwala się mniej więcej w takim miejscu. Sporo osób naciąga rakiety u mojego trenera i dla nich naciągi pękają różnie a niektórzy wymieniają po dłuższym czasie grania np. po 2 miesiącach, bo im nie pęka wcale. Pozostaje rama rakiety, ale też jakoś nie jestem przekonany, bo mam jeszcze inny model rakiety i naciąg strzela w podobnym miejscu.

Według tego filmiku:

(od 7:20 najlepiej odpalić) trafiam prawie idealnie tam, gdzie powinienem. Gram semi westernem. Tak że sweetspot jest chyba w porządku...

W niedalekiej przyszłości planuje kupić nową rakietę. Po głowie chodzi mi póki co Head Speed Pro/Head Speed MP/Head Gravity Tour więc, czy to wina ramy też będę mieć niedługo 100% pewność. Mało mi się to skleja do kupy bo jak kiedyś miałem naciągany 1.3 to wytrzymywał jednak dłużej (koło 4h). Patrzyłem na zagranicznych forach tenisowych podobne tematy to niestety, ale chyba jedyna opcja to przejście na 1.3.

Wróć do „Naciągi”