Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Co do Babolata PD ?

Zainwestowałem w nowy szpadel korzystając z promocji. Niestety to co zastałem w rakiecie nadaje się już tylko do wycięcia.
No i mam zgryz, czy wciągać to czym grałem w obecnych ramach (Instinct, Speed) czyli Völkl Cyclone, który mi odpowiadał? A może coś innego bo np. Cyclone w ogóle do PD nie pasuje?
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Co do Babolata PD ?

Trzem Kumplom (w PD i Aero) wciągnąłem MSV FH 1,10 i 1,18 i już przy nich zostali. Wcześniej grali innym strunami (w tym ProHuricane Tour). MSV najlepiej im przypasował.
Yonex fan
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Co do Babolata PD ?

Patrzę tak na dane z TW University i widzę, że MSV Focus Hex 1.18 jest sztywniejszym naciągiem od Cyclone'a (chyba, że to Focus Hex Soft). Za to wyraźnie lepiej trzyma parametry po wciągnięciu. To oczywiście nie znaczy, że się nie nadaje (zwłaszcza, że najnowsze edycje PD są jednak nieco mniej sztywne niż te starsze, klasyczne już edycje).

Ja bym jednak na Twoim miejscu pierwszy raz wciągnął dobrze znany mi naciąg, tak żeby móc wyeliminować jedną zmienną z równania. Ułatwi Ci to ocenę tego, jak zachowuje się sama rama i tym łatwiej będzie Ci potem odgadnąć, w którą stronę iść przy kolejnych zmianach naciągu.

Grałem starszą wersją PD (jedyną słuszną, czyli bez Cortexu jeszcze :) ) przez wiele lat i wypróbowałem sporo różnych naciągów w tej ramie i mi akurat niczym nie grało się równie dobrze jak relatywnie tanią struną Pro's Pro CyberPower 1.25. Ale też przyznać muszę, że te lata grania PD to okres regularnie powracającego bólu na różnych odcinkach ręki (najczęściej nadgarstek, przedramię i łokieć). Bóle te ustąpiły gdy tylko przesiadłem się na ramy innych producentów.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Co do Babolata PD ?

Cyclone jak najbardziej pasuje do tweenerów, w moim odczuciu niezbyt mu daleko do RPM Blasta. Ja bym go zostawił, tym bardziej że miałeś go w poprzedniej ramie. Sam do niego zamierzeam wrócić w Ezone 100.

Jeżeli chodzi o MSV Foucus Hex to ja osobiście nie cierpię tych strun, ale możliwe że wynika to z użycia w przeplocie 18/20.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co do Babolata PD ?

Artlight PD którego kupiłem to nie najnowsza wersja, tylko poprzednia. Nie wiem jak duże są między nimi różnice. Na razie mogę jedynie porównać do PD które użyczył mi Krzychu :) Ale ciężko porównywać bo tą nową gra się tragicznie z obecnym w niej naciągiem. Nawet nie mogę się doszukać co tam wciągali fabrycznie
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Co do Babolata PD ?

Nie wiem jak teraz, ale niegdyś bodaj Xcel był w PD naciągiem fabrycznym.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Co do Babolata PD ?

Osobiście używam pomarańczowego Völkl cyclone 1.3. Lepiej mi się na tej ramie gra RPM Balastem 1.3. Völkl wychodzi sporo taniej więc zostałem przy nim. Gdyby było mnie stać grałbym Balastem :)
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Co do Babolata PD ?

itor pisze: 21 maja 2021, 19:20 Osobiście używam pomarańczowego Völkl cyclone 1.3. Lepiej mi się na tej ramie gra RPM Balastem 1.3. Völkl wychodzi sporo taniej więc zostałem przy nim. Gdyby było mnie stać grałbym Balastem :)
Tylko że Blast po dwóch grach nadaje się do kosza, a Cyclonem można pograć z 15h.
Prince Textreme Tour 100 310
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Co do Babolata PD ?

Dla mnie i jeden i drugi po 5h grania nadaje się do kosza.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Co do Babolata PD ?

itor pisze: 24 maja 2021, 09:59 Dla mnie i jeden i drugi po 5h grania nadaje się do kosza.
Może dla Ciebie tak, ale dla setek użyknowników TT/Stringforum już nie.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co do Babolata PD ?

Na razie za namową większości poszedł na pierwszy ogień Cyclone. Dawno nie kupowałem naciągów i lekko się zdziwiłem. Ostatnio kupowałem Cyclona po 35PLN, teraz 43 :( Więc myślę, cała rodzina nim gra wezmę szpulkę i też zaskoczenie zamiast 399PLN jak ostatnio chyba 478. No ale w ogólnym rozrachunku i tak się opłaca. Jedyne co się nie zmieniło to cena naciągnięcia rakiety.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Co do Babolata PD ?

Po 2-tygodniowych testach mogę śmiało polecić nieco sztywniejszą i kanciastą wersję mojego ulubionego naciągu - Wilson Revolve Spin. W dalszym ciągu doskonały komfort i utrzymywanie napięcia, jak w przypadku zwykłego Revolve'a, a jednak jest trochę sztywniej, a co za tym idzie, trochę mniej mocy. Chyba przy nim zostanę ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Co do Babolata PD ?

Jak ja bym słuchał opowieści dziwnej treści ze Stringforum a zwłaszcza TT to bym już majątek w sprzęcie utopił.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Co do Babolata PD ?

itor pisze: 24 maja 2021, 15:51 Jak ja bym słuchał opowieści dziwnej treści ze Stringforum a zwłaszcza TT to bym już majątek w sprzęcie utopił.
A czym się różnią od nich nasze wpisy tutaj? rotfl Dla mnie jednak opinia 1000 użytnowników plus moja własna > 1 użytkownik. A na koniec dnia i tak co Tobie pasuje, drugiej osobie może kompletnie nie leżeć.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Co do Babolata PD ?

Tak tu tylko zostawię słynną internetową pastę :D
To jest straszne jak ludzie idą w góry! Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia! Ja wchodziłem w zeszłym roku na Giewont, lipiec, skwar, wszyscy w krótkich spodenkach, japonki, klapki, małe dzieci - koszmar! Ja jedyny byłem przygotowany: dwa czekany, raki, profesjonalna odzież, specjalistyczny mocno spłaszczony namiot (żeby opierał się wiatrom), butle z tlenem - najgorsze były te ich drwiące spojrzenia ignorantów. A przecież to GÓRY i wszystko może się zmienić w sekundę! Wejście podzieliłem na 4 dni, co paręset metrów obóz, aklimatyzacja, oczywiście poręczówki na każdym etapie i ostatniego dnia atak na szczyt. Co dzień rano znajdowałem w przedsionku mojego namiotu puszki po Coli i opakowania po chipsach! Przeklęci amatorzy! W końcu zdobyłem szczyt, zużyte butle zostawiłem w pod krzyżem w strefie śmierci, gdzie -o zgrozo! - spotkałem babcię z dwójką wnucząt! Schodziłem kolejne 4 dni, ale przeżyłem tę próbę umiejętności i charakteru. Pod koniec sierpnia planuję wejść na Kopiec Kościuszki, w stylu alpejskim - ale jak zobaczę turystów z dziećmi i watą cukrową, to dzwonię na policję.
~Prawdziwy człowiek gór, alpinista, profesjonalsta
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Co do Babolata PD ?

Niczym się nie różnią. Ja testuję i dopiero wyciągam swoje wnioski co jest dla mnie dobre i na ile starcza.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co do Babolata PD ?

No i po pierwszych testach. Wygląda na to że Cyclone będzie dobrym kierunkiem. Muszę tylko pomyśleć na ile kg wciągać. 24kg w Speed i Instinct było ok, z PD przy tej sile wystrzeliwuje niezłe pociski i trzeba się przyłożyć żeby trafiać w kort, co przy moich obecnych ograniczeniach sprawia mi trochę kłopotu :( No ale to pierwsza gra, może jak się naciąg ułoży będzie lepiej :)
Obrazek
_____
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Co do Babolata PD ?

Pograj jeszcze z 1.5 h i niestety ten naciąg siądzie i zrobi się mniej dynamiczny.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Co do Babolata PD ?

Używałem Solinco Barb Wire, Signum Pro Tornado, MSV Focus Hex. Ganz egal, podobne sznurki, wszystkie mi pasowały.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co do Babolata PD ?

itor pisze: 27 maja 2021, 10:51 Pograj jeszcze z 1.5 h i niestety ten naciąg siądzie i zrobi się mniej dynamiczny.
Taki mam plan :) Gra świeżo wciągniętym jest średnio miarodajna.
Marcin pisze:Używałem Solinco Barb Wire, Signum Pro Tornado, MSV Focus Hex. Ganz egal, podobne sznurki, wszystkie mi pasowały.
Bo to pewnie podobne naciągi były :) Z racji że mam jeszcze seta Tornado to może też go przetestuję jak Cyclone się nie sprawdzi
Obrazek
_____

Wróć do „Naciągi”