Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Z jaką siłą wciągać ? :)

Chodzą słuchy że forum umiera, ale może mój post go trochę ożywi. Może ktoś coś doradzi albo obsmieje mnie za durne pytania :) Ale do rzeczy :)
Do tej pory grałem drutami. Zaczynając od Hyperiona, Tornado, Mosquito, ...., kończąc na RMP Blast i Cyclone.
Postanowiłem teraz zmienić na coś łagodniejszego dla ręki, zwłaszcza że ostatnio coś łokieć i nadgarstek zaczyna mnie szarpać :(
Żeby za długo nad tym nie myśleć wpadłem do ulubionego sklepu mojego kolegi i zakupiłem po secie IsoSpeed Control+Spin, TECNIFIBRE XR1 i WEISS CANNON 6STAR. A i w torbie jeszcze znalazłem Duramixa :) Czemu akurat te naciągi ? Bo IsoSpeed'a zawsze chciałem przetestować (nigdy akurat ten model ale ten przyciągnął mnie +Spin'em), TF'a kiedyś zafundowałem żonie do Extrema i była zadowolona. WC bo miał fajną nazwę :) A Duramix bo leży już w torbie kilka lat :)
Ale głównie moje pytanie sprowadza się do tego z jaką siłą je wciągać. Druty od dość długiego czasu wciągam na 24kg i najbardziej mi chyba brakuje dynamiki. Rotacji zawsze mi brakuje, ale to tylko moja opinia. Pytanie jak te wynalazki wciągać ? Nie chciałbym zrobić sobie katapulty, ale też nie chcę żeby naciąg strzelił po godzinie gry. Chociaż pewnie nie ma takiej opcji bo tylko raz w życiu zerwałem naciąg :)
Jakieś sugestie ?
Aaa moje szpadle w których będę testował to rama Maryśki(Instinct MP), Speed MP(pierwsza seria z graphenem) i z racji że myślę nad zmianą barw klubowych to będę miał do testów od oazy spokoju Balde'a :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

Basic ma jeszcze jakieś rakiety? Nie połamał? Gra w ogóle?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

Mój standard to 23/22 - wszystkie tak każę wciągać...

Obecnie używam Solinco Barb Wire.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

Jakuboto pisze:Basic ma jeszcze jakieś rakiety? Nie połamał? Gra w ogóle?
Czy ja prosiłem o śmiecenie w wątku ? :)
Marcin_L pisze:Mój standard to 23/22 - wszystkie tak każę wciągać.
Tzn. bez względu na to czy wciągać drut, czy multi czy inny wynalazek ?
Zastanawiam się czy ze względu na większą dynamikę tych naciągów nie powinienem pójść w górę tzn. 25kg, żeby właśnie nie zrobić katapulty. Chociaż gdzieś tam po głowie chodzi mi też 23, ale boję się że mogę nie ogarnąć wtedy mocy :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

Tu nie ma jasnej odpowiedzi, ja bym zmienił o 1kg w stosunku do tego co wciągałeś.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

Ale w górę czy w dół ? :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

W górę.
Ale ja bym nie robił od razu całkowitego przejścia (w moim przypadku nie sprawdziło się to - ucieka kontrola, mocno zmienione czucie) tylko zacząć od hybrydki - wciągnąć na razie coś miększego na poziomy z to samą siłą co normalnie naciągasz i będzie Pan zadowolony.
Yonex fan
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

Nie lubię okresów przejściowych :) Jestem raczej zwolennikiem radykalnych zmian :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

htb pisze:Nie lubię okresów przejściowych :) Jestem raczej zwolennikiem radykalnych zmian :)
To nie marudź, nie bądź laluś, kup sobie "paletke" do ping-ponga :P
Zrobisz wrażenie ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

htb pisze:Nie lubię okresów przejściowych :) Jestem raczej zwolennikiem radykalnych zmian :)
Jak dla mnie to hybrydka byłaby setupem docelowym. Próbowałem pełnym multi jak miałem "łokieć", ale cierpliwości starczało mi na 0,5 h gry. Teraz gram hybrydką z drutów MSV -na poziomy jest +38 i z łokciem jest spokój.
Yonex fan
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

Też kiedyś nie ufałem hybrydom, a jednak okazuje się, że to chyba jedyny tani sposób na pogodzenie komfortu z tym, czego tak naprawdę oczekujemy w od naciągu - czyli w moim przypadku to kontrola/rotacja.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

Vivid pisze:To nie marudź, nie bądź laluś, kup sobie "paletke" do ping-ponga :P
Mam kilka nie muszę kupować :) i nie jestem Jakuboto, nie chodzę na kort żeby zrobić wrażenie :)
Lechu67 pisze:Jak dla mnie to hybrydka byłaby setupem docelowym
rafbat pisze:Też kiedyś nie ufałem hybrydom, a jednak okazuje się, że to chyba jedyny tani sposób
Niewykluczone że się skończy na hybrydzie tak jak piszecie. Ale na razie pójdę po bandzie :) Zobaczymy jaki będzie efekt :)
Kiedyś grałem RIP'em cieńszą wersją i było super, zwłaszcza jeśli chodzi o rotacje. Gorzej z dynamiką, ale jakoś dawałem radę. Fakt że wtedy było lepiej z techniką, ale zobaczymy jak będzie z tymi wynalazkami :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

htb pisze:...Kiedyś grałem RIP'em cieńszą wersją i było super, zwłaszcza jeśli chodzi o rotacje. Gorzej z dynamiką, ale jakoś dawałem radę. Fakt że wtedy było lepiej z techniką, ....
No, ale nie byłeś taki stary :wink: rotfl
Słowo "kiedyś" z biegiem lat jest używane częściej :/ rotfl
Yonex fan
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

Lechu67 pisze:No, ale nie byłeś taki stary :wink: rotfl
Niestety masz rację. Dlatego szukam alternatyw, bo napie.... dalej samym drutem jakoś zaczyna wychodzić mi powoli bokiem :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

Grałem hybrydami (rozumiem przez to mieszankę multi i drutu), ale uznałem, że to zawracanie gitary. Nie zauważyłem też minusów naciągania jednym naciągiem.

Nie jestem jednak wymagający, jedyne , czego oczekuję to dostęp do rotacji (czyli musi być wielokątny przekrój) i odczucie, że nie mam w ręce deski - zdecydowanie wolę miękkie odczucia :).
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

Marcin_L pisze:Grałem hybrydami (rozumiem przez to mieszankę multi i drutu), ale uznałem, że to zawracanie gitary. Nie zauważyłem też minusów naciągania jednym naciągiem.

Nie jestem jednak wymagający, jedyne , czego oczekuję to dostęp do rotacji (czyli musi być wielokątny przekrój) i odczucie, że nie mam w ręce deski - zdecydowanie wolę miękkie odczucia :).
Niekoniecznie - ja to znalazłem w hybrydzie mono/mono. Kanciasty Babolat Pro Hurricane i gładki, ale śliski Wilson Revolve na pionach to fajne połączenie, zarówno pod kątem komfortu, jak i rotacji ;) Miękko, ale się kręci.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

rafbat pisze:
Marcin_L pisze:Grałem hybrydami (rozumiem przez to mieszankę multi i drutu), ale uznałem, że to zawracanie gitary. Nie zauważyłem też minusów naciągania jednym naciągiem.

Nie jestem jednak wymagający, jedyne , czego oczekuję to dostęp do rotacji (czyli musi być wielokątny przekrój) i odczucie, że nie mam w ręce deski - zdecydowanie wolę miękkie odczucia :).
Niekoniecznie - ja to znalazłem w hybrydzie mono/mono. Kanciasty Babolat Pro Hurricane i gładki, ale śliski Wilson Revolve na pionach to fajne połączenie, zarówno pod kątem komfortu, jak i rotacji ;) Miękko, ale się kręci.
OK, faktycznie grałem też takimi hybrydami mono/mono.

Co do siły naciągnięcia, to przez jakiś czas grałem kanciastym Weiss Canonen - jakimś takim żółtym. Jest twardy, więc naciągnąłem go 21,5/20,5.

Ale teraz wróciłem do Solinco i 23/22.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

A ja po wielu próbach zatrzymałem się na dość komfortowym MSV Focus Hex+38 (z napisu na szpuli: "Max. Comfort + Arm Friendly" :D ), który wciągam 23/23. Mój nadgarstek "mówi" mi, kiedy naciąg się kończy i czas wyciąć, w zależności od grubości jest to od 10 godz. do jakichś 30; obecnie mam 1,25 i liczę na dłużej. I tego się trzymam, nie kombinuję, staram się skupić na poprawie gry przy zachowaniu tych samych parametrów narzędzia walki :wink: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

Marcin, wciągasz na 23/22 kg BPD (a kiedyś na 21/20kg)? :o
#NKrising
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

HeadShot pisze:Marcin, wciągasz na 23/22 kg BPD (a kiedyś na 21/20kg)? :o
Ano ;)

Poza tym podchodzę do sprawy jak hohvar i Gary) :).

Wróć do „Naciągi”