Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

Mulciaka wciągam na 25 kg.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

Marcin_L pisze:
HeadShot pisze:Marcin, wciągasz na 23/22 kg BPD (a kiedyś na 21/20kg)? :o
Ano ;)

Poza tym podchodzę do sprawy jak hohvar i Gary) :).
W zasadzie to tak jak ja, natomiast jak długie lata grałem PD (Cortex), tak nie przypominam sobie, bym zszedł niżej niż 25,5kg czymkolwiek, inaczej robiła się katapulta. :)
#NKrising
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

To prawda - gram katapultą :). Ale tak mi się najlepiej gra :).
Awatar użytkownika
kris
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:58

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

Ja mając problem, z nadgarstkiem musiałem przejść na mulciaki i po wielu testach wybrałem hybrydę z mulciaków Head Intellitour i gram nią od kilku lat. Jest wszystko, kontrola, spin i najważniejsze, komfort dla ręki. Wciągam zawsze na 25 kg.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

Ja dość długo wciągałem drut na 25 i grało mi się bardzo dobrze. Od kilku sezonów 24 i najbardziej brakuje dynamiki. Wydaje mi się że to jednak największa wina zjazdu techniki w dół. :( Fakt że 25 wciągałem w bardziej miękkich rakietach. Teraz gram raczej prętami , może to też wina tego. Nie znam się niestety na tyle żeby to oceniać.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
kris
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:58

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

W Intellitour dynamika jest dobra, jest też kontrola bo na pionach masz Rip Control (tylko pod inną nazwą) który słynie z kontroli. Grałem wieloma mulciakami i wszędzie było za dużo dynamiki i mało kontroli. Mi się tym naciągiem gra się podobnie jak miękkim mono a przynajmniej różnica jest najmniejsza.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

Poza samymi strunami, przy doborze siły naciągana trzeba też uwzględniać parametry ramy. Radicale MP wciągałem od lat na 25 kg.
Prestige S wciągam na 24 (bańka mniejsza, rama cieńsza, inny balans - czyli kontroli więcej / dynamiki mniej). Naciągi to Head Hawk lub Lynx.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z jaką siłą wciągać ? :)

No i wciągnąłem IsoSpeed Energetic+ od Maryśki na 24kg tak jak drut. Pierwsze odbijanie za mną. Pozytyw taki że naciąg nie idzie do wycięcia ... na razie. Gry było mało więc ciężko ocenić. Na pewno na plus serwis. :) Przynajmniej jak chcemy pier... zdrowo. :)
We wtorek dłuższy test i w piątek turniej, chyba że po wtorku naciąg pójdzie do wycięcia. :)
Obrazek
_____

Wróć do „Naciągi”