Awatar użytkownika
ZeroOne
Nowy
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:19

Naciąg Komfort + Rotacja

Witam panowie, nie było mnie tu dość długo ze względu na odstawienie tenisa na dłuższy czas ze względu na kontuzje.
Chciałbym wrócić do gry po tych paru latach, ale nie wiem jaki naciąg kupić se na powrót.
Szukam czegoś co mi da jak najwięcej komfortu i rotacji.
Dodam że mam problemy z łokciem i że przed pójściem na emeryturę tenisową grałem wieloma naciągami między innymi:
Signum Pro Tornado - który był genialny ale niestety mój łokieć go nie wytrzymywał.
Pro's Pro Cyber Power- który był już bardziej komfortowy ale wydawało mi się że za mało rotacji mi on dawał.

Było tego o wiele więcej niestety tylko tyle pamiętam po paru latach.

Dodam jeszcze że fajnie by było gdyby cena naciągu nie przekraczała 50zł za 12m.
Obrazek
VCORE XI 100
RQiS 2 TOUR ( Signum Pro Tornado 25/24,5)
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Naciąg Komfort + Rotacja

Zrób sobie hybrydkę : pion MSV Focus Hex 1,10 poziom MSV Focus Hex +38. Wciągnij jednakowo 24/24 kg, ewentualnie może być o 1 kg mniej. Też mam RQiS 2T i z tym zestawem jest dużo bardziej komfortowo, a i rotacji zdecydowanie więcej niż przy Tornado. Sety kosztują 25 i 29 zł więc średnio wyjdzie ci ok 27 zł. Jedyna wada to zestaw ma małą żywotność mi wytrzymuje 10 h, ale już kilku moich kolegów przekonało się do cienkich MSV i nic innego nie chcą jak już trochę pograli.
Yonex fan
Awatar użytkownika
ZeroOne
Nowy
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:19

Re: Naciąg Komfort + Rotacja

A właśnie dawno mnie nie było i zapomniałem zmienić podpisu 2t to teraz rezerwowa rakieta.
Podstawowa mam teraz Vcore xi 100.

Edit: Możliwe, że z rozpędu napisałem to w złym dziale, powinno to być chyba w dziale Co wybrać.
Prosiłbym o przeniesienie.
Obrazek
VCORE XI 100
RQiS 2 TOUR ( Signum Pro Tornado 25/24,5)
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Naciąg Komfort + Rotacja

Komfort + rotacja = Wilson Revolve

Nie będę kolejny raz rozpływał się nad tym naciągiem, bo można znaleźć moje wypowiedzi w jego temacie. Dla mnie to struna bez wad i na obecny moment, nie czuję kompletnie potrzeby poszukiwania czegokolwiek innego. Komfortu mega dużo (porównywalne odczucie jak przy naciągach multi), a dzięki efektowi snap-back, rotacji zdecydowanie pod dostatkiem.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
ZeroOne
Nowy
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:19

Re: Naciąg Komfort + Rotacja

Lechu67 pisze:Zrób sobie hybrydkę : pion MSV Focus Hex 1,10 poziom MSV Focus Hex +38.
Ten Focus Hex +38 na poziom to też 1,10 masz? czy jakąś większą średnice?
Obrazek
VCORE XI 100
RQiS 2 TOUR ( Signum Pro Tornado 25/24,5)
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Naciąg Komfort + Rotacja

ZeroOne pisze:
Lechu67 pisze:Zrób sobie hybrydkę : pion MSV Focus Hex 1,10 poziom MSV Focus Hex +38.
Ten Focus Hex +38 na poziom to też 1,10 masz? czy jakąś większą średnice?
Sorki, nie napisałem - 1,15. Do Vcore'a (też mam) jeszcze lepiej pasuje bo ta packa ma mniej mocy. Ale musisz pamiętać, że Vcore Xi do bardzo miękkich rakiet nie należą. Tu lepszy byłby Ezone Xi - odczuwalnie miększy od Vcore i większy sweetspot.
Yonex fan
rubipatrol
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 lut 2015, 08:52

Re: Naciąg Komfort + Rotacja

Poly Tour Spin 1.25.
W cenie się zmieścisz. Naciąg neutralny, jak wiesz jak używać rakiety to się sprawdzi.
Awatar użytkownika
ZeroOne
Nowy
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:19

Re: Naciąg Komfort + Rotacja

Lechu67 pisze:
ZeroOne pisze:
Lechu67 pisze:Zrób sobie hybrydkę : pion MSV Focus Hex 1,10 poziom MSV Focus Hex +38.
Ten Focus Hex +38 na poziom to też 1,10 masz? czy jakąś większą średnice?
Sorki, nie napisałem - 1,15. Do Vcore'a (też mam) jeszcze lepiej pasuje bo ta packa ma mniej mocy. Ale musisz pamiętać, że Vcore Xi do bardzo miękkich rakiet nie należą. Tu lepszy byłby Ezone Xi - odczuwalnie miększy od Vcore i większy sweetspot.
W sumie, skoro mówisz, że to w miarę komfortowy set to chętnie wypróbuję szczególnie, że nigdy nie grałem niczym poniżej 1,20 mm.
Obrazek
VCORE XI 100
RQiS 2 TOUR ( Signum Pro Tornado 25/24,5)
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Naciąg Komfort + Rotacja

Obecnie wciągnąłem powyższy zestaw (MSV FH 1,10 / MSV FH +38) w Yonexa Ezone Xi 100 Lite na 22,5/22,5 kg i gra się bardzo dobrze, także pod względem rotacji. No i jest komfortowo.
Yonex fan
viper
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 24 mar 2016, 13:10

Re: Naciąg Komfort + Rotacja

Polyfibre Black Venom Rough: http://www.polyfibre.com/tennis_blackvenom_rough.html
TCS Rough: http://www.polyfibre.com/tennis_tcs_rough.html

Genesis Spin X: http://www.protenis.com.pl/naciagi/gene ... ,p40449436
I znana na forum hybryda Polyfibre 'Diabelski Spin'.
Dystrybutor marek Polyfibre i Genesis.
Awatar użytkownika
ZeroOne
Nowy
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:19

Re: Naciąg Komfort + Rotacja

A co to za hybryda jak mógłbyś przybliżyć. :D
Obrazek
VCORE XI 100
RQiS 2 TOUR ( Signum Pro Tornado 25/24,5)
viper
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 24 mar 2016, 13:10

Re: Naciąg Komfort + Rotacja

Dystrybutor marek Polyfibre i Genesis.
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Naciąg Komfort + Rotacja

viper pisze:Pion Hexablade
Poziom Black Venom...
Grałem, jest bardzo ok, ale jest mniej komfortowo niż przy zestawie MSV, bo struny są grubsze.
Yonex fan
daniz
Bywalec
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 5 paź 2011, 12:27

Re: Naciąg Komfort + Rotacja

Solinco Hyper - G 1.15 lub naciągi co mają w nazwie soft np Luxilon BB Soft lub Solinco TourBite Soft.
Odradzam kombinowania w hybrydach poli/poli. Różna charakterystyka sprawia, że jednego dnia ma co innego a innego jeszcze coś innego. Ciężko o spójność.
Ten kto potrafi grać - gra, ten co nie potrafi grać - uczy jak grać, a ten co nie potrafi uczyć jak grać - uczy jak uczyć grać. - przysłowie rosyjskie
NTRP 2.0
IQ > 100
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Naciąg Komfort + Rotacja

daniz pisze:...Odradzam kombinowania w hybrydach poli/poli. Różna charakterystyka sprawia, że jednego dnia ma co innego a innego jeszcze coś innego. Ciężko o spójność.
Mógłbyś to jakoś wytłumaczyć, bo ja mam zgoła odmienne doświadczenia. A jeszcze ta zmienność każdego dnia O_O .
Yonex fan
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Naciąg Komfort + Rotacja

Lechu67 pisze:
daniz pisze:...Odradzam kombinowania w hybrydach poli/poli. Różna charakterystyka sprawia, że jednego dnia ma co innego a innego jeszcze coś innego. Ciężko o spójność.
Mógłbyś to jakoś wytłumaczyć, bo ja mam zgoła odmienne doświadczenia. A jeszcze ta zmienność każdego dnia O_O .
Kolega ma najwyraźniej problem z wahaniem formy i dla poprawy samopoczucia na sprzęt zwala. Dość powszechnie spotykane podejście. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
daniz
Bywalec
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 5 paź 2011, 12:27

Re: Naciąg Komfort + Rotacja

#Vivid - po co te personalne wycieczki? To nie jest wątek o mnie tylko naciągach nastawionych na rotację i komfort. Moim skromnym właśnie ci którzy co chwile kombinują z jakimiś nowatorskimi naciągami szukają pomocy w sprzęcie a nie technice. Ja tego od dawna nie praktykuję. Wiadomo, że każdy przechodzi taki okres poszukiwań sprzętu który dla niego jest optymalny - więc zbyt wiele złego w tym nie ma.

#Lechu67 - zdecydowana większość zawodników ATP i WTA gra co-poli i z jakiegoś powodu nie miesza strun. Możesz sobie eksperymentować i jeśli ci to służy to tak rób, ja czuję dość szybko, że piłka inaczej odchodzi od rakiety i najpewniej ma to związek z różną charakterystyką strun. Oczywiście mono naciąg tez się zmienia ale jest dla mnie bardziej przewidywalny.
Ten kto potrafi grać - gra, ten co nie potrafi grać - uczy jak grać, a ten co nie potrafi uczyć jak grać - uczy jak uczyć grać. - przysłowie rosyjskie
NTRP 2.0
IQ > 100
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Naciąg Komfort + Rotacja

daniz pisze:#Vivid - po co te personalne wycieczki?
I po co ten foch czy przewrażliwienie? A przeczytaj sobie co sam napisałeś i zastanów się co można w tej sytuacji powiedzieć.
Jak nie wiesz to ja to napisałem. :P
Rakieta jest wciągnięta, nie ważne czym i nie ważne w sumie jak. Skoro stawiasz tezę, że jednego dnia gra się tak, a innego siak, to o czym to świadczy? Korniki wieczorem naciąg meblują? rotfl Jak ktoś ma takie odczucia to ma wyraźnie problem ze stabilnością gry.
Jak wciągam rakietę i zaczynam nią grać to albo gra mi się dobrze, albo nijak, albo źle. To tak z grubsza wygląda. I te odczucia nie zmieniają się z dnia na dzień, są stałe. Albo coś pasi albo nie pasi.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Naciąg Komfort + Rotacja

No te mądrości to trochę takie... głupie. ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG

Wróć do „Naciągi”