Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Naciąg podobny do Völkl Cyclone Tour?

Szukam naciągu podobnego do Völkl Cyclone Tour :) . Obecnie ciężko go u nas dostać. Na razie nabyłem Topspin Cyber Flash.
Yonex :)
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Naciąg podobny do Völkl Cyclone Tour?

Kirschbaum Spiky Shark - również ośmiokątny przekrój i podobna relacja dynamiki do trwałości. Polecam.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Naciąg podobny do Völkl Cyclone Tour?

Django pisze:Szukam naciągu podobnego do Völkl Cyclone Tour :) . Obecnie ciężko go u nas dostać. Na razie nabyłem Topspin Cyber Flash.
Topspin Cyber Flash jest naciągiem gładkim, więc ma być hybryda?

MSV Hepta Twist - to skręcony wielokąt, a dodatkowo korzystny cenowo ze szpuli.
Bardzo ostre, ale nie skręcone z Top Spina to Max Rotation i Sensus.
Yonex fan
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Naciąg podobny do Völkl Cyclone Tour?

Lechu67 pisze:
Django pisze:Szukam naciągu podobnego do Völkl Cyclone Tour :) . Obecnie ciężko go u nas dostać. Na razie nabyłem Topspin Cyber Flash.
Topspin Cyber Flash jest naciągiem gładkim, więc ma być hybryda?

MSV Hepta Twist - to skręcony wielokąt, a dodatkowo korzystny cenowo ze szpuli.
Bardzo ostre, ale nie skręcone z Top Spina to Max Rotation i Sensus.
A jak z trwałością Hepta Twist?
Yonex :)
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Naciąg podobny do Völkl Cyclone Tour?

Sęk w tym że Cyclone Tour jest jedyny w swoim rodzaju. Żaden inny naciąg, którym grałem, nie oferuje takiej "wybuchowej" dynamiki i dostępu do rotacji (pod warunkiem, że jest świeży, bo niestety BARDZO szybko traci naprężenie i tym samym kontrolę oraz owo przyjemne czucie). Co ciekawe, najlepsze efekty uzyskiwałem z wersją 1.30. Średnica 1.25 już nie dawała takiej frajdy. Niestety, tak jak piszesz, u nas praktycznie niedostępny, bo zdaje się, że w tej chwili nie ma oficjalnego dystrybutora Voelkla w Polsce. Chyba najbliższy Toura, z tego co testowałem, był Topspin Cyber Blue (1.20). Ale, jak napisałem na początku, Tour jest niepowtarzalny.
Edit: Przypomniało mi się, że dość podobny był jeszcze Solinco Hyper G (1.20). Podobnie przyjemna miękkość i czucie, choć dynamiki mniej.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".

Wróć do „Naciągi”