dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Naciąg do Head YOUTEK IG Prestige S

Pytanko i prośba od dobrego znajomego, co byście wciągnęli w Head YOUTEK IG Prestige S?
Problem jest taki, iż to ma być od razu szpula i najlepiej z Protenisa rotfl. Kolega jako prezes klubu tenisowego kilkukrotnie zamawiał sprzęt i akcesoria głównie dotyczące dzieci i z racji obiecanego rabatu :wink: chce dołożyć szpulę dla siebie...
W jego imieniu proszę o propozycje.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg do Head YOUTEK IG Prestige S

Jak rabat obiecany, to może lepiej wziąć ze dwie szpule więcej. :wink:

W tym dziale znajdziesz wiele wątków o tym jak wiele czynników wpływa na dobór naciągu i jak trudno dobrać nawet siłę napinającą. A ty oczekujesz od nas polecenia czegoś i na dodatek całej szpuli. W takim wypadku pozostaje tylko wziąć to, co poleca dla tej rakiety producent.

Poza tym dziwię się, że ktoś kto gra tak wymagającą rakietą, nie wie co w nią wciągnąć. :?
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Naciąg do Head YOUTEK IG Prestige S

Smyk, pisałem na szybko przed wyjściem na trening, stąd wrzuciłem nie tam gdzie trzeba :wink:. Jeśli można to proszę o przeniesienie do "Co wybrać?". Kolega długi czas grał Babolatem Pro Hurricane Tour. Chce spróbować czegoś nowego. Ja proponuję mu Volkla Cyclona 1.25 ale ciężko obecnie z dostępnością... Smyk sporo osób gra dłuższy czas jednym naciągiem i nie "siedzi" tak mocno w tym temacie. I nie ma się też co dziwić, zdrowe podejście i ekonomiczne :).
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg do Head YOUTEK IG Prestige S

Kupowanie rolki żyłki na chybił trafił, to według mnie podejście ani zdrowe (dla gnatów), ani ekonomiczne. :wink:

Zapytaj kolegi, co mu nie pasowało w Hurricane i czego oczekuje od nowego naciągu, a także jaki styl gry preferuje (z końcowej lini, ofensywny przy siatce, rotacje, ...) i czy jest kontuzjogenny (znaczy, czy "drut mu leży" :tired: :wink: ).
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Naciąg do Head YOUTEK IG Prestige S

Smyk, Hurricane mu jak najbardziej pasował. Problem z tym, iż cena szpuli to obecnie 379zł w Protenisie. Wcześniej miał sporo taniej, stąd poszukiwania czegoś podobnego w niższej cenie. Ja mu zaproponowałem Cyclone'a, choć może do tej ramy warto coś bardziej dynamicznego. Kolega jest instruktorem tenisa, typowy allrounder, sporo gry deblowej.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg do Head YOUTEK IG Prestige S

Jak allrounder, to może coś o wyważonych właściwościach, np. Signum Pro Poly Plasma albo MSV Focus (Hex)... Najpierw jednak wypróbowałbym pojedynczy set, zanim kupiłbym całą szpulę.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Naciąg do Head YOUTEK IG Prestige S

MSV Focus Hex - będzie podobne do Pro Huricane (też wielokąt) ale miększe i dynamiczniejsze, no i cena w szpuli bardzo dobra.
Yonex fan

Wróć do „Naciągi”