LubięTenis
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 21 sie 2009, 11:43

Z jaką siłą wciągać poliestry 1,25mm?

Cześć,
po 6 latach przerwy chciałbym znowu pograć rekreacyjnie trochę w tenisa. Posiadam rakiety Head Radical MP (Flexpoint oraz MicroGel) i w związku z tym mam dwa pytania:
1. Jaka jest sugerowana siła naciągania tych rakiet przez producenta?
2. Z jaką siłą naciągnąć rakietę naciągiem poliestrowym (drutem) o średnicy 1,25mm takim jak Head Sonic Pro czy Kirschbaum Pro Line No.II?

Nie pamiętam z jaką siłą kiedyś naciągałem rakiety, lubię grać z linii końcowej.

Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z jaką siłą wciągać poliestry 1,25mm?

A jak Twoja technika? Potrafisz sam wygenerować siłę czy potrzebujesz wsparcia w tej materii? A może chcesz mieć większą kontrolę?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Z jaką siłą wciągać poliestry 1,25mm?

LubięTenis pisze:Cześć,
po 6 latach przerwy chciałbym znowu pograć rekreacyjnie trochę w tenisa. Posiadam rakiety Head Radical MP (Flexpoint oraz MicroGel) i w związku z tym mam dwa pytania:
1. Jaka jest sugerowana siła naciągania tych rakiet przez producenta?
2. Z jaką siłą naciągnąć rakietę naciągiem poliestrowym (drutem) o średnicy 1,25mm takim jak Head Sonic Pro czy Kirschbaum Pro Line No.II?

Nie pamiętam z jaką siłą kiedyś naciągałem rakiety, lubię grać z linii końcowej.

Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
Cześć.

Wersja krótka: wciągnij na 25 kg, pograj trochę i daj znać na Forum, gdyby Ci nie pasowało - wtedy wiedząc którym dokładnie naciągiem grasz, w jakiej ramie i jakie masz odczucia przy tych 25 kg, będzie nam o wiele prościej poradzić Ci co dalej. A 25 kg to taki bezpieczny "środek środków", więc krzywdy sobie nie zrobisz tak wciągając na początek.

Wersja długa:....jest naprawdę cholernie długa, więc serio - lepiej zastosuj się póki co do wersji krótkiej powyżej :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Z jaką siłą wciągać poliestry 1,25mm?

Wersja najkrótsza - na 25kg. Pograsz i wtedy będziesz wiedział czy potrzebujesz sztywniej czy bardziej miękko. Dziś tego nie wiesz, my tym bardziej.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Z jaką siłą wciągać poliestry 1,25mm?

Dokładnie, wciągaj na "środek" i patrz co się dzieje. Ja zaczynałem od 24 kg a teraz wciągam na 21 kg. :)

Wróć do „Naciągi”