Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Alternatywa dla LYNX'a

Poszukuję jakiejś alternatywy dla LYNX'a, która da łatwiejszy dostęp do rotacji. Możecie coś polecić. Najlepiej w grubości max. 1,25mm.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Alternatywa dla LYNX'a

Lynx to może nie jakiś hexo-cośtam, ale rotować się nim nie da? O_O
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla LYNX'a

Nie wiem czy się da, czy nie, bo nigdy nim nie grałem. Ostatnio męczę Cyclona, ale jakoś przestał mi się podobać. :) Zaczyna mieć ciągoty w kierunku czegoś bardziej miękkiego, ale nie aż tak żeby od razu multi. Z tego co pisaliście Lynx taki jest. Pytanie jak z rotowaniem w porównaniu np. właśnie do Cyclona?
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Alternatywa dla LYNX'a

Cyclone Tour jest na pewno miększy, ja też używam hybryd Cyclone Tour z Classic Synthetic Gut lub Power Fiber II.
WeissCANNON też zdaje się wprowadza dwa naciągi, które mogą być ciekawe, Red Ghost 1.18 oraz Ultra Cable, ale ich chyba jeszcze nie ma w sprzedaży.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Alternatywa dla LYNX'a

ppeter pisze:Cyclone Tour jest na pewno miększy, ja też używam hybryd Cyclone Tour z Classic Synthetic Gut lub Power Fiber II.
WeissCANNON też zdaje się wprowadza dwa naciągi, które mogą być ciekawe, Red Ghost 1.18 oraz Ultra Cable, ale ich chyba jeszcze nie ma w sprzedaży.
Są dostępne w Strefie Tenisa. :wink:
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla LYNX'a

ppeter pisze:Cyclone Tour jest na pewno miększy
Hmm, dziwne. Grałem zwykłym i Tourem i miałem wrażenie, że Tour jest twardszy/sztywniejszy od zwykłego. A ktoś tu pisał znowu, że Lynx jest bardziej miękki od zwykłego Cyclona.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Alternatywa dla LYNX'a

Völkl Cyclone Tour miałem wciągnięty w Prince 98 Pro i był na pewno miększy niż Prince XP. Obecnie używam Lynxa w Radicalu Graphene PRO oraz XT PRO . Używałem też Cyclone Tour w Radicalu Pro . Cyclone Tour był nieco bardziej softowy i miał nieco większy dostęp do rotacji od Lynxa choć mimo, że nie gram mocnym spinem to nie miałem problemu z rotacją. Lynx na pewno jest miększy od Hawka . Lepiej nim też mi się rotuje od tego ostatniego. Mam wrażenie, że Lynx jest też trwalszy od Cyclone Tour.
Yonex :)
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla LYNX'a

Cóż w czwartek się pewnie przekonam na własnej skórze, bo packi czekają już na wciągnięcie Lynx'em 1,2mm. Mam nadzieję że będzie ok, bo Cyclone w wersji 1,3 którym ostatnio grałem okazał się dla mnie najgorszy ze wszystkich wersji. :(
No i cały czas jednak mi chodzi też po głowie żeby porzucić druty i spróbować jakiegoś multi, ale tutaj to już brak jakiegokolwiek pomysłu w którym kierunku uderzyć. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Alternatywa dla LYNX'a

Też próbowałem :) ..... nie udało się rzucić drutów. Jeśli miałeś Cyclona nie Tour 1.30 mm to chyba było "dead poly" :) .
Yonex :)
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla LYNX'a

No i pograłem Lynx'em. I wygląda na to że wszystkie sety Cyclone'a które miałem były jakieś popsute. :) Moim zdaniem Lynx jest bardziej miękki od Cyclone'a zarówno od klasycznej wersji jak i od Tour. Bardzo sympatyczny drut w tej kategorii cenowej. I nawet byłbym skłonny kupić szpulę, jak wrażenia się nie zmienią po kolejnych grach. Tylko ma jeden minus jak dla mnie. Przy moich umiejętnościach ja nie potrafię z niego wykrzesać żadnej rotacji. Pod tym względem Cyclone bije go na głowę. Więc może jednak ktoś poleci coś w klimatach Lynx'a, ale z łatwiejszym dostępem do rotacji dla leszczy. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla LYNX'a

Trenuj i graj a nie będziesz się naciągiem ratował :P. A RPM Blast grałeś?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla LYNX'a

Panie ja gram non stop. Widzisz że nawet nie mam czasu opisywać ostatnio swojej wspaniałej gry, tak dużo gram. :)
RPM'em nie grałem. Do tej pory przerobiłem Cyclone'y, Hextreme Pure i teraz Lynx. Kiedyś grałem Tornado ale to było tak dawno że nie pamiętam jakie były wrażenie zwłaszcza pod względem komfortu, bo rotował chyba dość łatwo. Aaa i jak dla mnie to RIP rotował super, tylko ktoś mu powera całego zawinął. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla LYNX'a

To spróbuj sobie kiedyś RPM. Ja jestem zadowolony rotacja jest, a moc też jeśli dobrze się trafi.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla LYNX'a

Jak dobrze trafisz to z każdego jest moc. :) Chodzi o to żeby była jak źle trafisz. rotfl Basic np. korzysta z ramy i jemu naciąg jest obojętny, ale ja jeszcze na ten poziom nie wszedłem. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla LYNX'a

Z ramy to on korzysta do czego innego rotfl . Jak źle trafiam to bardziej kwestia ramy u mnie niż naciągu :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359

Wróć do „Naciągi”