Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Tańsza alternatywa multi dla Babolat Xcell 1,25

Witam.

Szukam tańszej alternatywy dla mulciaka Babolat Xcell 1,25, który w szpuli 200 m kosztuje 820 PLN. Sam naciąg dla mnie jest bardzo dobry, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń poza jego ceną.

Grając dużą główką 690 dość szybko (po około miesiącu) naciąg wciągnięty na 26 kg robi się zflaczały. Wiem, że naciągi multi generalnie szybciej tracą napięcie, ponadto duża główka również ma wpływ na to. Grając na przemian dwoma rakietami wciąganymi co miesiąc generuje to dość znaczne koszty.

Szukam czegoś w granicy do 500 PLN za szpulę 200 m.

Może coś z Head-a: Velocity , PWR Fusion lub Reflex?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Tańsza alternatywa multi dla Babolat Xcell 1,25

Spróbuj set Tego.
Co prawda średnica większa, grałem tym z miesiąc i nie było dramatu. Będzie ok, kupisz szpulę, multi w tej cenie to rzadkość.
Zapytaj też dystrybutora o X-Touch, nie widzę w ofercie, ale może ma coś w pakamerze. :D
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Tańsza alternatywa multi dla Babolat Xcell 1,25

Poleciłbym Ci następujące
- Isospeed Profesional (1,20)- szpula 200 w Protenisie jest za 549 - mi grało się tym naprawdę dobrze, ładnie chwyta piłkę, jest dostęp do rotacji, fajne czucie.
- WeissCannon Big Fatum (1.32)- nie grałem czystym, tylko w hybrydzie, ale bardzo pozytywne odczucia podobne do Isospeeda, i grubość właściwa. - szpula 389.
- był jeszcze taki naciąg WeissCanona do główek powyżej 100, ale nazwy teraz nie pamiętam (żółty), długo trzymał naprężenie i nie zerwał się szybko. Przypomniałem sobie nazwę "Super Cable", na stronie go nie ma, ale jak byłem to widziałem sety, może ściągnęliby i szpulę.
Yonex fan
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Tańsza alternatywa multi dla Babolat Xcell 1,25

Koniec końców kupiłem po dobrej cenie kolejną rolkę Xcell 1,25 i temat mam zamknięty na dwa sezony.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tańsza alternatywa multi dla Babolat Xcell 1,25

Jeśli kiedyś będziesz rozważał powrót do poliestrów to zacznij od Isospeed Cream.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Tańsza alternatywa multi dla Babolat Xcell 1,25

Napisz proszę coś więcej o Cream (zakładam, że grałeś :)).
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tańsza alternatywa multi dla Babolat Xcell 1,25

jurek pisze:Napisz proszę coś więcej o Cream (zakładam, że grałeś :)).
Na dniach napiszę recenzję. Grałem w dwóch rakietach.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
maras
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 5 cze 2016, 10:40

Re: Tańsza alternatywa multi dla Babolat Xcell 1,25

El Diablo pisze:Jeśli kiedyś będziesz rozważał powrót do poliestrów to zacznij od Isospeed Cream.
A gdzie można ten naciąg kupić? W sensie który sklep to sprzedaje, oczywiście internetowy, bo w Olsztynie na pewno żaden. :-)

MS
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tańsza alternatywa multi dla Babolat Xcell 1,25

maras pisze:
El Diablo pisze:Jeśli kiedyś będziesz rozważał powrót do poliestrów to zacznij od Isospeed Cream.
A gdzie można ten naciąg kupić? W sensie który sklep to sprzedaje, oczywiście internetowy, bo w Olsztynie na pewno żaden. :-)

MS
Polski dystrybutor chyba go nie oferuje. Tzn. jak się napisze to sprowadzą bo są dość otwarci w tej kwestii. Można go jednak ściągnąć ze sklepów europejskich jak choćby z Tennis Warehouse Europe choć jeśli czas nie gra roli to taniej wyjdzie kilka setów zamówionych zza oceanu - Tennis Warehouse USA.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
viper
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 24 mar 2016, 13:10

Re: Tańsza alternatywa multi dla Babolat Xcell 1,25

Zapoznaj się z tym naciągiem, wg producenta komfort zbliżony do naciągów jelitowych.
Z własnych doświadczeń potwierdzam, że komfort jest bardzo dobry.
http://polyfibre.com/tennis_cobra.html
Dostępny w kraju. :::gd:::
Dystrybutor marek Polyfibre i Genesis.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tańsza alternatywa multi dla Babolat Xcell 1,25

viper pisze:Zapoznaj się z tym naciągiem, wg producenta komfort zbliżony do naciągów jelitowych.
Jeśli Polyfibre twierdzi, że Cobra posiada porównywalny komfort do naciągów naturalnych to zdrowo ich fantazja ponosi.
Ani konstrukcja ani materiał nie dają podstaw by twierdzić aby taka była wypadkowa kombinacji wcześniej wymienionych.

Przetestowałem większość strun tego producenta, chwalę sobie jego produkty choć jak każde posiadają tak wady i zalety. Komfort większości monofilamentów Polyfibre'a spokojnie bije na głowę poliestry większości producentów ALE nie jest to rząd wielkości naciągów naturalnych. Powyższe nie jest tylko i wyłącznie oparte na moich odczuciach ale i na suchych, bezwzględnych danych choćby za Tennis Warehouse University.

Jeśli chodzi z kolei o porównywanie monofilamentów to Isospeed Cream w moich odczuciach stoi zdecydowanie wyżej od tego typu produktów Polyfibre'a jeśli chodzi o komfort, a w kategorii trzymanie napięcia różnica to kosmos - o ile Polyfibre cieszy się opinią, nota bene zasłużoną, producenta mono oferujących komfort, często świetną dynamikę czy rotację to najsłabszym punktem jest w przypadku większości tego typu strun tego producenta - trzymanie napięcia. Nie dotyczy to, w oparciu o moje doświadczenia, jedynie Tour Playera ALE te struny nie są zaprojektowane pod komfort, nawiasem właśnie Tour Playerem 1,25mm grało mi się jak niczym innym w Wilsonie H19 ale to nie wątek o tym - nie ukrywam, że dlatego w mojej szufladzie są 2 sety tej struny w wersji Rough, które czekają na odpowiedni moment i ramę, która pozwali sprawdzić czy tylko specyficzny H19 tak się komponuje z tym produktem - zresztą obecnie magluję inną strunę tego producenta więc brak czasu nie pozwala tak czy owak wrócić do Tour Playera.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
viper
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 24 mar 2016, 13:10

Re: Tańsza alternatywa multi dla Babolat Xcell 1,25

Oczywiście, że 'CREAM' może być lepszy niż COBRA.
Ale w porównaniu z:
Isospeed Professional (1,20)- szpula 200 w Protenisie jest za 549.
To bardzo korzystna opcja, bo wersja Cobry 1,20 wytrzymuje co najmniej dwa razy dłużej niż Professional - wiem to z własnych doświadczeń.
Natomiast cena Cobry jest bardzo korzystna, za 200 m 439,-, a Xcell 12m 66,-:
http://strefatenisa.com.pl/naciag-tenis ... 14310.html

Każdy kto grał COBRĄ potwierdzi, że komfort tego naciągu dorównuje na pewno najlepszym multi na rynku.

E: Cena CREAM 200 m, to jakieś 149 euro, około 650,- po przeliczeniu kursu.
Ostatnio zmieniony 8 lip 2016, 12:01 przez viper, łącznie zmieniany 1 raz.
Dystrybutor marek Polyfibre i Genesis.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Tańsza alternatywa multi dla Babolat Xcell 1,25

viper pisze: Każdy kto grał COBRĄ potwierdzi, że komfort tego naciągu dorównuje na pewno najlepszym multi na rynku.
Grałem Cobrą, grałem też między innymi Isospeed Control, TopSpin Sence Seven czy Prince Premier. Niestety, ale komfort Cobry jest daleko w tyle.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tańsza alternatywa multi dla Babolat Xcell 1,25

To może po kolei...
viper pisze:Oczywiście, że 'CREAM' może być lepszy niż COBRA.
Unikam stwierdzeń tego typu gdyż po pierwsze dany produkt musiałby oferować więcej w każdym aspekcie, a takie sytuacje to rzadkość. Po drugie wszystko jest kwestią potrzeb. Weźmy na przykład dynamikę struny... często do krzyżówki z jelitem poszukuje się strun o małej dynamice aby nieco przytemperować ten aspekt "naturala".

Napisałem, proszę przeczytać uważnie, że Cream lepiej trzyma napięcie (suche dane, które znaleźć można na TWU) oraz jest dla mnie bardziej komfortowy od dowolnego mono Polyfibre'a (odczucia własne).

Cobra ma stratę napięcia, uwaga, na poziomie 63,7% podczas gdy dla Creama widnieje 28,1%.
viper pisze:Isospeed Professional (1,20)- szpula 200 w Protenisie jest za 549.
To bardzo korzystna opcja, bo wersja Cobry 1,20 wytrzymuje co najmniej dwa razy dłużej niż Professional - wiem to z własnych doświadczeń.
Kluczowe słowo w całej wypowiedzi. Wytrzymałość nie jest równoznaczna z żywotnością struny.
viper pisze:Każdy kto grał COBRĄ potwierdzi, że komfort tego naciągu dorównuje na pewno najlepszym multi na rynku.
Cóż, nie podzielam tej opinii. Z doświadczenia wiem, że komfort, tłumienie jak i inne tego typu cechy struny nie można sprowadzić wyłącznie do sztywności ALE dla ciekawskich lektura poniższego może być ciekawa: http://www.tennisindustrymag.com/articl ... _2012.html

W powyższym znaleźć możemy co następuje (w kwestii sztywności)...
Najsztywniejszy naciąg nylonowy w powyższym podsumowaniu to Wilson Red Alert 1,31mm - sztywność 231 lbs/cal.
Najsztywniejszy naciąg naturalny Gaucho Red 1,42mm - 124 lbs/cal.
Isospeed Professional 1,20mm - 151 lbs/cal.
Tytułowy Babolat Xcel - 169 lbs/cal...
A jak wypada Cobra 1,20mm (proszę zwrócić uwagę na średnicę, która jest tu bardzo istotna)?
227 lbs/cal... o niemal 50% sztywniejszy od najsztywniejszego jelita, znacznie odbiega od Professionala, owszem łapie się gdzieś w okolicach najsztywniejszych multifilamentów JEDNAKŻE nie on jeden... wnioski pozostawiam do wyciągnięcia zainteresowanym.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tańsza alternatywa multi dla Babolat Xcell 1,25

Jeszcze nie widziałem, żeby Forumowicz "viper" polecił cokolwiek innego niż produkt Polyfibre :) ale to pewnie zupełnie bez znaczenia :).
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Tańsza alternatywa multi dla Babolat Xcell 1,25

Basic pisze:Jeszcze nie widziałem, żeby Forumowicz "viper" polecił cokolwiek innego niż produkt Polyfibre :) ale to pewnie zupełnie bez znaczenia :).
Zupełny zbieg okoliczności. To, że ten użytkownik jest dystrybutorem Polyfibre na pewno nie ma z tym nic do rzeczy. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tańsza alternatywa multi dla Babolat Xcell 1,25

Basic pisze:Jeszcze nie widziałem, żeby Forumowicz "viper" polecił cokolwiek innego niż produkt Polyfibre :) ale to pewnie zupełnie bez znaczenia :).
Gary pisze:
Basic pisze:Jeszcze nie widziałem, żeby Forumowicz "viper" polecił cokolwiek innego niż produkt Polyfibre :) ale to pewnie zupełnie bez znaczenia :).
Zupełny zbieg okoliczności. To, że ten użytkownik jest dystrybutorem Polyfibre na pewno nie ma z tym nic do rzeczy. ;-P
Polyfibre jest przekonany co do jakości swoich produktów, zresztą ja też (Black Venom długo był moim podstawowym naciągiem), gdyby nie był to dystrybutor nie oferowałby nam co jakiś czas ich nowości do przetestowania - obecnie testuję ich najnowszy twór o nazwie Black Line. Co za tym idzie mamy recenzje strun Polyfibre'a z którymi każdy może się zapoznać i w razie zainteresowania samemu przetestować. :] A jak widać na powyższym to że dostajemy struny do testów nie znaczy, że od razu wygłaszamy litanie pochwalne na ich cześć.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: Tańsza alternatywa multi dla Babolat Xcell 1,25

viper pisze:Natomiast cena Cobry jest bardzo korzystna, za 200 m 439,-, a Xcell 12m 66,-:
[1] Trochę słabo porównywać cenę 200m i 12m. 200m Xcella można mieć w promocji za 759zł.
http://strefatenisa.com.pl/naciag-tenis ... 14899.html

[2] Jeśli 439zł za 200m to tanio, to namawiam do spojrzenia na Heada RIP Control (200m za 449zł albo 12m za 43zł). Przesiadłem się na niego po wielu latach grania Xcellem, bo gra mi się nim lepiej, a niższa cena, to miły bonus. :)

Wróć do „Naciągi”