Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Head Lynx

Obrazek
Konstrukcja: monofilament
Materiał: co-poliester
Średnice: 1,20mm; 1,25mm; 1,30mm
Kolory: żółty, czarny
civilpl
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 19 maja 2014, 14:49

Head Lynx

Wczoraj miałem przyjemność testować naciąg Head Lynx (1.25), wciągnięty do rakiety Wilson Steam 100 z siłą 24/23 i też chciałbym wystawić mu bardzo dobrą opinię. Jest sporo tańszy od Hawka, a daje bardzo dużo mocy jak na monofiliament i porządną dawkę kontroli.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Head Lynx

civilpl pisze:Wczoraj miałem przyjemność testować naciąg Head Lynx (1.25), wciągnięty do rakiety Wilson Steam 100 z siłą 24/23 i też chciałbym wystawić mu bardzo dobrą opinię. Jest sporo tańszy od Hawka, a daje bardzo dużo mocy jak na monofiliament i porządną dawkę kontroli.
Możesz powiedzieć gdzie jest sporo tańszy od Hawka? Sprawdziłem w jednym sklepie internetowym i cena była identyczna...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
civilpl
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 19 maja 2014, 14:49

Re: Head Lynx

Hawk kosztuje na rynku 49 zł (w zasadzie wszędzie), Lynx można kupić po 35-39 zł.

Lista ofert sklepów z tym naciągiem:
https://www.google.de/search?q=head+lyn ... l:official
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Head Lynx

Witam,

czy ktoś może jeszcze podzielić się odczuciami z gry tym naciągiem?
Czy to jest naciąg nastawiony na danie dodatkowego powera czy też raczej na komfort i czucie?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Lynx

Mam dwa sety, ale ostatnio wciągałem szpadle, więc jeszcze trochę poczekają na przetestowanie. Jak zgram to się podzielę uwagami.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Head Lynx

Czekam z niecierpliwością. :)
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Head Lynx

Lynx jest miększy w odczuciu i bardziej przewidywalny od Hawk-a. Ma większy snapback, jak dla mnie to te dwa naciągi, to jedne z ciekawszych obecnie na rynku :] .
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=exUVY6FdaQo[/youtube]
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
iamtheway
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 8 lip 2011, 17:30

Re: Head Lynx

Miałem okazję przetestować ten naciąg i pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Super komfort i czucie, z rotacją też nie było żadnych problemów. Stosunek jakości do ceny bardzo dobry, wytrzymałość podobna jak w innych naciągach tej klasy.

Dałem znajomemu na spróbowanie Lynxa i po krótkich testach wziął szpulę (wcześniej grał jakimś MSV bodajże).
Ogólnie polecam jak ktoś lubi miękkiego druta. :)
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Head Lynx

iamtheway pisze:Miałem okazję przetestować ten naciąg i pierwsze wrażenia bardzo pozytywne
Lepszy niż Cyclone Twoim zdaniem?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Head Lynx

Na co dzień gram Babolatem Xcell 1,25. Ostatnio miałem okazję wciągnąć Head Lynx do mojego Radicala. Jeśli chodzi o komfort i czucie piłki to Xcell jest o dwie klasy lepszy, w moim odczuciu Lynx jest twardy, mało eleastyczny. Oczywiście odmienne odczucia wynikają z innej konstrukcji obu naciągów. Półka cenowa też nieco inna.
Awatar użytkownika
iamtheway
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 8 lip 2011, 17:30

Re: Head Lynx

Artlight pisze: Lepszy niż Cyclone Twoim zdaniem?
Całkiem inny, Cyclone jest dosyć sztywny i ostry jak tarka, ten raczej dla kogoś kto chciałby spróbować druta, a się boi że będzie za twardo.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Lynx

iamtheway pisze:
Artlight pisze: Lepszy niż Cyclone Twoim zdaniem?
Całkiem inny, Cyclone jest dosyć sztywny i ostry jak tarka, ten raczej dla kogoś kto chciałby spróbować druta, a się boi że będzie za twardo.
Aż dziw że Vivid nie skomentował wpisu i drucie i o tym że może być za twardo rotfl ...
;-)
Mnie kusiło ale odpuściłem :rolleyes: .

Ale poważnie to mam pytanie - wszyscy wiemy jak barwniki wpływają chociażby na owijki wierzchnie (parę różnych kolorów Toalsonów przerobiłem i zostaję przy białych).
Jak więc wygląda sprawa z kolorem tego naciągu? Pierwszy był żarówiasty i dorobili czarny? Czy na odwrót.
I jakim kolorem graliście (Wy którzy testowali)?
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Head Lynx

W recenzji TW wspomniano właśnie o różnicach właściwości przy różnych kolorach naciągu - czarny określono jako mniej trzymający parametry z upływem czasu. Naciąg czarny 1,25 mm miałem wciągnięty w Yonexie Ai 98 zaś żółty 1,20 mm w Yonexie Si 98 (jednakowo 23 kG) . Z racji różnic z w sztywności i komforcie tych rakiet niestety ciężko jakieś rozsądne porównanie mi wskazać - zupełnie inne światy . W Ai 98 naciąg wydawał się komfortowy i dosyć "softowy" :) - nawet za bardzo jak dla mnie (ostatnie lata gram Polyfibre BV) .
Yonex :)
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Lynx

Dzięki.
Oglądałem wideo recenzje TW ale nie kojarzę. Może w tekście. Na razie mam w domu 1 set żółtego.
Jak będzie lepiej niż Hawk to biorę szpulkę chyba? Była niestety tylko wersja 1.20 a nie 1.25 która gram zazwyczaj Hawkiem.
Jestem ciekaw czy to zaburzy doznania poznawcze. Z tego co wiem czasem różne średnice to rożne światy...
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Lynx

1.25 na 24/23kg, czarny - dynamiczny, ciut stracił jednak po 6h gry. MSV Soft dłużej trzymało. Rotacje OK ale bez szału. Ogólnie 8/10.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Lynx

Wciągnąłem właśnie ten wynalazek, 1,25mm, kolor oczojebny :P
Ostatnio grałem Head Hawkiem i teraz PWR Fusion. Zobaczymy co ten naciąg jest wart, wziąłem 4 sety, na dwa wciągnięcia szpadli.

W tej chwili mogę tylko powiedzieć, że bardzo przyjemnie się go wciąga. Nie zwija się i nie skręca, a również przy naciąganiu nie wyciąga się jakoś mocno. Dobrze się na nim pracuje, szczególnie takiej osobie jak ja, czyli bez wielkiej wprawy we wciąganiu.

Jutro mam grać. Prognozy pogody pokazują, że raczej zagramy :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Lynx

Ja grałem obydwoma kolorami i jak czarny fajny to oczojebny nie! Plastik fantastik w odczuciu. Bu. :::bd::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Lynx

We wersji czarnej też mam dwa sety. Będą na kolejne wciąganie ;) Chcę przetestować ten "sznurek" solidnie, więc jeden komplet to mało.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Head Lynx

Czekam z niecierpliwością na recenzję. Na korty marsz! :wink:

Wróć do „Naciągi”