Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Naciągi Gamma

Witam,
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia i chciałby się podzielić swoimi odczuciami na temat naciągów Gamma? Konkretnie chodzi mi o modele MOTO oraz iO. Widziałem, że Trawek zdecydował się na ten naciąg, jednak nigdzie nie mogłem znaleźć jakiejś opinii. Obecnie wciągam black out'a, jednak stosunkowo szybko traci swoje właściwości i staje się "drewniany". Struny Gamma są w bardzo atrakcyjnych cenach, jednak nie miałem możliwości wypróbowania ich. Wsparcie mile widziane! :).
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciągi Gamma

Już jestem.

Kupiłem Gamma Moto wersję zieloną, 1,25mm. Chociaż zagrałem dopiero kilka razy tymi strunami - już widzę, że ich trwałość nie będzie zbyt duża... Niestety. Do tego zaczynają się przesuwać dosyć szybko (o ile nie od razu), taka już specyfika widocznie.

Naciąg na pewno komfortowy, fajnie się też go wciąga na maszynie. A z odczuć z gry to taki, no... Normalny. Niczym nie zachwyca, w niczym nie przeszkadza. Tam jest niby siedem kątów w nim - może być nawet 10 albo 15 - rotacji ma mniej, niż MSV Focus Hex Soft, wersja czarna, 1,25mm. Przy czym cena też jest różna, jak pamiętam 80 zł różnicy z korzyścią dla Gamma Moto (szpule 200m).

Jak miałbym krótko podsumować to Gamma Moto, zielony, 1,25mm za 169 zł za 200 metrów szpulę - to jest warte tej ceny. Ale raczej ani złotówki więcej. Dobra struna dla kogoś, kto nie gra w stylu: byle mocniej, byle szybciej, byle więcej rotacji.
Wydaje mi się też, że trudniej te Moto wyczuć. Przy MSV miałem pełen przegląd sytuacji, w jakim stanie jest naciąg, ile jeszcze wytrzyma, a szczególnie na 1-2h przed pęknięciem - o tym zawsze byłem poinformowany. Z Gammą tak nie jest...

Wyrażam nadzieję, że cokolwiek moje powyższe słowa komuś pomogą. Nie jestem niestety ekspertem. Ja to grać widocznie nie umiem, bo wszystko co kupię to strzela tak samo szybko. :wink: A nie bardzo na razie mam jak wskoczyć na wyższą półkę typu Luxilon.

Aha, wnioski wysuwam na podstawie wciągnięć w Dunlopa 4D Aerogel 100. MSV miałem wciągnięte i na 22 i na 25 i na 27 - różnie, a Gamma Moto na razie na 24 kG.

Pozdrówki
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Naciągi Gamma

Traw3k pisze:Naciąg na pewno komfortowy, fajnie się też go wciąga na maszynie. A z odczuć z gry to taki, no... Normalny. Niczym nie zachwyca, w niczym nie przeszkadza. Tam jest niby siedem kątów w nim - może być nawet 10 albo 15 - rotacji ma mniej, niż MSV Focus Hex Soft, wersja czarna, 1,25mm.
Od pewnego momentu- im więcej kątów tym trudniej kręcić. :twisted:
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Naciągi”