Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynamiczne hybrydy

Pilot, możesz zawsze spróbować wymieniać tylko poziom hybrydę w stosunku np. 3 do 1 (w zależności jak często grasz i się zużywa VS). RPM wciągnij wtedy troszkę mocniej i wycinaj tylko poziom i zmieniaj. Wyjdzie taniej i dłużej utrzymasz początkowy komfort z gry.
Ogólnie dziwinie, że raz jest mało mocy raz dużo jeśli zachowujesz celność trafiania sweetspotem.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Dynamiczne hybrydy

Jakuboto pisze: Ogólnie dziwinie, że raz jest mało mocy raz dużo jeśli zachowujesz celność trafiania sweetspotem.
Dla mnie jest dziwne, że człowiek z NTRP 4,5 zadaje takie pytania...
pilot pisze: mam mieszane odczucia, raz brakuje mocy raz za dużo.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynamiczne hybrydy

scudetto pisze:
Jakuboto pisze: Ogólnie dziwinie, że raz jest mało mocy raz dużo jeśli zachowujesz celność trafiania sweetspotem.
Dla mnie jest dziwne, że człowiek z NTRP 4,5 zadaje takie pytania...
pilot pisze: mam mieszane odczucia, raz brakuje mocy raz za dużo.
Teoretycznie można mieć technikę a zupełnie nie interesować się sprzętem.
Ale szczerze mnie też przeszło przez głowę, że jest to zawyżone przez wzgląd na rozbieżność, że raz mało mocy a raz za dużo - tak jak by nie trafiał czysto. Ale to tylko domysły bo nie widzieliśmy przecież jak odbija :).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynamiczne hybrydy

Jakuboto pisze:Pilot, możesz zawsze spróbować wymieniać tylko poziom hybrydę w stosunku np. 3 do 1 (w zależności jak często grasz i się zużywa VS). RPM wciągnij wtedy troszkę mocniej i wycinaj tylko poziom i zmieniaj. Wyjdzie taniej i dłużej utrzymasz początkowy komfort z gry.
Ogólnie dziwinie, że raz jest mało mocy raz dużo jeśli zachowujesz celność trafiania sweetspotem.
O_O O_O Ty tak na poważnie? Chyba jakiegoś smecza zaliczyłeś na TFie od Vivida, albo Iwonki. ;-P
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynamiczne hybrydy

Basic pisze:
Jakuboto pisze:Pilot, możesz zawsze spróbować wymieniać tylko poziom hybrydę w stosunku np. 3 do 1 (w zależności jak często grasz i się zużywa VS). RPM wciągnij wtedy troszkę mocniej i wycinaj tylko poziom i zmieniaj. Wyjdzie taniej i dłużej utrzymasz początkowy komfort z gry.
Ogólnie dziwinie, że raz jest mało mocy raz dużo jeśli zachowujesz celność trafiania sweetspotem.
O_O O_O Ty tak na poważnie? Chyba jakiegoś smecza zaliczyłeś na TFie od Vivida, albo Iwonki. ;-P
No poważnie :P. Drut na pionie dłużej potrzyma niż np. multi który będzie się przecierał i dobry zawodnik może poziom wtedy tylko zerwać. Ale to i tak kwestia tego jak bardzo zużywasz naciągi. Jak nie zrywasz ani nic i długo całość w rakiecie siedzi lepiej zmienić całość.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Dynamiczne hybrydy

Jakuboto pisze: Teoretycznie można mieć technikę a zupełnie nie interesować się sprzętem.
To w tym stwierdzeniu
pilot pisze: mam mieszane odczucia, raz brakuje mocy raz za dużo.
chodzi o sprzęt?! O_O
Nie zaczaiłem :] .

Ale w sumie masz rację,
Jakuboto pisze:to tylko domysły bo nie widzieliśmy przecież jak odbija
:wink:

Ps.
BTW, niezła kiecka :D .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynamiczne hybrydy

scudetto pisze:
Jakuboto pisze: Teoretycznie można mieć technikę a zupełnie nie interesować się sprzętem.
To w tym stwierdzeniu
pilot pisze: mam mieszane odczucia, raz brakuje mocy raz za dużo.
chodzi o sprzęt?! O_O
Nie zaczaiłem :] .
Przecież zawsze sprzęt jest winny a nie gracz :). To dlatego łamane są rakiety a nie kości rotfl .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Jakuboto pisze:No poważnie :P. Drut na pionie dłużej potrzyma niż ...
... rama rakiety :(

Pilot, nie słuchaj tego i (jeśli Ci Twoje rakiety miłe) w żadnym wypadku nie wymieniaj tylko strun poziomych tak jak radzi kolega. Policz sobie tylko, z jaką siłą jest ściskana główka rakiety przez 19 strun, z których każda naciągnięta jest siłą 20kg ...
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynamiczne hybrydy

Smyk, ale przecież te same siły działają przy wciąganiu rakiety. Najpierw idą jedne struny, później drugie. Jaka jest w tym względzie różnica?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Dynamiczne hybrydy

Różnica jest taka, że rakeita bez żadnego obciążenia (odprężona) montowana jest w maszynie i odpowiednio w niej podparta. W takim stanie dokładane jest napięcie struna po strunie. Inne odwzorowanie napięć kształtuje się, jeśli wytniesz tylko poziomy (albo piony) - nawet jeśli uprzednio ustalisz rakietę w maszynie. Do tego dochodzi miejscowe zużycie pionów w miejscu tarcia o poziomy.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynamiczne hybrydy

Smyk pisze:Różnica jest taka, że rakeita bez żadnego obciążenia (odprężona) montowana jest w maszynie i odpowiednio w niej podparta. W takim stanie dokładane jest napięcie struna po strunie. Inne odwzorowanie napięć kształtuje się, jeśli wytniesz tylko poziomy (albo piony) - nawet jeśli uprzednio ustalisz rakietę w maszynie. Do tego dochodzi miejscowe zużycie pionów w miejscu tarcia o poziomy.
I naprawdę taka była by aż różnica dla ramy w momencie kiedy włożysz rakietę do maszyny i na niej wytniesz poziomy i wciągniesz nowe? To nie prom kosmiczny gdzie byle śróbka może mieć znaczenie...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Dynamiczne hybrydy

W taki sposób prowokujesz w ramie naprężenia, dla których nie została zaprojektowana. Nie dziw się, jeśli wkrótce się za to na Ciebie wypnie. ;-)
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynamiczne hybrydy

Smyk pisze:W taki sposób prowokujesz w ramie naprężenia, dla których nie została zaprojektowana. Nie dziw się, jeśli wkrótce się za to na Ciebie wypnie. ;-)
Smyku od dzisiaj Jakuboto nosi spódnicę, więc zamiast pisać, że packa się wypnie na niego, to trzeba pisać, walnie focha, wtedy zrozumie :wink: .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

To to jest spódniczka ... :? Jakaś taka bez ... poziomych strun. rotfl
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Dynamiczne hybrydy

Smyk pisze:W taki sposób prowokujesz w ramie naprężenia, dla których nie została zaprojektowana. Nie dziw się, jeśli wkrótce się za to na Ciebie wypnie. ;-)
Sporo rakiet naciągnąłem w ten sposób, nigdy nic się nie stało. Mimo to nie polecam, gdy multi pęka, drut nadaje się do wymiany.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Dynamiczne hybrydy

Pozornie nic się nie dzieje, a potem ni stąd ni zowąd podczas gry rakieta robi pęk. No dobra, nie o tym tu toczy się rozmowa.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
pilot
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 14 wrz 2016, 20:01

Re: Dynamiczne hybrydy

Dzięki za wszystkie cenne uwagi, nawet te uszczypliwe nieco :) ...
Może rzeczywiście zawyżyłem poziom, ale okolice 4.0 trzymam. :)

Wróć do „Naciągi”